שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  זוגלובק מפטרת עשרות עובדים
  החברה מעבירה את ייצור המאפים למיקור חוץ, מה שיביא לפיטורי 50 עובדים. המהלך מגיע על רקע הירידה ברווחי החברה בשנה האחרונה. אלי זוגלובק, מנכ"ל החברה: "שוק המזון לא בצמיחה, צריך להתייעל". ההסתדרות הלאומית המאגדת את העובדים: "נמצאים בהליך במטרה למנוע או לפחות לצמצם את הפיטורים"

  זוגלובק מצטמצמת: החברה, אשר בה עובדים כ-800 איש, הודיעה על העברת ייצור המאפים במפעל החברה בברור חיל ל"מאפיית אריאל" ו"גדרון" במסגרת מיקור חוץ, מה שיביא לפיטורי עשרות עובדים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  מנכ"ל זוגלובק, אלי זוגלובק, הוסיף כי "אחרי שנים של התלבטויות וניסיונות התייעלות שלא הביאו לתוצאות הנדרשות החלטנו להוציא את קו המאפים למיקור חוץ, מצאנו שאפשר לייצר מחוץ למפעל באופן רווחי יותר". כתוצאה מההעברה למיקור חוץ, 40-50 עובדים יפוטרו וקו הפיצות יישאר בתוך החברה. ייצור המאפים מהווה 7%-8% מהפעילות של החברה, "זוגלובק טבע" מהווה 15% מהפעילות והשאר מקורו במוצרי הבשר.

   

  זוגלובק הוסיף: "המחירים שלנו לקמעונאים עלו מאז המחאה החברתית ב-2011 ב-0.8%, אך שכר המינימום עלה ב-29%, הארנונה, המים והחשמל התייקרו, לכן צריך להתייעל. שוק המזון לא בצמיחה, אך אנחנו לא מתכוונים לנטוש את הקטגוריה, יציאה למיקור חוץ תאפשר לנו לייצר מוצרים חדשים שכיום אין לנו".

  מוצרי זוגלובק (צילום: יח"צ)
  מוצרי זוגלובק(צילום: יח"צ)

   

  זוגלובק סבלה מירידה במכירות מוצרי הבשר של החברה בשנתיים האחרונות, בעקבות תחקיר שחשף התעללות בבעלי חיים וכן בעקבות הודעת ארגון הבריאות העולמי, שקבע כי בשר מעובד מסוכן כמו סיגריות. במסגרת הנסיונות לעצור את הירידה נמכרה משחטת החברה.

   

  מההסתדרות הלאומית, המאגדת את העובדים בחברה, נמסר: "בשבועות האחרונים בוחנים ההסתדרות הלאומית וועד העובדים את סוגיית הכוונה לסגור את המפעל בברור חיל. הליך ההיוועצות מול הנהלת החברה לא הסתיים ובמסגרתו בוחנת ההסתדרות הלאומית נתונים כלכליים ויכולות כלכליות של החברה וכל זאת במטרה למנוע את סגירת המפעל או לצמצם עד כמה שניתן את פיטורי העובדים.

   

  "יחד עם זאת קיימת אפשרות שלא נגיע לפתרון שיבטיח את שרידותו של המפעל ובמידה וזו תהיה מוטלת בספק -  קיימת אפשרות להפסקת עבודתם של עובדים במפעל. ההסתדרות הלאומית נעזרת בגורמי מקצוע על מנת לבחון היטב את עתידו של המפעל בטרם הגעה להסכם עם החברה. בכל מקרה, תפעל ההסתדרות הלאומית להשגת התוצאה המיטבית לעובדי המפעל ולהמשך שרידותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זוגלובק מפטרת עשרות עובדים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים