שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "המתנתי 5 שעות שיטפלו בתינוק שלי בחדר המיון בברזילי"
  אם לפעוט בן 5 חודשים שסבל מהקאות ושלשולים המתינה כל הלילה כשמצבו של בנה מידרדר בחדר המיון של בית החולים ברזילי באשקלון. לטענתה, חדר מיון ילדים היה נטוש. כשפנתה לקבלה נמסר לה: "אין כרגע רופא". ביה"ח: "חודדו וניתנו הנחיות חדשות"

  מיון ילדים נטוש: אם שפנתה עם בנה התינוק לבית החולים ברזילי באשקלון, טוענת כי לאחר הקבלה הראשונית, הושאר הילד במשך שעות כשמצבו הולך ומידרדר, כשהמחלקה לרפואה דחופה ריקה מצוות רפואי. רק לאחר ישיבת הבוקר, הילד אושפז וטופל.

   

  האירוע התרחש השבוע, כאשר אלמוג אילוז אפרים פונתה באמבולנס עם בנה הפעוט בן ה-5 חודשים לחדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון, כשהוא סובל משלשולים מרובים, הקאות וחום שאינו יורד. "קיבלו אותנו בשעה 2:00 ללקיחת מדדים, שמו שקית שתן, לקחו ספירת דם ואמרו לנו להמתין בחוץ למעקב שתייה" מספרת אילוז אפרים.

   

  "המתנתי עם הילד בחוץ כשהוא בזמן הזה מקיא, משלשל ועדיין עם חום גבוה. בשעה 5 לפנות בוקר, שלוש שעות לאחר הקבלה, נכנסתי פנימה לבדוק מה קורה איתנו ולתת את שקית השתן, ומה שראיתי זה מיון ילדים ריק מרופאים ואחיות".

   

  צפו בווידאו שצולם על ידי האם:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לדבריה, הרופאה שהייתה במשמרת הלילה נכנסה לאחד החדרים לישון, רופאה שהתבקשה להחליף אותה לא נמצאה. "פניתי מספר פעמים לשאול איפה הרופאה וענו לי בתשובה שהיא צריכה להגיע. בזמן הזה הילד כבר הפך לאפטי. המיון היה ריק מילדים, וריק גם מצוות מטפל".

   

  אי אפשר לעבור על דבר כזה בשתיקה. האם, אלמוג אילוז אפרים ( ) ( )
  אי אפשר לעבור על דבר כזה בשתיקה. האם, אלמוג אילוז אפרים

   

  לאחר כשעתיים, סמוך לשעה שבע בבוקר, הגיעה רופאת הילדים שאישרה כי הילד נמצא במצב התייבשות. רק סמוך לשעה 11 בבוקר, תשע שעות לאחר הקבלה הראשונית, אושפז הילד.

   

  "יש דברים שאי אפשר לעבור עליהם בשתיקה", אומרת אילוז אפרים, "לא ייתכן שחדר המיון שעות נטוש, אף אחד לא דואג לילד שהולך ומידרדר, ואנחנו צריכים להמתין תשע שעות עד שהילד מתאשפז. זו בושה והזנחה, אני מתארת לעצמי שאני לא היחידה בסיפור הזה, ואסור להבליג, כי זה היה עלול להסתיים באסון".

   

  מביה"ח ברזילי נמסר בתגובה: "הסרטון בן הדקה שצולם לא משקף את המציאות היומיומית איתה מתמודד הצוות הרפואי ובוודאי שלא חושף את התמונה המלאה. הילד ואימו הגיעו למיון ילדים וטופלו במהירות על ידי האחות האחראית. על פי מצבו הרפואי של הילד הוחלט על מתן נוזלים באופן עצמאי על ידי האם והשגחה בטרם ייפנו להתערבות רפואית, דבר המחייב המתנה במטרה להבטיח שהילד יקבל את הטיפול המיטבי.

   

  "למרות הנראה בדקת הצילום בכתבה, המיון הכללי של ברזילי היה עמוס במיוחד כאשר במקביל לטיפולים השוטפים הגיעו 12 נפגעי שריפה וביניהם ילד. הצוות הרפואי כולו היה עסוק בטיפול בנפגעי השריפה מרחק דלת אחת ממיון הילדים ומהמקום בו המתינו האישה והילד. לאחר סיום ההשגחה, הגיעה הרופאה לבדוק את מצבו של הילד והוחלט מתוך זהירות מונעת לאשפז אותו לצורך מתן נוזלים. הילד מתאושש ומצבו הולך ומשתפר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  ביה"ח ברזילי באשקלון. חיכו 9 שעות לקבל טיפול
  צילום: רועי עידן
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים