שתף קטע נבחר

כך תשמרו על דיסקרטיות בחיפוש עבודה

רבים מאלו שמחפשים משרה כבר מחזיקים באחת קיימת, אך ישנם דרכים לטשטש את זהותכם כך שהמעסיק הנוכחי לא ידע שאתם רוצים שינוי. מדריך

לחפש עבודה בשקט: אתם עובדים במשך שנים באותו מקום עבודה ומיציתם או שהתקבלתם לא מזמן לעבודה חדשה, אבל זה פשוט לא זה, בכל מקרה אסור שהמעסיק הנוכחי שלכם ידע שאתם מגישים מועמדות למשרות אחרות.

 

מדריכים נוספים לערוץ הקריירה

עובדים מהבית ונפצעתם? כך תקבלו פיצוי

שלוש החלטות לקידום הקריירה השנה

להפוך את אתר העסק לנגיש לבעלי מוגבליות

 

לא משנה מהי הסיבה שבגינה אתם מעוניינים לחפש עבודה תוך כדי העבודה הנוכחית שלכם, אם המעסיק ידע הוא יכול לפטר אתכם, למצוא מישהו חדש, או פשוט להעכיר את היחסים ביניכם. לפניכם הדרכים לחפש עבודה חדשה - בלי שידעו שאתם מחפשים.

 

ראשית, חשוב להמשיך ולציין כי טשטוש רחב מדי של הפרטים האישיים בקורות החיים לא מקובל בכל תחום עיסוק וגם לא בכל חברה. קורות חיים שנשלחים לתפקיד של נציג מכירות או שירות לקוחות ללא שם המועמד לא יתקבלו בברכה, אך מעסיק שמחפש אנשים בכירים, יגלה הבנה רבה יותר. כמו כן, הסרת מידע מסוים מקורות החיים עשויה לסגור בפניכם את הדלת לחברות העובדות עם מערכות ניהול גיוס חיצוניות, אז מטפלים בקורות החיים, רק במידה ויש בהם פרטים מלאים.

 

שימו לב לאן אתם שולחים את קורות החיים שלכם: רבים חושבים שלא ניתן לטשטש את הפרטים האישיים בעת חיפוש עבודה, אך ניתן לעשות זאת במידה ואתם מגלים ערנות בתהליך. במשרות המפורסמות, שם מפרסם המשרה לא תמיד גלוי. כשהוא גלוי, ניתן לראות בבירור שם של ארגון מגייס, או של חברת ההשמה.

   (צילם: shutterstock) (צילם: shutterstock)
(צילם: shutterstock)
 

אם הארגון עצמו מפרסם, תוכלו לדעת בוודאות אם שליחת קורות חיים מהווה סיכון בחשיפתכם בעבודה הקיימת. אם המשרה פורסמה על ידי חברת השמה, ובהנחה שדרישות המשרה מתאימות לכם מאוד, כדאי להתקשר לחברת ההשמה ולשאול בנימוס, אם אפשר לשמוע עוד פרטים. יהיה לגיטימי לספר שאתם מבקשים לדעת במי מדובר, כדי למנוע אי נעימויות.

 

לא תמיד חברות ההשמה ירצו או יוכלו לתת לכם מידע נוסף כיון שהלקוח שלהם ביקש דיסקרטיות או כי הן לא ירצו שתפנו לארגון באופן ישיר. במקרה כזה, נסו לנקוב בשם של כמה חברות כדי לדעת אם מדובר על המעסיק שלכם או מישהו אחר שאתם לא רוצים שקורות החיים יגיעו אליהם.במקרה בו מפרסם המשרה לא גלוי, אנחנו פונים לקורות החיים שלנו והופכים אותם לדיסקרטיים ככל שאפשר.

 

הדגישו למגייס שהחיפוש הינו דיסקרטי: לא כדאי לשלוח קורות חיים ללא מידע אישי, ולא להסביר מדוע אתם עושים זאת. לכן, התחילו בהסבר המיועד למי שמקבל את קורות החיים שלכם. ניתן לכתוב: "החיפוש שלי הינו דיסקרטי ולכן חלק מפרטי האישיים הושמטו, עם זאת, אשמח מאוד לתת פרטים נוספים בשיחה טלפונית".

 

טשטשו את הפרטים שעשויים לחשוף אתכם: אם ברצונכם לשמור על סודיות - מומלץ למחוק את שם המשפחה, או לכתוב את השם בראשי תיבות. במקום כתובת המגורים ניתן למחוק או לכתוב איזור כללי כמו "מרכז" או "שרון". ישנה אפשרות לבדוק בגוגל אם ניתן למצוא אתכם לפי מספר הטלפון שלכם ובמידה וכן, למחוק אותו ולהשאיר כתובת מייל יעודית שפתחתם לצורך חיפוש העבודה.

 

בנוסף, אין חובה לציין את מספר הזהות בקורות החיים, וגם כאשר לא מדובר בחיפוש עבודה דיסקרטי, רצוי לא לכתוב אותו. בנוסף, במקום שם החברה הנוכחית בה אתם עובדים אפשר לתת תיאור כללי של התחום ואם עבדתם במקומות נישתיים או קטנים לפני העבודה הנוכחית שלכם, כדאי להסיר גם שמות של חברות אלו. לבסוף, אין צורך לפרט את השנים המדויקות בהם שירתתם בצבא או ביצעתם שירות לאומי, ואם יש לכם תחביב יחודי או כל פרויקט שעלול להסגיר אתכם, השמיטו אותו מקורות החיים.

 

הכותבת היא מנהלת גיוס לתחום ההייטק ב-AllJobs

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים