שתף קטע נבחר

הכי באזזזז
  זירת הקניות
  שכר האב: 8,200 שקל. המזונות: 5,000 שקל
  אחרי הגירושים חויב אב לארבעה לשלם 1,000 ש' מדי חודש לכל ילד. אחרי שמשכורתו עלתה במעט הצליחה אשתו להגדיל את הסכום ב-250 שקל לילד
  בית הדין הרבני האזורי בבאר שבע קבע לאחרונה כי המזונות שמשלם גבר גרוש לארבעת ילדיו מנישואיו הראשונים יגדלו באלף שקל בחודש – מ-4,000 שקל ל-5,000 שקל – משום שמשכורתו עלתה מ-6,200 שקל בחודש ל-8,200 שקל. הדיינים קבעו שב-3,200 השקלים שיוותרו לו יצטרך האב לקיים את משפחתו החדשה ואת בתו שנולדה מנישואיו השניים.

   

  בני הזוג התגרשו לפני כשלוש שנים, ולהם ארבעה ילדים, כולם קטינים. בינואר 2015 ניתן פסק דין שבו קבעה דעת הרוב כי האב ישלם מזונות ילדים בסך של 4,000 שקל מדי חודש – 1,000 שקל לכל ילד – לא כולל הוצאות חינוך והוצאות רפואיות חריגות. נקבע שהאישה תהיה רשאית להגיש בקשה להגדלת המזונות אם יוכח שהכנסת האב גבוהה יותר מזו שעל בסיסה ניתן פסק הדין.

   

  ואכן, בשלב מאוחר יותר הגישה האישה הגישה תביעה שבה טענה כי שכרו החודשי של האב בעת פסק הדין למזונות עמד על סך של 6,200 ואילו כעת הוא מרוויח 8,200 שקל. לדבריה, האב לא שילם מחצית מהוצאות החינוך וההוצאות הרפואיות ולכן יש צורך לקצוב אותן בסכום ברור.

   

  האב הודה ששכרו עלה, אך טען כי גם אצלו השתנו הנסיבות וההוצאות גדלו שכן הוא התחתן בשנית ונולדה לו בת נוספת. בעניין ההוצאות החריגות הוא הוסיף שהוצאות התלמוד תורה כלולים במזונות. לגבי ההוצאות הרפואיות נטען כי האם גרמה לטיפול בתרופות יקרות על דעת עצמה.

   

  הדיינים – הרב אליהו אריאל אדרי, אבידן משה שפנייר ואברהם צבי גאופטמן - הסבירו שיחד עם חישוב הוצאות החינוך וההוצאות החריגות עומד הסכום של 1,250 שקל לכל ילד. הם ציינו שמתוך 2,000 השקלים שהתווספו להכנסתו של האב יש לקזז סך של 1,250 שקל למזונות בתו החדשה. מכאן שעל פי החישוב נמצא שהתביעה היא על ההפרש בסך 750 שקל – סכום שהדיין סבר כי יש להותיר בידי האב לצורכי פרנסת אשתו הנוכחית.

   

  בתוך כך הבהירו הדיינים שהם מודעים לכך שמדובר במזונות נמוכים ביחס לצורכי הילדים. מאידך הם ציינו כי "היה ראוי לחייבו בסכום גבוה יותר אולם לא ניתן לחייבו כך שלא יישאר בידו דבר למחייתו".

   

  עם זאת, הדיינים סברו שכפי שטענה האם יש לחייב את האב בנשיאת ההוצאות הנלוות והחריגות באופן קצוב ומסודר, בהתחשב בכך שרמת החיכוך בין ההורים גבוהה ובכך שטענות האב מבטאות רצון להשתמט מנשיאה בעול.

   

  לפיכך, בסיכומו של דבר נקבע כי מעתה ישלם האב 1,250 שקלים לכל ילד, שיכלול את כל הוצאות הילדים באשר הן.

   

  "בית הדין מבהיר שסכום זה הינו נמוך ואינו עונה על מלוא צורכי הילדים, אולם לאב בת נוספת ולמחייתו נותר בידיו סכום שגם הוא נמוך מאוד, ולכן לעת עתה לא ניתן לחייבו יתר על סכום זה", נכתב בפסק הדין.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: טו"ר אליאב ביטון
  • ב"כ הנתבע: טו"ר רון אל אהרון
  • עו"ד אלדד אופק עוסק בדיני משפחה
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שכר האב: 8,200 שקל. המזונות: 5,000 שקל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים