שתף קטע נבחר

המשפחה שהביאה את האצולה לפריפריה

סרט הדוקו "הטובים לסיף" מגולל את סיפורה של משפחת חטואל - שושלת סייפים מעכו שכנגד כל הסיכויים ייצגה את ישראל בכמה אולימפיאדות, אך מעולם לא עמדה על הפודיום המכובד. חיים, אב המשפחה והמאמן, מסרב לוותר על החלום האולימפי ומשקיע את כל כולו באימון הדור הבא. צפו בטריילר

סרט הדוקו "הטובים לסיף" של הבמאית ליאת מר מספר על משפחת חטואל, שושלת סייפים מעכו שייצגה את ישראל באולימפיאדות השונות לאורך השנים.

 

אבי המשפחה, חיים, הושפע בצעירותו מאגדה מרוקאית על 'מלך הסיף' וחלם שמשפחתו תעסוק בתחום. אחרי שחרורו מצה"ל הוא ראה מודעה המכשירה מאמנים, שבה נכתב: "הזדמנות לילדי הפריפריה לעסוק במשהו שנועד לאצולה". בסוף הכשרתו, הקים מועדון סיף בעכו והתחיל לאמן את תשעת אחיו. שלושה מבני המשפחה, לידיה, יצחק ודלילה ייצגו את ישראל באליפויות עולם ואף הגיעו לאולימפיאדות השונות. על אף התארים הרבים שצברו במהלך הקריירה שלהם הם מעולם לא זכו במדליה אולימפית ופרשו. כיום, חיים לא מוותר על החלום האולימפי, ומשקיע את כל כולו באימון הדור הבא - שני ילדיו הצעירים, מאור ודלילה, שנעים בין הרצון להגשים את חלומם של אביהם לבין הרצון לפרוש לחייהם האישיים.

 

"הטובים לסיף" יוקרן בפסטיבל דוקאביב וב-yes דוקו במסגרת שבוע דוקו ספורט ב-24 במאי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים