שתף קטע נבחר

המשטרה בודקת הטענות לזיופים בבחירות להסתדרות

במשטרה יבקשו לקבל קלטות אבטחה שתיעדו את אולמות ההצבעה בגני התערוכה

 

ניסנקורן ויחימוביץ' ביום הבחירות (צילום: דנה קופל, מוטי קמחי) (צילום: דנה קופל, מוטי קמחי)
ניסנקורן ויחימוביץ' ביום הבחירות(צילום: דנה קופל, מוטי קמחי)
 

אחרי מערכת בחירות סוערת לתפקיד יו"ר ההסתדרות, ואחרי שהתבררו התוצאות, מגיע הנושא גם לפתחה של המשטרה. אנשיה החלו בבדיקת הטענות לביצוע עבירות במהלך הבחירות לארגון העובדים.

 

בשבוע האחרון קיבלו חוקרי להב 433 עדויות, הקלטות ותיעוד חזותי שעל פי החשד מוכיחים לכאורה כי בוצעו עבירות במהלך הבחירות להסתדרות. בנוסף, נפגשו גורמים בכירים במשטרה עם ח"כ שלי יחימוביץ' ועם עורך דינה, איתן לירז. השניים מסרו עדויות נוספות על מה שהתרחש במהלך מערכת הבחירות.

 

במשטרה יבקשו לקבל לידיהם את קלטות האבטחה שתיעדו את האולמות שבהם התבצעה ההצבעה בגני התערוכה. בנוסף לכך, עתידים לזמן השבוע גורמים שונים לגביית עדות על שהתרחש. גם יחימוביץ' צפויה להגיע למסירת עדות.

 

כבר ביום ההצבעה וכן לאחר פרסום תוצאות הבחירות, טענה יחימוביץ' לאי סדרים ולזיופים. כשבוע לאחר פרסום התוצאות היא הגישה עתירה לביטול הבחירות בהסתדרות. בעזרת עורכי דינה ואחרים, היא טענה כי מערכת הבחירות כללה הטלת אימה על עובדים, העברת המסר כי הצבעתם תיוודע, סילוק שיטתי של משקיפיה מקלפיות וזיוף והשחתה המוניים.

 

"עוצמת ההשחתה והתכנון השיטתי של זיוף הבחירות האלה אינו נתפס, משום שאנו חיים במדינה דמוקרטית", טענה יחימוביץ'. "אלא שכאן, אף שאלה הבחירות השניות בגודלן בישראל, מדובר בבחירות מדומות. בעולם השלישי יש לפחות משקיפים בינלאומיים בעלי סמכויות". 

 

על פי התוצאות הרשמיות יו"ר ההסתדרות ניסנקורן נבחר לכהונה נוספת עם 62.42% מהקולות. הפער בינו לבין יחימוביץ' עמד על יותר מ-55 אלף קולות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, מוטי קמחי
ניסנקורן ויחימוביץ' ביום הבחירות
צילום: דנה קופל, מוטי קמחי
מומלצים