שתף קטע נבחר

סגן ראש עיר מכהן מהצפון נעצר בחשד למעורבות ברצח מ-1999

המשטרה עצרה את סגן ראש העיר בחשד שהיה מעורב ברצח של העבריין ארתור רוזן, שגופתו נמצאה מוטלת בצד כביש 2 לפני 18 שנה. אסי אבוטבול, שחשוד גם כן במעורבות ברצח רוזן, שוחרר ממעצר בתיק וגם ממעצר בפרשת רצח עו"ד יורם חכם

 

יחידת להב 433 של המשטרה עצרה סגן ראש עיר מכהן מאזור הצפון בחשד למעורבות בגרימת מותו של העבריין ארתור רוזן ב-1999. הוא הובא היום (ה') בשעות הצהריים לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון, שם הוחלט להשאירו במעצר עד ליום ראשון. השופט רפי אורמיה אמר כי לא בטוח שהתשתית הראייתית קושרת את הסגן לאירוע, אולם היא "יוצרת את התשתית הראשונית להארכת המעצר".  

 

גופתו של רוזן נמצאה מוטלת בצידו של כביש החוף סמוך לאור עקיבא. תחילה נפתחה חקירה בחשד למעורבות בתאונת דרכים, אך בעקבות ממצאים שאותרו עלה החשד כי הוא נרצח. הגופה נשלחה למכון לרפואה משפטית באבו כביר ונמצאו בה שלושה קליעי אקדח. החוקרים שחזרו לזירה שבה נמצאה הגופה מצאו במקום כתמי דם ותרמילי כדורים שעל פי החשד פגעו ברוזן.

סגן ראש העיר החשוד בהארכת המעצר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
סגן ראש העיר החשוד בהארכת המעצר(צילום: ירון ברנר)

ארתור רוזן, נרצח בשנת 1999 (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
ארתור רוזן, נרצח בשנת 1999(צילום: אלעד גרשגורן)

העבריין אסי אבוטבול, שוחרר ממעצר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
העבריין אסי אבוטבול, שוחרר ממעצר(צילום: מוטי קמחי)

העבריין אסי אבוטבול, שנעצר במסגרת החשדות בתיק רוזן ובחקירת החיסול של עו"ד יורם חכם בעודו מרצה עונש מאסר, שוחרר בצהריים אחרי 73 ימים. השופט רפי ארניה שחרר את אבוטבול ממעצר במסגרת שתי החקירות שבהן הוא חשוד. בעניין חקירת החיסול של חכם אמר השופט כי "מעמדת המשטרה ברור לחלוטין כי החקירה הסתיימה לנוכח ימי המעצר המרובים, והיעדר הצהרת תובע ובקשה להארכת מעצר".

 

השופט ארניה ציין כי המעצר בפרשת רצח ארתור רוזן הוצדק אך ורק בגלל שאבוטבול כבר מרצה עונש מאסר, ועל כן ניתן לביצוע ללא כל הפרעה. ארניה ציין בנוסף כי יש להתחשב בהתארכות המעצר של אבוטבול במסגרת החקירה. 

 

סנגורו של אבוטבול, עו"ד אבי כהן, בירך על החלטתו של השופט ואמר: "בית המשפט קיבל החלטה אמיצה ומוצדקת מבחינה משפטית כשקיבל את טענותינו

והורה כי אין הצדקה להמשך המעצר אחרי 72 ימים, בזמן הצהרת תובע בעניינו".

 

אבוטבול מואשם במסגרת פרשה 512 בחיסול העבריין משה הדס, שגופתו נעלמה בשנת 2000. במסגרת מידע שהתקבל על מיקום הגופה נעצרה אשתו קארין בחשד לשיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר מעשה.

 

לטענת הפרקליטות, אבוטבול נפגש עם איש אמונו למחרת הרצח והודה בפניו שרצח את הדס ועקר את עיניו. אותו מקורב לאבוטבול הפך לעד מדינה וציין כי אבוטבול ביקש את עזרתו ביצירת מצג כוזב שהדס עוד חי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
סגן ראש העיר החשוד
צילום: ירון ברנר
מומלצים