שתף קטע נבחר

האנטנה ננעצה ונתקעה בעינו של יואב

יואב יצחק בן ה-3 שיחק במכונית הצעצוע שלו כשלפתע החל לזעוק מכאב. אנטנת המתכת של שלט המשחק ננעצה בעינו באופן שחייב את פינויו הבהול לביה"ח שניידר שם הוצא הגוף הזר ללא פגע. "מרגישה שקרה לנו נס", מתארת אימו של הפעוט

המשחק השגרתי של יואב יצחק עגיב בן ה-3 במכונית הצעצוע שלו בשבוע שעבר היה יכול להיגמר באופן חמור הרבה יותר. אנטנת השלט של המכונית ננעצה ונתפסה בעינו של הפעוט באופן שלא אפשר את שליפתה.

 

"אלו היו רגעים מלאי חרדה", שחזרת אימו של יואב, יפעתי, "המראה של האנטנה תקועה בתוך העין היה מבהיל מאוד. בעלי ניסה להוציא את זה בעצמו אבל ראינו שהאנטנה חדרה עמוק בגלל שהיא הייתה בצורת קרס. חששנו לגרום לעין נזק. מהר מאוד החלטנו להזעיק ניידת של מד"א".

 

יואב יצחק לכתבה בלבד! ( )
"זה היה מראה מבהיל מאוד", יואב יצחק והגוף הזר

 

האם מתארת כי "במוקד מד"א הנחו אותנו להשכיב אותו על הרצפה ולהשתדל שלא יזוז. הניידת הגיעה תוך דקות. אני הייתי על סף עילפון. מי שתפקדה והובילה את הפרמדיקים לבית שלנו הייתה הבת בת ה-11 שלי, נועה".

 

יפעתי מוסיפה כי גם הפרמדיקים חששו לגעת בעצם הזר שנתפס בעינו של יואב ומתארת כי הצוות של מד"א חתך את האנטנה, קיבע את החלק שנותר בעינו של הפעוט והבהילו אותו בדחיפות לבית החולים שניידר בפתח תקווה.

 

יואב יצחק לכתבה בלבד! ( )
"הוצאנו את כל הצעצועים עם מתכת מהבית", האנטנה שננעצה

 

"בעלי סיפר לי שבמיון נחרדו מהמראה של יואב", מספרת האם, "הוא אמר שאם לפני זה הוא היה בלחץ, אז כשהוא ראה את התגובה במיון הוא נלחץ יותר".

 

ד"ר עומר ניב, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה של שניידר, מתאר כי יואב הגיע למיון בית החולים כשעינו סגורה. "הוא לא היה מסוגל לפתוח את העין. התמונה של האנטנה התקועה בעין מדברת בעד עצמה. זה מראה די מבהיל. הלחץ שאיתו מגיעים ההורים הוא מאוד מובן בנסיבות הללו".

 

יואב יצחק לכתבה בלבד! ( )
"מרגישה שקרה לנו נס", יואב יצחק

 

הרופא מפרט כי הגוף הזר היה עם קרס בסופו וכי הוו נתפס בעפעף התחתון של בן ה-3. "השכבנו אותו וניסינו להרגיע אותו. היה לנו חשוב שיזוז כמה שפחות כדי שלא ייגרם נזק לעין. הזעקנו את ד"ר יאיר פסואה מיחידת העיניים של בית החולים ויחד באופן זהיר ועדין שיחררנו את הוו והוצאנו את הגוף הזר".

 

לאחר הסרת האנטנה נשלח יואב לבדיקת עיניים ונזקק לטיפול אנטיביוטי כדי להבטיח שהאיבר לא יזדהם. ביום חמישי האחרון הוא עבר ביקורת בבית החולים ולמרבה השמחה האירוע המבהיל הסתיים מבלי שנגרם נזק לעין.

 

יואב יצחק לכתבה בלבד! ( )
יואב יצחק ואחיותיו נועה ומאיה

 

"אני מרגישה שהיינו ברי מזל", מסכמת יפעתי, "קיבלתי את יואב יצחק במתנה לפני שלוש שנים אחרי הריון בסיכון גבוה, ואני מרגישה שגם באירוע הזה קיבלנו מתנה. אלו היו רגעים של חרדה מאוד גדולה. בבית החולים אמרו לנו שזה היה יכול להסתיים הרבה יותר גרוע. למדנו לקח ונפטרנו מכל הצעצועים שיש בהם מתכת חדה. כל מי שיש לו ילדים יודע שאי אפשר להשגיח עליהם כל הזמן. אני ממש מרגישה שקרה לנו נס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האנטנה ננעצה בעפעף", יואב יצחק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים