שתף קטע נבחר

הנשיא טראמפ מודה: "אני נמצא תחת חקירה"

"אני נחקר כי פיטרתי את ראש ה-FBI - על ידי האיש שאמר לי לפטר אותו", כך צייץ היום הנשיא האמריקני ואישר כי הוא אכן מצוי תחת חקירה בחשד לשיבוש הליכים בחקירת יחסי אנשיו עם מוסקבה. מוקדם יותר הוסיף כי "אחרי שבעה חודשים - אין להם שום ראיות". ניו יורק טיימס: "יועציו של טראמפ הונחו לא למחוק או לשנות מסמכים על רוסיה"

מאשר כי הוא נמצא תחת חקירה בעקבות פיטורי קומי. טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
מאשר כי הוא נמצא תחת חקירה בעקבות פיטורי קומי. טראמפ(צילום: AP)

אתמול בערב דווח לראשונה כי הנשיא האמריקני דונלד טראמפ נמצא תחת חקירה בחשד ששיבש הליכים במסגרת חקירת קשרי ממשלו והקמפיין שלו עם רוסיה – והיום (ו') אישר טראמפ רשמית בחשבון הטוויטר כי הוא אכן נחקר. "אני נמצא תחת חקירה על פיטורי ראש ה-FBI לשעבר על ידי האיש שאמר לי לפטר את ראש ה-FBI!", צייץ וסיכם: "זהו ציד מכשפות".

 

 

טראמפ, נזכיר, פיטר את ראש ה-FBI ג'יימס קומי בחודש שעבר, וטען כי תכנן לעשות זאת זמן רב לפני כן. לפני הפיטורים הוא גם ביקש מהתובע הכללי, ג'ף סשנס, וסגנו רוד רוזנשטיין, לנסח מסמך בנוגע לתפקודו של קומי, והשניים המליצו גם הם כי יש לפטרו.

טראמפ וראש ה-FBI לשעבר קומי (צילום: רויטרס, AP) (צילום: רויטרס, AP)
טראמפ וראש ה-FBI לשעבר קומי(צילום: רויטרס, AP)

קומי בפתח עדותו בפני ועדת המודיעין של הסנאט (צילום: MCT) (צילום: MCT)
קומי בפתח עדותו בפני ועדת המודיעין של הסנאט(צילום: MCT)
 

טראמפ וסגן התובע הכללי רוד רונשטיין (צילום: GETTY IMAGES, AP) (צילום: GETTY IMAGES, AP)
טראמפ וסגן התובע הכללי רוד רונשטיין(צילום: GETTY IMAGES, AP)

בציוצו האחרון של הנשיא טראמפ לא ברור למי בדיוק הוא מתכוון כשהוא אומר "האיש שאמר לי לפטר את קומי", אך לפי הערכת התקשורת האמריקנית, ובהם האתרים "ניו יורק טיימס" ו"דה היל", הוא ככל הנראה מתכוון לרוד רוזנשטיין, שבין היתר מינה את התובע המיוחד רוברט מולר לעמוד בראש החקירה סביב הסוגיה הרוסית.

 

ממש במקביל לציוציו של טראמפ גם פורסם ברשת ABC האמריקנית כי רוזנשטיין הודה לאחרונה בשיחות אישיות כי ייתכן שהוא יצטרך, כמו שהבוס שלו ג'ף סשנס עשה לפני כמה חודשים, לפטור את עצמו מהתעסקות בחקירה הרוסית שכן הוא בעצמו עשוי להפוך לעד פוטנציאלי בתיק. לפי הדיווח, רוזנשטיין אף מסר ליועצת המשפטית הבכירה רייצ'ל ברנד כי האחריות על החקירה תועבר אליה אם הוא יצטרך לקחת צעד אחורה.

 

 

מוקדם יותר היום צייץ שוב טראמפ בנושא. "אחרי שבעה חודשים של חקירות ושימועים בוועדות לגבי 'קשירת הקשר שלי עם הרוסים', אף אחד לא הצליח להראות כל הוכחה. עצוב". בציוץ נפרד הוסיף: "התקשורת המזויפת שונאת כשאני משתמש במה שהפך להיות הרשת החברתית העוצמתית שלי - 100 מיליון אנשים! אני יכול לעקוף אותם".

 

 

 

כבר אתמול כינה טראמפ את ההתפתחות הדרמטית החדשה בחקירה, שבמסגרתה חקר התובע המיוחד מולר גורמי מודיעין בשאלה אם טראמפ שיבש הליכי חקירה בנושא הרוסי, כ"ציד מכשפות". "הם המציאו עימות מזויף בסיפור על רוסיה, מצאו אפס הוכחות, אז עכשיו הם הולכים על שיבוש הליכי חקירה בנוגע לסיפור המזויף. יפה. אתם עדים לציד המכשפות הגדול בהיסטוריה של הפוליטיקה האמריקנית – שמובילים כמה אנשים רעים ומעורערים מאוד".

"חוקר אם טראמפ ביצע שיבוש הליכי חקירה". התובע המיוחד רוברט מולר (צילום: AP) (צילום: AP)
"חוקר אם טראמפ ביצע שיבוש הליכי חקירה". התובע המיוחד רוברט מולר(צילום: AP)
 

בערב הוא עוד המשיך טראמפ לצייץ בנושא, ותקף בין היתר את הילרי קלינטון והדמוקרטים. "איך הם מדברים על שיבוש הליכים?", כתב הנשיא. טראמפ תהה מדוע בודקים את הקשר שלו עם רוסיה ולא "את העסקים של משפחתה של הילרי קלינטון והדמוקרטים" עם המדינה. במתקפה נוספת על המועמדת שניצח בבחירות אמר שקלינטון "המושחתת שברה טלפונים עם פטיש ו'הלבינה' מיילים".

 

בינתיים דווח ב"ניו יורק טיימס" כי אנשי צוות חילופי השלטון של טראמפ הונחו אתמול לשמור את כל המסמכים והחומרים העשויים להיות קשורים לחקירת המעורבות הרוסית בבחירות. מדובר במזכר שהופץ מטעם לשכת היועץ המשפטי של הצוות שהגיע לידי העיתון.

 

על פי המזכר, שכנראה הופץ בהוראת משרד המשפטים, חברי צוות צריכים "לשמור כל מידע פיזי או אלקטרוני שעשוי להיות קשור באופן כזה או אחר לחקירות הקיימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים