שתף קטע נבחר

כחלון הטיח בנתניהו: "כשקשה אתה נעלם, כשיש הישגים אתה מופיע"

ראש הממשלה קרא אתמול לשר האוצר לדחות את פירוק רשות השידור בחצי שנה. כחלון, שהרגיש שנתניהו מנסה לגלגל אליו את זעם עובדי רשות השידור שצפויה להיסגר, שיגר תגובה חריפה. העימות בין השניים, כך התברר אתמול, החל כבר לפני כמה ימים

 

 

 

עימות חריף בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר כחלון. ראש הממשלה נשא אמש (יום ד') דברים בערב גיבוש של הקואליציה בגבעת אולגה וקרא לשר האוצר משה כחלון לסייע לו לדחות את פירוק רשות השידור ופתיחת תאגיד השידור הציבורי. כחלון, שהרגיש שנתניהו מנסה לגלגל אליו את מחאת עובדי רשות השידור, לא נותר חייב ושיגר תגובה חריפה שבה הזכיר כי בבחירות האחרונות בתשדירי הליכוד הושוו עובדי רשות השידור לאנשי חמאס.

 

ברקע לדברים התקיימה ביום שני פגישה שהוגדרה מתוחה בין נתניהו לכחלון. נתניהו ביקש מכחלון לתמוך בחוק שהוא מבקש להעביר להענקת שליטה מוחלטת לממשלה בתקשורת הציבורית. "אתה לא באמת מתעניין בשידור הציבורי אלא רק בשליטה. אתה צריך להבין - אני עזבתי את הליכוד, אתה לא תעשה לי תרגילים כאלה. כשקשה - אתה נעלם, וכשיש הישגים - אתה מופיע".

 

העימות הזה נותר עד אתמול בגדר סוד. אבל דברי ראש הממשלה אמש בערב גיבוש הקואליציה חשפו גם אותו. "אני רוצה להגיד לכם בגלוי", אמר נתניהו אמש, "ההחלטה להקים את השידור הציבורי התקבלה בממשלה הקודמת, היא לא התקבלה בממשלה הזאת. ואני הייתי ראש הממשלה ואני אומר לכם, אני נושא באחריות, בסוף, על החלטה שאני אומר לכם ביושר - החלטה שגויה. ורצינו לתקן אותה, כי אפשר לעשות שגיאות ואפשר גם לתקן אותן. ולצערי לא הגענו להסכמות. אני אומר את זה לאלה שמפגינים בחוץ. מפגינים שם עובדי רשות השידור. גם שגיאה אפשר לתקן, זה לא מאוחר מדי.

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון(צילום: אוליבייה פיטוסי)
 

 

"אני לא יכול להבין איך 700 מיליון שקל יישארו בלי פיקוח ציבורי. אני לא מכיר דבר כזה. זה כמעט שלושת רבעי מיליארד שקל, אין דבר כזה. מאות עובדים, חלקם מנוסים, ותיקים, שהולכים הביתה. וזה לא מאוחר מדי לתקן. לא מאוחר מדי לתקן. ואני אומר לידידי משה, בוא נשלב ידיים - בוא נעשה את התיקון הזה. לא מאוחר מדי לתקן, גם במסגרת התקציב. כי העובדים האלה מוכנים, הם אומרים לנו, אנחנו מוכנים לעשות את כל התיקונים, להצטמצם, לקצץ. לא מאוחר מדי לתקן. מה שצריך לעשות זה לקחת הפוגה של חצי שנה, להאריך את זה ולמצוא את הפתרון לדבר הזה. זה ראוי, זה הכרחי.

 

"אני חייב להגיד שיש דבר אחד שכן הסכמנו עליו, וצחי הנגבי הוביל את זה ויגיש את זה מחר, וזה חוק תקשורת שימנע מצב כזה שגופים ציבוריים יהיו ללא פיקוח וגם שיגדיל את התחרות בתקשורת. עם ישראל מייחל לזה, הוא רוצה לראות קצת גיוון. ואת הגיוון נשיג לא על ידי שליטה אלא על ידי תחרות ועוד תחרות, כי היום כשאתה פותח את הטלוויזיה, חוץ מזה שאתה רואה את דוד ביטן, אתה פותח אתה שומע שמאל, פותח ערוץ שני - שמאל, פותח ערוץ שלישי - שמאל מראיין את שמאל. רוצים גיוון, רוצים תחרות, ואני חושב שגם את זה נשיג".

 

כחלון, שדיבר גם הוא בכינוס הקואליציה, שיבח את יו"ר הקואליציה ביטן שעמד לצדו. "עשינו לך הרבה צרות. יש לך תפקיד קשה, שצריך כל הזמן לגשר ולפשר, לקבל החלטות לא נעימות, החלטות קשות. אני שמח שאתה חלק מהקואליציה שיודע לקבל החלטות ולא מפחד", אמר והדגיש - "ולא מפחד. זו תכונה שלא נמצאת אצל הרבה. וכשאתה מקבל החלטה אתה הולך אחריה עד הסוף, לא שולח לאחרים. לא כשטוב זה אתה וכשרע זה אחרים". במשרד האוצר אמרו שבדבריו התכוון כחלון לנתניהו.

 

במשרד האוצר גם אמרו בתגובה לדברי נתניהו כי נתניהו ממשיך לשחק ברגשות של עובדי רשות השידור. "הוא כנראה שכח מי קרא להם חמאסניקים בקמפיין הבחירות וחוקק חוק שהגביל את קליטתם בתאגיד", לשון התגובה.

 

ראש הממשלה הוסיף ותקף בדבריו את התקשורת ואת התאגיד: "בכל תחום ותחום יש הישגים גדולים מאוד. גדולים מאוד. יש מקום אחד שלא תשמעו על כך: בתקשורת לא תשמעו על כך. בתקשורת תשמעו שהכל רע במדינה, שהבידוד מזהיר, הכל בהתרסקות. בתקשורת, בכלל, יש דברים מוזרים. יש שם כל מיני סיפורים באמת מוזרים. שמעתי על עובדת במה שאמור להיות תאגיד השידור הציבורי שמהללת מחבל - זה תאגיד השידור הציבורי שממומן על ידי כספי משלם המסים. היא מהללת מחבל. מה הם עושים? הם לא מפטרים אותה, הם משעים אותה. אני שואל את עצמי, על חשבון משלם המסים?".

 

תאגיד השידור הציבורי אמור להתחיל לשדר בסוף חודש אפריל.


פורסם לראשונה 15/03/2017 22:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה נתניהו והשר משה כחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים