שתף קטע נבחר

גרמן על תחקיר "טיפולי ההמרה": "אנשים יכולים ליפול בפח"

שרת הבריאות לשעבר התיייחסה לתחקיר של ynet על "טיפולי המרה" להומואים ואמרה כי אי אפשר לשנות נטייה מינית. "אנשים צריכים לדעת שלהיות הומוסקסואל, לסבית או טרנסג'נדר זה דבר נורמלי". ויש לה גם ביקורת על משרד הבריאות

 

 

למרות אזהרת משרד הבריאות נגד "טיפולי המרה" והצעת חוק שהוגשה בנושא, מטפלים שונים בארץ עדיין מציעים את שירותיהם בתחום, כפי שנחשף היום (א') בתחקיר ynet. שרת הבריאות לשעבר, חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד), ראתה היום את התחקיר שבו הוצג הפסיכולוג הקליני, ד"ר אילן קרטן.

 

"בעיניי זה פשוט מזעזע, מפני שזה יוצא משתי הנחות ששתיהן מוטעות", אמרה גרמן באולפן ynet. "א' - שלהיות הומוסקסואל זה דבר לא נורמלי. מה פתאום? נטייה מינית משנה את מהותו של האדם? זה שהאדם הוא הומוסקסואל או לסבית, בי או טרנסג'נדר, מה זה משנה? הוא אדם נורמלי לחלוטין. זה גם יוצא מתוך הנחה שלהערכתי מאוד מוטעית, והיא הוכחה בעולם, על כך שאפשר לשנות נטייה מינית. זה שתי הנחות מוטעות לחלוטין".

ד"ר אילן קרטן ()
ד"ר אילן קרטן

חברת הכנסת יעל גרמן. "בעיניי זה פשוט מזעזע" (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
חברת הכנסת יעל גרמן. "בעיניי זה פשוט מזעזע"(צילום: אלי סגל)

יש אנשים שמגיעים למטפלים האלה מרצונם החופשי, מה הבעיה עם זה?

"בסדר גמור, אני מבדילה בין קטין לבין בוגר. אני חושבת שאדם קטין, אי אפשר לבוא אליו ולומר לו: 'בוא נעשה לך טיפול המרה', מפני שמה שאתה עושה זה קודם כל יוצר בו את ההרגשה שמשהו בו מאוד לא בסדר. אם זה לא מצליח אז הוא מתוסכל וחושב שהוא באמת לא נורמלי. זה יכול לפצוע אותו לכל החיים, עד כדי מקרה אובדנות. אדם בוגר, יכול להיות שהוא יבוא ויאמר: 'אני יודע שאני הומוסקסואל אבל אני רוצה להוליד ילדים או רוצה להיות במיינסטרים ולהיות מקובל', ואז באופן מודע הוא הולך".

 

במשרד הבריאות יש נסיגה בעניין הזה בשנים האחרונות?

"אין ספק, בוודאי, כל התפיסה שהדברים הם נורמליים, שצריך לתת זכויות שוות, לאפשר פונדקאות ועוד, כל התפיסה הזו נעלמה מן העולם במשרד הבריאות של היום. זה נורא ואיום".

 

גרמן התייחסה לדבריו של הפסיכולוג הקליני ד"ר אילן קרטן בתחקיר. "הוא אומר את זה כל כך בנחת, והוא עוטה על זה מעטה פסאודו-אקדמאי, שבאמת אנשים יכולים ליפול בפח. אני אומרת משהו הרבה יותר בסיסי: מה רע בלהיות הומוסקסואל? אנשים צריכים לדעת שלהיות הומוסקסואל, לסבית או טרנסג'נדר זה דבר נורמלי ותפסיקו לרצות לשנות את זה".

 

להצטרפות לקבוצות הדתיות של איגי פנו ל-inbal@igy.org.il או צרו קשר דרך האתר igy.org.il.

 

 

 

 

 

.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל
חברת הכנסת יעל גרמן
צילום: אלי סגל
מומלצים