שתף קטע נבחר

נתניהו מאשר: "שיניתי את דעתי, בשביל מה צריך תאגיד שידור?"

המשבר בקואליציה לא תם: יומיים לאחר שדווח על הסכמה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר האוצר משה כחלון על הקמת תאגיד השידור הציבורי - הודיע הערב ח"כ דוד ביטן כי "אנחנו לא מוכנים שהתאגיד הזה יקום". נתניהו אישר את הדברים בפוסט בפייסבוק. מוקדם יותר בשבת קיים נתניהו התייעצות עם כמה שרים שהסכימו ש"ככה אי אפשר להמשיך"

נתניהו וכחלון (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
נתניהו וכחלון(צילום: אוליבייה פיטוסי)

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הודיע הערב (שבת) כי מפלגתו תתנגד להקמת תאגיד השידור הציבורי, זאת בניגוד לסיכום שהושג ביום חמישי - סיכום שאמור היה לסיים את המשבר בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר כחלון. "בנושא של התאגיד, נכון יש חוק, אנחנו לא מוכנים שהתאגיד הזה יקום, יש לנו עוד 45 יום על מנת לדאוג שהוא לא יקום", אמר ביטן בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2.

 

ראש הממשלה אישר את הדברים בפוסט שפרסם מאוחר יותר בפייסבוק: "שיניתי את דעתי בעקבות פגישה שקיימתי אתמול עם עובדי רשות השידור. בפגישה שמעתי סיפורים קורעי לב על עובדים מנוסים ומסורים שנשלחים הביתה בגלל התאגיד. כמו כן התברר בפגישה שבניגוד לנתונים של משרד האוצר, עלות המשך הפעלת רשות השידור זולה בעשרות מיליוני שקלים מעלותו של התאגיד. אז בשביל מה צריך את התאגיד?".

נתניהו בפייסבוק: "בשביל מה צריך תאגיד?" ()
נתניהו בפייסבוק: "בשביל מה צריך תאגיד?"

עוד קודם לכן ביטן הבהיר: "כמובן, אנחנו מקיימים את החוק. לא מוכנים להקים את התאגיד נכון לעכשיו". הוא נשאל אם ראש הממשלה חזר בו, והשיב: "מותר. אנחנו לא נסכים בשום מקרה להקמת התאגיד. אנחנו לא נסכים לזה. מצפים מכחלון שיילך לקראתנו. הוא לא הסכים עם כחלון. הגיעו להסכמה לגבי חוק הרגולציה".

 

לדבריו, "קיבלנו 30 מנדטים אוקיי, אנחנו יודעים למשול, העברנו תקציב בארבע שעות. העברנו מאות חוקים והחלטות. אין שום בעיה, אבל הליכוד יש לו 30 מנדטים והוא מצפה שגם על האג'נדות שלנו השותפות יילכו. אם לא יילכו - הכול יכול להיות".

 

היום התקיימה התייעצות בבית ראש הממשלה בה לקחו חלק ביטן והשרים יריב לוין, מירי רגב וצחי הנגבי. בין המשתתפים הייתה תמימות דעים ש"ככה אי אפשר להמשיך", ובכל מקרה הסכימו כי "אסור שהתאגיד יקום".

 

ביום חמישי, בתום ישיבת ראשי סיעות הקואליציה לאחר משבר עם שר האוצר משה כחלון, נמסר כי הוחלט שתאגיד השידור הציבורי יקום ולא יקודם החוק לסגירתו ובמקביל יקודם חוק התקשורת החדש של נתניהו אבל בתיאום עם כל הסיעות לעניין הנוסח המדויק של החוק. בישיבה שאל כחלון את ראש הממשלה מדוע ביקש שוב לסגור את התאגיד אחרי שכבר סוכם שיחל בשידוריו ב-30 באפריל, ונתניהו ענה: "קפץ לי הגן המזרחי" - אמירה שעליה התנצל בסוף השבוע.

  

מוקדם יותר אמר ח"כ ביטן באירוע "שבתרבות" בחיפה כי המצב הנוכחי בקואליציה עלול להוביל לבחירות בקרוב. "הבית היהודי וכולנו אומרים 'הממשלה תלויה בנו' - והגיעו מים עד נפש", אמר ביטן והוסיף: "אם לליכוד ולראש הממשלה יימאס, נפרק הכול ונלך לבחירות". ביטן טען כי הליכוד לא מעונין ללכת לבחירות, אבל הוסיף כי: "לא יכפו עלינו דעות והחלטות. לא מפלגת כולנו ולא מפלגת הבית היהודי. אם האיומים וההתבטאויות ימשיכו, יש סיכוי טוב שנלך לבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי
נתניהו וכחלון
צילום: אוליבייה פיטוסי
מומלצים