שתף קטע נבחר

מחנה קיץ מיוחד לנוער עם שיתוק מוחי

מחנה הקיץ של עמותת "צעד קדימה" לבני נוער עם שיתוק מוחי, הוא בין ההזדמנויות היחידות של אותם בני נוער לקום מכסא הגלגלים ולצעוד בעזרת אנשי הצוות. צפו והצטרפו לקמפיין תמיכה בקייטנה מעוררת השראה

 

 

מדי שנה מתקיים בחודש אוגוסט מחנה קיץ לבני נוער ובוגרים צעירים עם שיתוק מוחי של עמותת צעד קדימה. המחנה מתקיים בתנאי פנימייה ומוצע לילדי העמותה וצעירים המתגוררים בפריפריה, ובשל מרחק מקום מגוריהם אינם נהנים מהשירות של העמותה במהלך השנה.

 

מחנה הקיץ האקטיבי של עמותת 'צעד קדימה' מיועד לבני נוער וצעירים עם שיתוק מוחי. המחנה מעניק למשתתפים מפגש חשוב עם קבוצת השווים מכל הארץ ואף מאפשר אתנחתא חשובה להורים.

 

לצורך גיוס כספים למחנה התגייסו ידוענים רבים עבור קמפיין מימון המונים ביניהם: קרולינה, יובל שרף, גלית גוטמן, מאיה דגן, דביר בנדק, אסף גרניט, אורלי וגיא ועוד.

 

אימון לעצמאות תפקודית לצד פעילות חוויתית

את הפעילויות המיוחדות המותאמות לחניכים, מרכזת אביה כהן שהיא בעלת ניסיון עשיר בעבודה עם צעירים עם מוגבלויות. בנוסף למחנה קיץ, מנהלת כהן את דירת האימון של צעד קדימה בירושלים במסגרת תוכנית אימון ייחודית לצעירים עם שיתוק מוחי לקראת דיור עצמאי בקהילה.

 

    ()

 

מחנה הקיץ יתקיים השנה בין ה-6-10 באוגוסט בישוב ניצן, במועצה האזורית חוף אשקלון. המחנה מונה כ-40 חניכים המחולקים לשתי קבוצות גילאים. קבוצה אחת מונה חניכים מרחבי הארץ בגילאי 11-18 ואילו הקבוצה השניה מכילה חניכים בגילאים 18-30.

 

לכל קבוצה מצטרפים אנשי מקצוע של העמותה ומתנדבים רבים המלווים את החניכים במגוון פעילויות. במחצית הראשונה של היום עוסקים החניכים בפעילות מוטורית לאימון לעצמאות תפקודית ואילו מחצית היום השנייה כוללת פעילויות חוויתיות כמו "על האש", קומזיץ בליווי כלי נגינה, סדנאות ומסיבה חגיגית עם די.ג'י.

 

    ()

 

"זו הזדמנות נדירה שמאפשרת גם לילדים מהפריפריה, שלא זוכים להגיע למרכזי העמותה ביום יום להרגיש שהם הולכים", מציין גיא סלומון מנכ"ל העמותה. "הפעילות היומית מתחילה בצעידה ממגורי החניכים לחדר האוכל. המתנדבים ועובדי העמותה עוזרים לחניכים ללכת והם מתים על זה!". סלומון מדגיש את התרומה העצומה של מחנה הקיץ להורים: "ההורים עסוקים לאורך כל השנה, יום-יום בטיפול בילדיהם. מחנה הקיץ נותן להורים אתנחתא חשובה וזמן איכות לעצמם ולשאר בני המשפחה".

 

מרכז העמותה בראשון לציון, שהוקם ב- 1992 עובר כעת שיפוץ נמרץ, הוא כולל מרכז לגיל הרך, בית ספר יסודי וחטיבה לפעוטות וילדים עם שיתוק מוחי ומוגבלויות מורכבות.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים