שתף קטע נבחר

הופחת העונש לנאשם שהפעיל מעבדת קנאביס

נאשם שנתפס עם עציצים ושקיות סם במשקל 56 ק"ג נידון למאסר בפועל. בערעור השתכנע ביהמ"ש שחל שינוי בהתנהלותו, והעונש הופחת לעבודות שירות

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל לאחרונה ערעור שהגיש אדם שנשלח ל-9 חודשי מאסר בשל הפעלת "מעבדת" קנאביס, והפחית את עונשו לריצוי עבודות שירות בלבד. השופטים השתכנעו שחל שינוי בהתנהלותו והוא אינו משתמש עוד בסמים.

 

עונש המאסר בפועל נגזר עליו על ידי בית משפט השלום בעיר, שהרשיע אותו בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית אחרי שנמצאה אצלו מעבדת קנאביס בנוסף ל-56 קילוגרם של הסם, חלקו שתול בעציצים והשאר ארוז בשקיות.

 

יחד עם המערער, עמדו אז לדין עוד שני נאשמים שעליהם בית המשפט גזר עבודות שירות בלבד. הסיבה להבדל בעונשים הייתה העובדה שבזמן שהמערער נשלח לקבלת חוות דעת בעניין אפשרות של ריצוי מאסר בעבודות שירות, נלקחה ממנו דגימה לבדיקה ונמצא כי הוא משתמש בסמים.

 

כפועל יוצא מכך, ועל פי חוות הדעת של הממונה על עבודות שירות, הטיל עליו בית המשפט מאסר בפועל. על החלטה הוא ערער באמצעות עו"ד מיכאל כרמל וטען כי אינו משתמש עוד בסמים ויש מקום להפנותו לבדיקה נוספת.

 

בנוסף הוא הסביר שמאסר יגרום לו נזק, וציין בהקשר זה שלאחרונה התחתן והעתיק את מקום מגוריו לעיר אחרת, במנותק מהחברה שעמה הסתובב בשנים האחרונות.

 

הרכב השופטים שכלל את רון שפירא, אברהם אליקים ובטינה טאובר הורה על הפניית המערער לבדיקה נוספת אצל הממונה על עבודות השירות, על מנת לקבל חוות דעת עדכנית. הפעם הממונה אישר שניתן לשלב את המערער בעבודות שירות במוסד מסוים בתל השומר.

 

בנסיבות אלו, השופטים החליטו להתערב בגזר הדין ולהמתיק את עונשו של המערער. נקבע כי במקום המאסר בפועל, המערער ירצה שישה חודשי עבודות שירות.

 

הם ציינו שלקחו בחשבון גם את העובדה שבית משפט השלום סבר תחילה שניתן להסתפק בעבודות שירות. בתוך כך הבהירו השופטים כי אם המערער יפר הוראות כלשהן במהלך עבודות השירות, או יבצע עבירה כלשהי, יהיה עליו לרצות את יתרת מאסרו כמאסר בפועל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים