שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תגובת ארה"ב לטיל הבליסטי של צפון קוריאה: תרגיל שיגור טילים
  מנהיג צפון קוריאה טען כי הניסוי בטיל הבליסטי הבין-יבשתי "שמסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני כבד" עבר בהצלחה - ומהווה את השלמת ארסנל הנשק הגרעיני של המדינה. ארה"ב הגדירה את הניסוי "שלב חדש באיום", והגיבה יחד עם דרום קוריאה בתצוגת יכולות של ירי טילים לים באזור

   

   

  התגובה לקים: התרגיל המשותף של ארה"ב ודרום קוריאה    (צילום: רויטרס)

  התגובה לקים: התרגיל המשותף של ארה"ב ודרום קוריאה    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הרודן קים ג'ונג און טוען שניסוי הטיל הבליסטי הבין-יבשתי משלים את ארסנל הנשק הגרעיני של צפון קוריאה. "ערכנו ניסוי בטיל בליסטי בין-יבשתי חדש, שמסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני גדול וכבד", מסר הלילה (ד') המנהיג בסוכנות הידיעות הממלכתית במדינה, כשהוא מאשר שפיונגיאנג אכן הצליחה לשגר, לראשונה בתולדותיה, טיל בין-יבשתי. "הניסוי המוצלח משלים את יכולות הנשק האסטרטגי של המדינה הכולל פצצות גרעיניות, פצצות מימן וטילים בליסטיים בין-יבשתיים".  

  ניסוי הטילים בדרום קוריאה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ניסוי הטילים בדרום קוריאה(צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  התגובה האמריקנית: תרגיל שיגורי טילים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  התגובה האמריקנית: תרגיל שיגורי טילים(צילום: רויטרס)

   

   

  קים הוסיף כי הטיל ששוגר אתמול לעבר המים הטריטוריאליים של יפן הוא "מתנה עבור הממזרים האמריקנים, לכבוד יום העצמאות. אנו לא ננהל משא ומתן עם ארצות הברית בנוגע לוויתור על הנשק האסטרטגי, עד שוושינגטון תנטוש את מדיניותה העוינת כלפי פיונגיאנג". ארה"ב, שהבטיחה אמש "תגובה מדודה" כלפי צפון קוריאה, קיימה הלילה את הבטחתה וערכה תצוגת יכולות צבאיות יחד עם הצבא הדרום קוריאני. התרגיל המשותף כלל שיגור טילים לעבר הים שלחופי דרום קוריאה.  

   

  הצבא האמריקני מסר לאחר תרגיל התגובה המשותף כי "יכולת הפגיעה המדויקת בעומק השטח מאפשרת לשני הצבאות לפעול נגד מטרות בכל תנאי מזג האוויר". בנוסף נמסר כי בתרגיל נעשה שימוש במערכת טילי קרקע-קרקע האמריקנית ATACMS, ומערכת טילים דרום קוריאנית.

  שיגורי הטילים של ארה"ב ודרום קוריאה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  שיגורי הטילים של ארה"ב ודרום קוריאה(צילום: רויטרס)

  מזכיר המדינה טילרסון. קרא לפעולה בינלאומית נגד צפון קוריאה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מזכיר המדינה טילרסון. קרא לפעולה בינלאומית נגד צפון קוריאה(צילום: רויטרס)

  צפון קוריאה מסרה הלילה כי הטיל ששוגר אתמול יצא מהאטמוספירה וחזר אליה בהצלחה. בהודעה הרשמית של המשטר אתמול בבוקר נטען כי הטיל, מסוג "הוואסונג-14", הגיע לגובה 2,802 קילומטרים ו"פגע בדיוק במטרתו" אחרי שעף במשך 39 דקות. בטלוויזיה הצפון קוריאנית טענו כי הטיל מסוגל לפגוע "בכל מקום בעולם". מומחים אמריקנים העריכו כי השיגור היה המוצלח ביותר של המשטר עד כה מבחינת הגובה והמרחק אליו הגיע הטיל. הגורמים הוסיפו כי טיל מסוג זה יכול להגיע לשטח ארה"ב. מהפנטגון נמסר הלילה כי הניסוי מהווה איום על ארה"ב ובעלות בריתה וכי "ארה"ב מוכנה להגן על עצמה ועל בעלות בריתה ולהשתמש בכל כוחה נגד האיום הצפון קוריאני".

   

  מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, הגיב הלילה בחריפות לניסוי הטיל ואמר כי השיגור מהווה הסלמה באיום הצפון קוריאני על ארה"ב ובנות בריתה. טילרסון קרא לפעולה בינלאומית נגד המשטר "על מנת שתישא באחריות על המרדף שלה אחר נשק גרעיני". הוא הוסיף: "כל מדינה שמעסיקה צפון קוריאנים, מסייעת כלכלית או צבאית לצפון קוריאה או לא מקיימת את הסנקציות כלפיה - מסייעת לדבר עבירה של משטר מסוכן".

  תיעוד ניסוי הטיל הבין-יבשתי שפרסמה צפון קוריאה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  תיעוד ניסוי הטיל הבין-יבשתי שפרסמה צפון קוריאה(צילום: רויטרס)

  קים ג'ונג' און. "לא ננהל משא ומתן עם ארה"ב על הנשק" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  קים ג'ונג' און. "לא ננהל משא ומתן עם ארה"ב על הנשק"(צילום: רויטרס)

  קים ג'ונג' און חותם על צו השיגור. "מתנה לאמריקנים הממזרים" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  קים ג'ונג' און חותם על צו השיגור. "מתנה לאמריקנים הממזרים"(צילום: רויטרס)

  צפון קוריאה הדפה את הגינויים הבינלאומיים והבטיחה לא לוותר על יכולותיה הגרעיניות. סוכנות הידיעות במדינה דיווחה כי קים קרא למדענים שלו "להמשיך לשלוח באופן שוטף מתנות גדולות וקטנות ליאנקים", כשהוא מתייחס לניסויי טילים.  

   

  שר ההגנה הדרום קוריאני מסר כי לפי הערכות, צפון קוריאה מתכננת לבצע ניסוי גרעיני נוסף, שישי במספר, בעקבות ההצלחה בשיגור הטיל הבין-יבשתי. "המטרה העליונה של צפון קוריאה היא יכולת גרעינית, אז יש סיכוי גבוה שזה יקרה. אנחנו יודעים שהם תמיד מוכנים לערוך ניסויים גרעיניים", אמר.

   

  ההודעה של צפון קוריאה על שיגור הטיל הבין-יבשתי    (רויטרס)

  ההודעה של צפון קוריאה על שיגור הטיל הבין-יבשתי    (רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הנשיא האמריקני דונלד טראמפ צפוי לפגוש את הנשיא הסיני שי ג'ינפינג ואת הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין במהלך ועידת ה-G20 השבוע בגרמניה. רוסיה וסין הגישו אתמול תוכנית משותפת להורדת המתח בין צפון קוריאה, דרום קוריאה וארה"ב בנוגע לסוגיית הנשק הגרעיני של צפון קוריאה. גורם דיפלומטי בוושינגטון הגיב לתוכנית: "העובדה שסין ורוסיה עדיין קוראות לאיפוק, למרות שצפון קוריאה הניחה בצד כל איפוק ורצה לעבר קו הסיום של השגת יכולת גרעינית - היא מייאשת".

   

  מועצת הביטחון של האו"ם צפויה לקיים היום דיון חירום בנוגע לניסוי הצפון קוריאני, לבקשת ארה"ב. מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש גינה הלילה את הניסוי, ומסר

  בהודעה כי השיגור מהווה "הפרה חדשה ובוטה של החלטות מועצת הביטחון, והסלמה מסוכנת".  

   

  מאז תחילת השנה שעברה מקיימת פיונגיאנג בקצב חסר תקדים שיגורי טילים ופעולות אחרות הקשורות לכך. פרשנים מעריכים שצפון קוריאה רחוקה שנים מההשלמה של פיתוח נשק גרעיני מבצעי, אבל היא מנסה לפתח גם טילים לטווח בינוני המסוגלים לפגוע בבסיסים אמריקניים באוקיינוס השקט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תגובת ארה"ב לטיל הבליסטי של צפון קוריאה: תרגיל שיגור טילים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים