שתף קטע נבחר

מנהל אגף במשרד ממשלתי נעצר: "חשד להטיות מכרזי בנייה במיליונים"

בתום חקירה שנמשכה כשנה נעצרו שישה חשודים, בהם מנהל אגף במשרד השיכון, בגין עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. בחקירה עלה חשד כי המנהל, יחד עם קבלנים וספקים, הטו מכרזי בנייה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. מעצרו של הבכיר הוארך בשבוע

המשטרה ויחידת יהלום ברשות המסים עצרה הבוקר (ג') שישה חשודים, בהם מנהל אגף במשרד השיכון, בחשד לעבירות שוחד, הפרת אמונים, מרמה, הטיית מכרזים, הלבנת הון ועבירות מס. אחר הצהריים הם הובאו לבית המשפט והוארך מעצרם של שלושה מהם. מעצרו של הבכיר ביניהם, גדי רייבוך, הוארך בשבעה ימים. שני האחרים הם בכיר במנהלת ראש העין ומפקח שהופקד על העבודות (מעצרו הוארך ביומיים).

 

על פי החשד השלושה היו חלק משיטה שבה הוטו מכרזים בענפי פיתוח הבנייה בשווי מצטבר של מיליוני שקלים. בבית המשפט נטען כי במהלך חיפוש בביתו של רייבוך ובנכס שקשור אליו נמצאו כ-800 אלף שקל. במשטרה רמזו שבימים הקרובים יבוצעו מעצרים נוספים של גורמים נוספים שנהנו מהשיטה.

 

החקירה החלה לפני כשנה ובמהלכה עלה חשד כי מנהל האגף פעל יחד עם קבלנים וספקים בניגוד עניינים והיטה מכרזים. חיפוש נערך בבתיהם ובמשרדיהם של החשודים.

עורכי הדין איתי ברכה וסיניה חריזי מוזס ()
עורכי הדין איתי ברכה וסיניה חריזי מוזס

עו"ד יאיר רגב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד יאיר רגב(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד חי הבר (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
עו"ד חי הבר(צילום: אבי מועלם)

עורכי הדין איתי ברכה, יוסי חמצני וסיניה חריזי מוזס, המייצגים את רייבוך, מסרו בתגובה: "מרשנו הינו עובד ציבור מסור זה 25 שנים ומעולם לא נפל דופי בהתנהלותו.

הוא מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו ואנו משוכנעים כי האמת תתברר והחקירה תסתיים בלא כלום".

 

עו"ד יאיר רגב, המייצג את המפקח: "לאחר דיון המעצר השופט הסכים איתנו שהחשד קל בהרבה ולכן קצב לחוקרים רק יומיים להשלמת החקירה ואסר על פרסום שמו. מרשי משתף פעולה ומקווה להשתחרר עם השלמת החקירה ללא צורך בהארכת מעצר נוספת".

 

עו"ד חי הבר, המייצג את עובד המנהלת בראש העין, מסר: "נראה שמדובר בחקירה שטרם הבשילה. למרות בקשות המעצר לא ידעה המשטרה לענות בבית המשפט על שאלות בסיסיות שיש בהן לבסס חשד כלשהו לביצוע עבירה על ידי מרשי, ועל חלק מהדברים אף העיר בית המשפט. חבל שבחרה המשטרה שלא לבצע כמה בדיקות פשוטות בטרם רצה לעצור חשודים".


פורסם לראשונה 06/06/2017 09:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אתר בנייה (ארכיון)
צילום: EPA
מומלצים