שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הילד מ"ג'רי מגווייר": "הביקור בישראל שינה את חיי"

  ג'ונתן ליפניקי, ילד הפלא שכבש את ליבנו בסוף שנות ה-90, כבר לא ממושקף ולא ילד - אבל בהחלט יהודי גאה, והוא הגיע לישראל לראשונה במסגרת פרויקט תגלית. "יש פה אנרגיות שאין בשום מקום אחר", הוא מספר בריאיון ל-ynet ומדבר על טום קרוז ("אגן עליו בפני כל אחד") ועל חוויות הבריונות שעבר בתור ילד-שחקן

  בין שהוא גילם את ריי, בנה הממושקף של רנה זלווגר בסרט "ג'רי מגווייר", ובין שהוא גילם את ג'ורג', הילד שמשפחתו אימצה עכבר מדבר ב"סטיוארט ליטל", בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים - ג'ונתן ליפניקי היה הדבר הכי מקסים על המסך שלנו. 

   

  "אי אפשר לתאר את הביקור בכותל" ()
  "אי אפשר לתאר את הביקור בכותל"

  מאז, הרבה מים (ובריונות) זרמו בנהר, וכיום ליפניקי הוא בחור בוגר (26), ובנוסף להיותו שחקן הוא גם מפיק סרטים, חובב אומנויות לחימה ויהודי גאה - שבדיוק ביקר בארץ בפעם הראשונה במסגרת טיול תגלית. "תמיד רציתי להשתתף בתגלית. אחותי נסעה לפני כמה שנים והיא אמרה לי שזה שינה את חייה", מספר ליפניקי בריאיון ל-ynet ביומו האחרון בארץ, אחרי ביקור של עשרה ימים. "היו לי ציפיות גדולות מאוד מהמקום הזה, וכל מה שחוויתי פה האפיל עליהן לגמרי. זה טיול ששינה את חיי".

   

   (צילום: אינסטגרם) (צילום: אינסטגרם)
  (צילום: אינסטגרם)
   

  באיזה אופן?

  "אי אפשר ממש לתאר את התחושה כשמגיעים לכותל המערבי או כשחווים פה שבת. הייתה לי חוויה נהדרת והרגשתי מאוד קרוב לכולם בטיול הזה. אני מרגיש שיש בישראל אנרגיות מיוחדות שאף פעם לא הרגשתי בעבר".

    

  יהדות זה משהו שחשוב עבורך בבית?

  "אני לא שומר על המצוות כפי שהייתי רוצה, אבל לדעתי זה משהו שאני מתכוון לשנות כשאחזור הביתה. יהדות היא חלק עצום מהזהות שלי, מהתרבות ומהשורשים שלי".

   

   

  נבחר להיות המשתתף ה-600 אלף של פרויקט תגלית (צילום: אינסטגרם) (צילום: אינסטגרם)
  נבחר להיות המשתתף ה-600 אלף של פרויקט תגלית (צילום: אינסטגרם)

  אף שליפניקי עדיין לא הצליח לשחזר את ההצלחה של סרטיו כילד קטן, הוא ממשיך לשחק - בעיקר בסרטי אימה דלי תקציב, שלא הגיעו לארץ. "אני עובד בתור שחקן ומפיק ומתעסק הרבה באומנויות לחימה", הוא מספר כשנשאל מה הוא עושה בימים אלה.  

   

  אתה חושב שיש קשר בין אומנויות הלחימה לתדמית שהייתה לך בתור ילד?

  "בכלל לא. פשוט התעניינתי בזה כי זה סקרן אותי ואני אוהב ללמוד דברים חדשים. אני גם שמח שהתחום הזה שונה מאוד ממשחק - כך שיש לי שני תחומים נפרדים בחיים שאני מתעסק בהם".  


  התפקיד הראשון של ליפניקי בקולנוע היה בגיל שש בסרט "ג'רי מגווייר" של קמרון קרואו, לצד טום קרוז ורנה זלווגר. ליפניקי גילם את ריי, בנה הקטן של דורותי(זלווגר), אם חד-הורית שמצטרפת לסוכנות הספורטאים העצמאית שג'רי מגווייר (קרוז) פותח אחרי שפוטר מעבודתו.

   

  אנחנו הכי זוכרים אותך בתור ריי מ"ג'רי מגווייר". מהו הזיכרון הטוב ביותר שלך מהתקופה ההיא?  

  "האמת שאין לי איזה זיכרון ספציפי. עבדתי הרבה בתור ילד, אז אני מניח שהעובדה שהבנתי מה אני רוצה לעשות בחיים בגיל צעיר - הייתה הדבר הכי טוב עבורי בתקופה ההיא".

   

  אתה עדיין שומר על קשר עם טום קרוז?

  "כן, אני מדבר איתו פה ושם, הוא בן אדם נהדר. אני מרגיש בר מזל שעבדתי איתו ואני מקווה שאעבוד איתו בעתיד. הוא נתן לי עצות נהדרות ואני מיישם אותן עד היום".

   

   

  עם טום קרוז ב"ג'רי מגווייר" ()
  עם טום קרוז ב"ג'רי מגווייר"

  אילו עצות? 

  "הרבה מהן קשורות לעבודה קשה וללהיות בן אדם טוב, להגיע בזמן ופשוט לפתח מוסר עבודה, מה שאני מאוד מעריך אצלו".

   

  ומה דעתך על כל הדברים שאומרים עליו בתקשורת?

  "אני מפריד בין האדם לתדמית שלו ולכל הריכולים שמספרים עליו. אני משתדל לשפוט אנשים לפי האינטרקציות שלי איתם ולא לפי מה שאומרים עליהם. אליי הוא היה הכי נחמד, ואני תמיד אגן עליו בפני כל מי שיגיד אחרת".


  ליפניקי מרבה לדבר ברשתות החברתיות על הבריונות שספג כשהיה ילד קטן. "בריונות היא בעיה מוכרת מאוד, והרבה אנשים התמודדו איתה. למדתי בבית ספר ציבורי בזמן שהייתי ילד-שחקן והתמודדתי עם הרבה מצבים מלחיצים מבחינה חברתית. אין לי ספק שזה עיצב את השנים הצעירות בחיי".

   

  אז אתה חושב שלהיות ילד-שחקן הייתה ברכה עבורך או קללה?

  "בסופו של דבר לא משנה מה אמרו עליי - זכיתי לעשות מה שאני אוהב, ואין בושה בכך. אתה אף אף פעם לא צריך להתבייש בתשוקות שלך".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביקור שורשים. ג'ונתן ליפניקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים