שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ גטאס נחקר בחשד למעורבות בפרשה נוספת
  חבר הכנסת מהרשימה המשותפת נחקר באזהרה במסגרת פרשת השחיתות במפלגת בל"ד. על פי החשד, כספים שהגיעו בבמדינות ערב ובהן קטאר שימשו את המפלגה לצורך פעילותה הפוליטית

   

  נחקר בחשד למעורבות בפרשה נוספת. ח"כ גטאס מגיע לחקירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  נחקר בחשד למעורבות בפרשה נוספת. ח"כ גטאס מגיע לחקירה(צילום: מוטי קמחי)

  היחידה הארצית של המשטרה, להב 433, חקרה היום (ב') באזהרה את חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת), בחשד לביצוע עבירות זיוף, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב והלבנת הון. זאת במסגרת חקירת פרשת השחיתות במפלגת בל"ד, בנוגע לכספים שהתקבלו במפלגה ומימנו את פעילותה.

   

  חקירתו של גטאס בוצעה באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. את החקירה מנהלת להב 433 בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ובלווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  במסגרת הפרשה, שפורסמה בחודש ספטמבר האחרון, חקרה המשטרה עד כה עשרות פעילי בל"ד, בהם בכירים במפלגה. על פי החשד חברו המעורבים בפרשה לגיוס כספים ולהסתרת מקורם ומסלולם, תוך ביצוע שורת עבירות. עוד נחשד כי כספים שהגיעו ממדינות ערב בהן קטאר שימשו את המפלגה לצורך פעילותה הפוליטית.

   

  על פי המידע שבידי חוקרי להב, במשך תקופה ארוכה זרמו למפלגה מיליוני שקלים מארגונים שונים בעולם הערבי בהם מקטאר. חלק מהכסף הוברח לישראל בדרכים שונות, גם במזוודות מזומנים. בסך הכול זרמו למפלגה מיליוני שקלים.

    

  ח״כ גטאס נחקר היום במסגרת תיק החקירה שנפתח בעניין מימון הבחירות של בל״ד לפני 3 חודשים במסגרתו נחקרו ונעצרו כ- 60 פעילים לרבות יו״ר המפלגה עבד אלפתאח וחברי הכנסת חנין זועבי וג׳מאל זחאלקה

   

  ח"כ גטאס מסר בתגובה כי החקירה בעניין מימון הבחירות של בל"ד שבמסגרתה נחקרו חברי כנסת ובכירי המפלגה היא "לא יותר מרדיפה פוליטית של המפלגה ופעילותה, במטרה לפגוע בתדמית הפוליטית שלה. התזמון התמוה של הזמנתי לחקירה בעניין זה לאחר שהחקירה הסתיימה הוא המשך להתנהלות המשטרה הפסולה כלפיי במטרה להשפיע על התיק המשפטי תוך ניסיון לייצר אווירה עוינת סביבי. ניסיון זה לא יצלח, וגם לא הרדיפה הפוליטית".

   

  נגד ח"כ גטאס עצמו הוגש בתחילת החודש כתב אישום לאחר שתועד מעביר טלפונים ניידים וכרטיסי סים למחבלים בכלא קציעות. העבירות שבהן הואשם: הכנסת מסמכים שלא דרך הנהלת בית הסוהר, הכנסת ציוד קצה רט"ן (רדיו טלפון), פעולה ברכוש למטרות טרור, מרמה והפרת אמונים על-ידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

   

  "הנסיבות המחמירות מתבטאות בעובדה שמדובר בהכנסת כמות גדולה של ציוד קצה (טלפונים) לכלא ביטחוני, שבו שוהים פעילי טרור, דבר המסכן את ביטחון המדינה ובכך שמעשה זה נעשה תוך ניצול מעמדו כחבר כנסת וחסינותו", נכתב בכתב האישום.

   

  מוקדם יותר היום הודיעה סיעת המחנה הציוני לסיעת הרשימה המשותפת כי עליה לפעול להתפטרותו של ח"כ גטאס, שצפוי לעמוד לדין על הברחת הטלפונים לאסירים ביטחוניים, אחרת יאפשרו לחבריה חופש הצבעה על חוק ההדחה להדחתו מהכנסת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים