שתף קטע נבחר

מדע במדבר: המרכז שמטפח מצוינות בירוחם

זכיות בתחרויות נחשבות, מדליות מהארץ ומחו"ל, לימוד מורים באפריקה והכוונה של תלמידים בארה"ב. מרכז המדעים בירוחם הפועל בעיר כבר יותר מעשור ומלמד ילדים ובני נוער מדע בשלל ענפים, נחשב לסמל של הצלחה ישראלית. יצאנו לביקור מעודד ומרגש ולמדנו דברים חדשים

תרצו או לא, ירוחם היא כבר מזמן לא רק פחית של צהריים בלב מדבר, בפארפרזה לשירו של מאיר אריאל. המרכז המסחרי כבר שינה פניו, מלון מפואר כבר יש בעיר, ותנופת בניה שלא נראתה בירוחם שנים ארוכות. אבל עזבו את כל זה, ובוא נדבר מדע. אחרי השתתפויות בתחרויות הנחשבות בעולם, וזכיות בלא מעט מדליות בתחרויות בארץ ובחו"ל, מרכז המדעים שפועל בירוחם כבר יותר מעשור בשלל ענפים מדעיים, ולומדים בו למעלה מ-2000 תלמידים בשנה במגוון תכניות, נחשב לסמל של הצלחה - גם בחו"ל.

 

צפו בכתבה 

 

המשפט המוכר "תנו לאדם רעב דג והוא יהיה שבע ליום, למדו אותו לדוג והוא לעולם יהיה שבע", מלמד בצורה פשוטה את משמעות ארגז הכלים אותו אנחנו רוכשים במהלך חיינו, בעיקר בתקופת הילדות והנערות. ילדים שמקבלים הזדמנות לנסות דברים חדשים, מגלים עולמות חדשים, מבינים שלא רק מה שנמצא מולם הוא מה שיש, אלא שיש להם את היכולת לחקור ולהתנסות ולגלות שהם מוכשרים ויכולים לתרום לעולם.

דביר יעקובי, תלמיד הישיבה התיכונית אמי"ת ירוחם, מספר כי מאז החל את דרכו בחוג לרובוטיקה בכיתה ה', הספיק כבר לגלות על עצמו דברים חדשים. במסגרת החוג טס יעקובי לייצג את ירוחם בתחרויות בארה"ב מספר פעמים, בהן הביא כבוד עם זכיות ומדליות יחד עם חבריו. אך בנוסף, יעקובי מצא את עצמו לפני כשנה - כשהוא בן 14 בלבד, מלמד מהנדסים ומורים באתיופיה, כיצד ללמד ולהעביר חוג דומה לילדים במדינה האפריקאית. "תמיד חשבתי שלהיות מורה זה די מעפן אבל הנסיעה לשם פתחה לי אופקים חדשים", הוא אומר.
עידו פרומר, מנהל מרכז המדעים בעיר יודע כי רק באמצעות החשיפה של התלמידים לענפי המדע, הם יוכלו לעסוק בעתיד בתחומים אלו אם רק ירצו. לדבריו, מרכז המדעים שם לו למטרה, "לחשוף את בני הנוער למדע ולטכנולוגיה ברמה גבוהה ובאופן איכותי על מנת לאפשר להם גישה למקצועות מבוקשים בצבא, באקדמיה ובתעסוקה וכן למען עתידה, כלכלתה ובטחונה של מדינת ישראל".
 

 


פורסם לראשונה 23/05/2017 08:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטפחים מדע
לומדים למען העתיד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים