שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  עובדי תדיראן מערכות משבשים את פעילות המפעל
  עובדי מפעל התעשייה הביטחונית מקבוצת אלביט מערכות פתחו בצעדים ארגוניים אשר במסגרתם חוסמים העובדים את כניסתם של הספקים למפעל ומפגינים בכניסתו. העובדים מוחים על מיזוג המפעל עם חברת אלישרא מקבוצת אלביט ללא הסכם מסודר בינם להנהלה

  עובדי מפעל התעשייה הביטחונית "במד ול"א קרקעי" מקבוצת אלביט מערכות פתחו היום (ג') בצעדים ארגוניים אשר במסגרתם הם חוסמים את כניסתם של הספקים למפעל בחולון. העובדים מפגינים בכניסה למפעל, כך שנוצר פקק של ספקים שאינם יכולים להיכנס. העובדים מוחים על מיזוג המפעל עם חברת "אלישרא" מקבוצת "אלביט" ללא הסכם בינם להנהלה.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

   (צילום: יח"צ הוועד)
  (צילום: יח"צ הוועד)

   

    

  במפעל הוכרז סכסוך עבודה כבר ב-21 למרץ. לפי שעה חלק מהעבודה במפעל עדיין מתבצעת, אולם העובדים מאיימים להרחיב את המאבק ולהשבית את המפעל כליל במידה וההנהלה לא תחזור בה מהצעדים החד-צדדיים למיזוג עם "אלישרא".

   

  יו"ר ועד עובדי תדיראן מערכות, סטריאן פינקל אמר כי "הנהלת אלישרא צריכה להבין שאין לעשות מיזוג בכפייה. אם מיזוג אז רק בהסכם, אנחנו לא ניתן לעשות אותו בכפייה. ההנהלה צריכה לחזור בה מכל הצעדים החד-צדדיים שביצעה כדי לקדם את המיזוג, ורק אחרי שהצעדים האלה יבוטלו נשב למשא ומתן מכובד".

   

  לדברי פינקל, "ההנהלה ממזגת בפועל בין שני המפעלים. בכל פעם שבעל תפקיד בכיר בתדיראן מערכות עוזב או פורש, ההנהלה ממנה במקומו בעל תפקיד מאלישרא, וכך אנשי אלישרא מנהלים בפועל את עובדי תדיראן. מבטלים נהלים של תדיראן וקובעים במקומם נהלים של אלישרא. לפני שנה וחצי הקימו חברה-בת בשם סיגמאביט שאמורה לספק לנו ציוד ואנחנו מחויבים לקנות ממנה. סיגמאביט החלה להתחרות בנו. בסיגמאביט אין הסכמים קיבוציים והם מעבירים אליה עבודה שלנו. ההנהלה מנסה לרוקן אותנו מתוכן ושנישאר בלי עבודה. בשנת 2014 הנהלת אלישרא חתמה עם תדיראן מערכות על 'נייר הבנות' שלפיו בן היתר לא תהיה האחדה של הפעילות. את ההסכם הזה הנהלת אלישרא מפרה כיום ביודעין".

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עובדי תדיראן מערכות משבשים את פעילות המפעל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים