שתף קטע נבחר

הקרב על ההסתדרות: ניסנקורן ניצח את יחימוביץ' עם 62 אחוזי תמיכה

הישג גדול ליו"ר ההסתדרות המכהן: בתום ספירת הקולות בבחירות זכה ניסנקורן ב-62% אל מול 38% ליחימוביץ'. היו"ר שימשיך לקדנציה שנייה קיבל 55 אלף קולות יותר מאשר יריבתו. יחימוביץ': נעתור לביטול הבחירות

מצביע ביום הבחירות. אבי ניסנקורן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מצביע ביום הבחירות. אבי ניסנקורן(צילום: מוטי קמחי)
  

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, רושם ניצחון ענק מול שלי יחימוביץ' בקרב על ראשות ההסתדרות. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד טל קרת, מסרה היום (ו') לחברי ועדת הבחירות שהושלם הליך ספירת הקולות וכי אבי ניסנקורן נבחר רשמית לקדנציה נוספת כיו"ר ההסתדרות. ניסנקורן גבר על יריבתו שלי יחימוביץ' עם 62.42% מהקולות. הפער בין השניים עמד על יותר מ-55 אלף קולות. עוד לפני סיום ספירת הקולות התקשר מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו לברך את ניסנקורן על ניצחונו.

 

יותר מ-244 אלף בעלי ובעלות זכות בחירה, בהם עובדים וגמלאים, מימשו את זכותם והצביעו למוסדות הנבחרים של ההסתדרות. במערכת הבחירות הנוכחית נרשם שיעור הצבעה גבוה ביחס למערכות הקודמות ואחוז ההצבעה הסופי עמד על 45.66%. יו"ר נעמת הנבחרת היא גליה וולוך, המועמדת מטעם ניסנקורן ורשימת עוגנים, שקיבלה 60.9% מקולות הבוחרות.

 

תעתור לפסול את הבחירות בעקבות ההפסד. שלי יחימוביץ' (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תעתור לפסול את הבחירות בעקבות ההפסד. שלי יחימוביץ'(צילום: מוטי קמחי)

אתמול בצהריים חודשה ספירת הקולות לאחר ששופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין קבע כי אין טעם למנוע את ספירת הקולות והצדדים הסכימו על חידוש ההליך. למרות הסכמתה, יחימוביץ' הודיעה כי תעתור לפסול את הבחירות.

 

"אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שהליך הבחירות בה הוא תקין ומפוקח, ולכן קשה להסביר למתבונן מבחוץ שלא מדובר במערכת בחירות כפי שחווה אותה אדם נורמטיבי שהולך לקלפי ומצביע לכנסת כרצונו", אמרה היום יחימוביץ' לאחר פרסום התוצאות. "אני מכירה את הכללים ומכבדת אותם כשהם ראויים לכבוד, אך הפעם למרבה הצער איני יכולה להשתתף בטקס המכובד 'בירכתי את המנצח', משום שבוצעה גניבת בחירות ממוסדת ושיטתית מהמסד ועד הטפחות, מתוכננת בקור רוח, ונעדרת לחלוטין מנגנון בקרה ופיקוח ממלכתי, שיפוטי או אובייקטיבי. נגיש עתירה לבטלות הבחירות וקיומן מחדש תחת חוקי המדינה".

 

 

ח"כ איציק שמולי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ איציק שמולי(צילום: גיל יוחנן)
 

אתמול פרסמה יחימוביץ' פוסט לתומכיה בעמוד הפייסבוק שלה והתייחסה לניצחונו המסתמן של ניסנקורן: "רצון הבוחר לא רק שלא כובד, אלא שנרמס. קודם במסכת בזויה של איומים והפחדות חסרי תקדים על עובדים שחוששים למטה לחמם, אחר כך במסכת של זיופים סיטוניים ואלימות. גם ברמאויות שיטתיות בקלפיות עצמן, גם אחר כך במשאיות ענק עמוסות בקלפיות שנעלמות לעשר שעות וחוזרות עם קלפיות 'משופצות', ובהמשך במרכז הספירה הארצי שבו אין דין ואין דיין ואחד אלוהינו: מנגנון מושחת. אני יוצאת מהתקופה הזאת מוכת צער וזעזוע מהמעשים המגונים שנעשים בזכות הנפלאה הזאת דווקא במקום שאמור להיות מבצרה".

 

"איך הרקב ותאוות השליטה, הכסף והכוחנות בראש הארגון מרוקנים את הערך הזה מתוכנו. האיומים הקשים והסיוט המתמשך שחוו ראשי ועדים שהחליטו לתמוך בי, כאילו פשעו בפשע נורא. ולא רק האיומים האישיים, אלא דווקא האיום הקשה מכל לראש ועד הגון: אם תעשה את זה לא יחתם אצלך הסכם עבודה/ העובדים שלך ישלמו את המחיר ועוד כאלה", הוסיפה יחימוביץ'.

 

בינתיים בירך גם נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש, את אבי ניסנקורן על בחירתו לקדנציה שנייה. "אנו מברכים על בחירתו של אבי, שהוכיח את עצמו לאורך השנים כשותף אמיתי של נציגי המעסיקים לקידום המשק הישראלי", מסר. "יחדיו נוכל להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה מלא, לקידום הכלכלה הישראלית, העלאת הצמיחה והעלאת פריון העבודה במשק לטובת העסקים והעובדים כאחד".

 

ראש מטה הגמלאים במטה ניסנקורן, ח"כ איציק שמולי, מסר: "הייתה התמודדות לא פשוטה והגמלאים נהרו לקלפיות והכריעו. ציבור הגמלאים נענה לקריאתי והתייצב בצורה חסרת תקדים בקלפיות לתמיכה בניסנקורן. אני יודע שעכשיו ההסתדרות בראשות אבי תתייצב בכל הכוח במאבקים הקריטיים עבורם להעלאת הפנסיות וחקיקת חוק סיעוד ממלכתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
עוד קדנציה. אבי ניסנקורן
צילום: יובל חן
מומלצים