שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  ירידה במספר דורשי העבודה באוגוסט
  שירות התעסוקה מציג ירידה של 1.2% במספר מחפשי העבודה בחודש אוגוסט לעומת חודש יולי. בנוסף, מספר המפוטרים ירד ב-6.2% לעומת אוגוסט אשתקד ל-12 אלף איש
  שיפור בנתוני התעסוקה באוגוסט: מספר המתייצבים בלשכות התעסוקה בחודש אוגוסט ירד ב-1.2% לעומת חודש יולי ומספר תובעי הבטחת הכנסה באוגוסט ירד ב-2.7% לעומת יולי. כך לפי נתוני שירות התעסוקה.

   

   (צילום: shuttertock)
  (צילום: shuttertock)

   

  באוגוסט עמד מספר המפוטרים והמתפטרים החדשים על 19,800 אנשים, מספר המהווה ירידה של כ-3.1% ביחס לחודש יולי, בו עמד נתון זה על כ-20,400 אנשים. בחודש אוגוסט עמד מספר המפוטרים בלבד על כ-12 אלף אנשים, נתון המהווה ירידה של 6.2% לעומת החודש המקביל אשתקד.

   

  לפי נתוני שירות התעסוקה, בחודש אוגוסט התייצבו בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ 165.3 אלף דורשי עבודה, מספר המייצג ירידה של 1.2% לעומת חודש יולי, בו התייצבו 167.3 אלף איש. הנתון אף מהווה ירידה לעומת הנתון מאוגוסט אשתקד, אז התייצבו בלשכות התעסוקה כ-180 אלף דורשי עבודה.

   

  עם זאת, בחודש אוגוסט נרשמו פערים משמעותיים בין נתוני המקור לנתונים מנוכי העונתיות. נתוני המקור מציגים עלייה במספר דורשי העבודה שפוקדים את הלשכות – עלייה רגילה לחודש זה עקב תופעת מפוטרי הקיץ, אולם עלייה זו נמוכה לעומת השנים הקודמות, מה שמראה על מגמה כללית של שיפור במצב התעסוקה. מגמה זו משתקפת בנתונים מנוכי העונתיות.

   

  הירידה הגבוהה ביותר בנתוני האבטלה נרשמה בקרב תובעי הבטחת הכנסה. בחודש אוגוסט נרשמה ירידה של 2.7% במספר תובעי הבטחת הכנסה, שעמד על 75.6 אלף איש, לעומת יולי עם 77.7 אלף איש.

   

  בהשוואה על פני רבעונים, חלה עלייה של 0.6% במספר המפוטרים והמתפטרים החדשים ברבעון זה לעומת הרבעון המקביל אשתקד וכן חלה עלייה של 5.3%

  במספר תובעי האבטלה האקדמאים ברבעון זה לעומת ברבעון המקביל ב-2016. לעומת זאת חלה ירידה של 15% במספר תובעי הבטחת הכנסה ברבעון זה לעומת הרבעון המקביל אשתקד וירידה של 17% במספר האנשים שתובעים הבטחת הכנסה של יותר משנה, לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ירידה במספר דורשי העבודה באוגוסט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים