שתף קטע נבחר

אסי אבוטבול הוא העבריין החשוד ברצח עו"ד יורם חכם

ההתפתחות בחקירת רצח הפרקליט בת"א: הוארך בשבועיים מעצרו של ראש ארגון הפשע מנתניה, שהיה לקוח של העו"ד והחשוד בקשירת קשר לחיסול. אבוטבול: "המדינה בפשיטת רגל. גם העבריינים". הוארך גם מעצרם של חשוד בהנחת המטען במכוניתו של הפרקליט ושל אישה המעורבת בפרשה

 

 

אסי אבוטבול, המרצה 17 שנות מאסר בגין ניהול ארגון פשיעה, הוא העבריין שנעצר אתמול בחשד למעורבות ברצח עו"ד יורם חכם ב-2008. הבוקר (יום ה') הוארך מעצרו בשבועיים על ידי שופט השלום בראשון לציון עמית מיכלס. ככל הנראה, המידע שהוביל למעצר הגיע מאסיר אחר שהופגש עם אבוטבול והפליל אותו. הוא מואשם בקשירת קשר וגרימת מוות בכוונה.

 

עם כניסתו לאולם אמר אבוטבול: "המדינה בפשיטת רגל. גם העבריינים". הוא מכחיש את החשדות, אולם המעצר הוארך בהסכמה וסנגורו עו"ד אבי כהן ביקש לא להקשות עליו בתנאים משום שבכל מקרה מדובר באסיר. עו"ד כהן: "אסי אסיר. כפי שיצא בעבר דובר אמת - הוא ייצא גם כעת. הוא עבר בדיקת פוליגרף ויצא דובר אמת".

 

בעקבות מעצרו, ושינוי הקטגוריה שלו מאסיר מורשע לחשוד, הוצאו מתאו של אבוטבול חפצים ומכשירים כגון טלוויזיה, רדיו, מכשיר פלייסטיישן ועוד. כמו כן נשללו ממנו ביקורים משפחתיים ושימוש בטלפון הציבורי.

 

בבית המשפט התקיים גם דיון בהארכת מעצרם של שני חשודים נוספים - גבר ואישה - שנעצרו אתמול בחשד למעורבות ברצח הפרקליט: מעצרו של הראשון, נחשון גוב, החשוד שהניח את מטען החבלה מתחת למכוניתו של עו"ד חכם, הוארך ב-11 ימים. השופט מיכלס קבע שיש חשד סביר הקושר אותו למיוחס לו. סנגורו עו"ד ליאור אשכנזי מסר בתגובה: "בכל פעם שעוצרים את אסי אבוטבול מרשי נעצר גם. הוא נחקר חמש פעמים סביב הפרשה. אין לו שום קשר. זו אותה הגברת ללא שינוי אדרת".

 

מעצרה של חשודה בת 63 הקשורה לכאורה לרצח הוארך גם כן ב-11 ימים. השופט מיכלס קבע לגביה כי "מסמכים החדשים מצטרפים למסמכים ישנים יותר. נוסף על כך לא ניתן להתעלם ממסמכים שהובאו בימים האחרונים. החשודה נעדרת עבר פלילי מכל שהוא. אין זו הפעם הראשונה שהיא נעצרת באותם חשדות". לדברי השופט, "המסמכים החדשים שנוספו לתיק מחזקים את הראיות נגד החשודה". סניגוריה טענו כי "אין לה עבר פלילי. היא כבר נחקרה בעבר והכחישה כל קשר". שמה נאסר לפרסום לעת עתה. 

ארכיון. עו"ד חכם עם אבוטבול בבית משפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. עו"ד חכם עם אבוטבול בבית משפט(צילום: מוטי קמחי)

אסי אבוטבול, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אסי אבוטבול, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

במקביל נמשכים ליד נתניה חיפושים אחר גופת העבריין משה הדס, שנעלם בתחילת העשור שעבר, ואבוטבול נאשם בחיסולו במסגרת בפרשה 512. המידע על מיקום קבורת הגופה, שלא נמצאה עד היום, התקבל במסגרת ההתפתחות בחקירת רצח חכם. 

 

עו"ד חכם חוסל באמצעות מטען חבלה שהוצמד למכוניתו, והתפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב. אתמול הודיעה המשטרה רשמית על חידוש החקירה, בעקבות מידע חדש שנמסר ליחידה לחקירות בינלאומיות.

 

לצד חידוש החקירה הגישה המשטרה בקשה לקבל חומרים ממשפטו של אבוטבול, שבעבר היה לקוח של חכם וכן חשוד בהזמנת הרצח. עדיין לא ברור מה המידע החדש שהתקבל, אבל על פי המשטרה קצה חוט ממנו נמצא במשפט שהתנהל נגד אבוטבול ב-2007, ובסיומו הורשע בניהול ארגון פשע ובגינו הוא מרצה 17 שנות מאסר. 
 

 

אסי אבוטבול ועו"ד יורם חכם  (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי) (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי)
אסי אבוטבול ועו"ד יורם חכם (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי)
 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

סנגוריה של החשודה, עורכי הדין ראפת נאשף אחמד עיראקי ()
סנגוריה של החשודה, עורכי הדין ראפת נאשף אחמד עיראקי
 

סנגורו באותו תקופה היה עו"ד חכם, וכעת מבקשת המשטרה לקבל את כל ההקלטות של הדיונים באותו משפט.

 

חקירת החיסול חודשה לזמן מה לפני כשנתיים. עם פרוץ חקירת פרשת 512 הפכו החשדות נגד אסי אבוטבול לרשמיים והוא נעצר עם אחרים בחשד למעורבות ברצח. אבוטבול הכחיש ושוחרר ממעצר בתיק כעבור זמן קצר. המשטרה לא הצליחה לגבש כתב אישום בעניין.

 

באשר לחיפושים אחר הגופה, מדובר בעבריין שעקבותיו נעלמו בשנת 2000 זמן קצר לאחר ששוחרר מהכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אסי אבוטבול ועו"ד יורם חכם
צילום: מוטי קמחי
מומלצים