שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אשתו של הנאשם שמשתחרר: "בעלי לא אנס, שהמשטרה תתנצל"

  עם ביטול כתב האישום נגד מחמוד קטוסה בתיק אונס הילדה בת השבע, אמרה ל-ynet אשתו נסרין: "ידעתי שישתחרר. עברנו ימים מזעזעים". בנו קוסאי: "היום נעשה חפלה גדולה לאבא שלי שישב בכלא על כלום"

   

   

  משפחתו של קטוסה מחוץ לבית הדין הצבאי    (צילום: חסן שעלאן)

  משפחתו של קטוסה מחוץ לבית הדין הצבאי    (צילום: חסן שעלאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במשפחתו של מחמוד קטוסה, בן 44 מדיר קדיס, האמינו מהרגע הראשון שנעצר - שלא הוא אנס את הילדה בת השבע מבנימין. אשתו נסרין אמרה היום (ג') ל-ynet: "ידעתי שהוא ישתחרר. בעלי לא אנס ולא עושה טעויות. תודה לאללה שהיום יגיע לחיק המשפחה לאחר שעברנו ימים קשים ומזעזעים. מספיק מה שסבלנו". מחמוד קטוסה נעצר ב-1.5 ושהה 55 ימים במעצר עד שחרורו היום.

   

  לעיון בהחלטה המלאה על ביטול האישום - לחצו כאן

  נסרין קטוסה אשתו של מחמוד קטוסה ()
  נסרין ומחמוד קטוסה

    

  קטוסה הוסיפה: "כולנו התגעגענו אליו. מקווה שהמשטרה והפרקליטות יתנצלו על העוול שגרמו לבעלי". בנו קוסאי קטוסה אמר: "היום נעשה חפלה גדולה לאבא שלי שישב בכלא על כלום. מה שחשוב לי עכשיו שהמשטרה באמת תעצור את האנס האמיתי שעדיין משוחרר. אבא חף מפשע ולא קשור למקרה. כולם ראו את החקירות ואת ביטול כתב האישום. ידענו שאבא לא יעשה טעויות מסוג זה".

   

  הוא סיפר שאתמול שוחח אביו דיבר עם המשפחה, "ואמר לנו שהוא בטוח שישתחרר". בתו בת ה-7 של מחמוד אמרה: "רוצה שאבא יחזור. אני מתגעגעת אליו. לא יודע לאן הוא נעלם לי. תחזירו לי אותו".  

   

  הדיל קטוסה, בתו הנוספת של קטוסה אמרה: "אני מרגישה שנולדתי היום מחדש לאחר ששמעתי שאבא שלי ישתחרר. אני מחכה לפגוש את אבא ולחבק אותו. באמת תודה לכל מי שתמך בנו והאמין בחפותו. מה שחשוב לנו עכשיו זה שאבא יחזור היום וישאר עם המשפחה שלו שאוהבת אותו".

   

   

  רפיף קטוסה בתו של מחמוד קטוסה ()
  בתו של מחמוד קטוסה

   

  משפחתו של קטוסה מחוץ לבית דין צבאי עופר ()
  משפחתו של קטוסה מחוץ לבית הדין הצבאי בעופר

  משפחתו של קטוסה מחוץ לבית דין צבאי עופר (צילום: אוהד צויגנברג)
  קוסאי קטוסה בנו של מחמוד(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  אשתו וביתו של קטוסה מדברות לפני ביטול כתב האישום    (צילום: חסן שעלאן)

  אשתו וביתו של קטוסה מדברות לפני ביטול כתב האישום    (צילום: חסן שעלאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  .

   

  "אין סיכוי סביר להרשעה"

  הפרקליטות הצבאית גנזה כאמור הבוקר את כתב האישום נגד מחמוד קטוסה, והוא ישוחרר לביתו. בהחלטה הדרמטית שהתקבלה בתום ישיבה שכינס הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק עם נציגי הפרקליטות והמשטרה, נאמר כי אין די ראיות לביסוס כתב אישום. ממצאי פעולות החקירה המשלימות שנערכו בימים האחרונים רק חידדו את הקשיים הראייתיים בתיק.

   

  הפרקליט הצבאי הראשי הודיע כי "לאחר בחינת חומר הראיות בתיק,השלמות החקירה שבוצעו, וניתוח פעולות החקירה שעוד נכון לבצע,סבר הפצ"ר כי לא התגבש בתיק, לעת הזו, סיכוי סביר להרשעת קטוסה. על כן, החליט הפצ"ר לחזור מכתב האישום ולאפשר למשטרת ישראל להמשיך ולהשלים את החקירה".

    

  לאור זאת, הודיעה התביעה הצבאית לבית המשפט הצבאי על חזרה מכתב האישום וביקשה לשחרר את קטוסה ממעצר. "ברי כי חזרה מכתב אישום ושחרור נאשם ממעצר, במצב בו יש ראיות מסוימות נגדו לביצוע עבירות מין בקטינה אינם דבר של מה בכך. ועדיין, בנסיבות העניין ולאור מארג הראיות שנאספו עד כה זו ההחלטה הנדרשת מבחינה מקצועית".

   

   

  עו"ד של קטוסה, נאשף דרוויש בשבוע שעבר    (צילום: משה מזרחי )

  עו"ד של קטוסה, נאשף דרוויש בשבוע שעבר    (צילום: משה מזרחי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  אחרי המחדלים הגדולים - החקירה עדיין נמשכת

  הפרשה החמורה נחשפה ב-16 ביוני - אז הוגש נגד קטוסה לבית המשפט הצבאי בעופר כתב אישום בגין אונס הילדה. במשטרה ציינו אז כי כתב האישום הוא תולדה של חקירה מורכבת שהתנהלה במחוז ש"י במשך כמה חודשים. עוד נאמר אז כי במהלך החקירה נאספו ראיות נגד קטוסה, שעבד כאיש תחזוקה בבית הספר שבו לומדת הילדה.

    

  ראש אגף חקירות במטשרת ישראל, ניצב גדי סיסו (צילום: אלי סניור)
  ראש אגף חקירות במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו(צילום: אלי סניור)

  ואולם, בהמשך התברר כי חקירת המשטרה הייתה רצופת כשלים ובשל כך החליט ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, לטפל בתיק באופן אישי. ניצב סיסו הנחה צוות מיוחד של חוקרים לבדוק את התיק ובמקביל קיים דיון מיוחד בנוגע למעורבים שלא אותרו.

    

  יומיים לאחר הגשת כתב האישום, הוחלט להטיל על היחידה המרכזית של מחוז ש"י לערוך השלמות חקירה נוספות. פרקליטו של קטוסה, עו"ד נאשף דרוויש, דרש כבר אז לשחרר את מרשו.

   

  כמה ימים לפני השחרור שוחח קטוסה עם בני משפחתו. הוא אמר לרעייתו בין היתר: "עוברים עליי ימים קשים מאוד, אבל אתם יכולים להיות רגועים כי לא עשיתי דבר. אין לי שום קשר לאונס הילדה ואני לא יודע איך מאשימים אותי במעשה שלא ביצעתי".

   

  אתמול פורסם לראשונה ב-ynet כי חוקרי המשטרה הגיעו כאמור לבית הילדה לאסוף את בגדיה, על מנת לנסות ולהפיק מהם ממצאי DNA. כיוון שעבור חודשיים וחצי מאז התרחש לכאורה האונס, המשימה עלולה להתגלות כמסובכת ביותר. הילדה מסרה אתמול עדות חדשה בפני החוקרים. גם הוריה העידו, ובמקביל נעשו פעולות זיהוי בזירה שבה לכאורה אירע האונס. לפיכך, למרות ביטול כתב האישום נגד קטוסה - חשוב להבהיר כי החקירה נמשכת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים