שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אונס בת ה-7: נעצרו שני חשודים פלסטינים

  חודש וחצי לאחר קריסת התיק נגד מחמוד קטוסה (44) מדיר קדיס, שנאשם תחילה באונס בת השבע מבנימין, שהה 55 יום במעצר ושוחרר - עצרה המשטרה שני חשודים נוספים. הם חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע, אך כנראה לא בתקיפה המינית עצמה. באחרונה מסרו הורי הילדה עדות נוספת

   

  אילוס אזיקים (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  משטרת מחוז ש"י עצרה שני חשודים פלסטינים במסגרת חקירת פרשת אונס הילדה בת השבע מבנימין. זה קרה חודש וחצי לאחר ביטול כתב האישום ושחרורו של מחמוד קטוסה (44) מדיר קדיס, שנחשד תחילה באונס. עדיין לא ברורה מידת מעורבותם בפרשה, והם כנראה לא חשודים באונס. הם חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע שקשור בפרשת האונס. הם יחקרו ואז יוחלט אם לבקש את הארכת מעצרם. ל-ynet נודע כי הורי הילדה מסרו עדות נוספת בפרשה.

   

  לעיון בהחלטה המלאה על ביטול האישום - לחצו כאן

   

  השניים נעצרו על-ידי היחידה המרכזית במחוז ש"י הממשיכה לחקור את הפרשה. מחמוד קטוסה שנעצר למשך 55 יום שוחרר לפני כחודש וחצי לאחר שהתיק נגדו קרס. בפרקליטות הצבאית ציינו בשעתו כי "המשטרה ביצעה מגוון פעולות חקירה משלימות מהותיות. חלק מממצאי פעולות החקירה חידד את הקשיים הראייתיים שהיו קיימים בתיק". 

   

  עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים משפחת הילדה, אמרו: "אנחנו רוצים להאמין שלאחר תקופה כל כך ארוכה המשטרה הצליחה להגיע לקצה חוט שיאפשר לשים את היד על הפושעים הנתעבים. בני המשפחה קיבלו את הדיווחים והם עוקבים בדאגה ובתפילה אחר ההתפתחויות. בשלב זה נערכים לחזק את הילדה ולתמוך בה". 

   

  ריאיון עם מחמוד קטוסה, ששוחרר ממעצר

  ריאיון עם מחמוד קטוסה, ששוחרר ממעצר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ב-15 באפריל הגישו הורי הילדה תלונה שבה תיארו כי בתם הותקפה מינית במועד מוקדם יותר. במסגרת החקירה בוצעו פעולות חקירה רבות, ובראשן גביית עדויות מהילדה בפני חוקרת ילדים מיומנת. ב-1 במאי הצביעה הילדה על קטוסה כמי שפגע בה מינית. בעקבות עדות הילדה והצבעתה על קטוסה, הוחלט לחקור אותו כחשוד.

   

  נוכח ממצאי החקירה באותה עת, הוחלט לבקש מבית המשפט הצבאי את מעצרו של קטוסה לצורכי חקירה. בית המשפט בחן את בקשת המשטרה ואת חומר הראיות בתיק והחליט להורות על מעצרו. מאז הוארך מעצרו על ידי בית המשפט מעת לעת, בשמונה הזדמנויות נוספות, וזאת על פי ההתקדמות בחקירה. משפחת הילדה עדכנה לפני ההכרעה בעניין קטוסה כי ברשותה ראיות נוספות, והללו נמסרו לרשות המשטרה. הראיות נשלחו לבדיקת מעבדה וכן נערכו בעקבותיהן פעולות חקירה, לרבות גביית עדויות. 

  מחמוד קטוסה (צילום: אוהד צויגנברג)
  מחמוד קטוסה אחרי שחרורו(צילום: אוהד צויגנברג)

  קטוסה עם ילדיו (צילום: אוהד צויגנברג)
  קטוסה עם ילדיו(צילום: אוהד צויגנברג)

  עו
  "רוצים להאמין שהמשטרה הצליחה להגיע לקצה חוט". עו"ד טל גבאי ועו"ד יהודה פריד המייצגים את משפחת הילדה

  "במסגרת הערכה מחודשת הייתה תמימות דעים שחרף המסד הראייתי הקיים בתיק החקירה, אין מקום להמשיך בהליך הפלילי נגד קטוסה, ועל כן נכון לחזור מכתב אישום ולהחזיר את התיק להמשך חקירת המשטרה. כלל המשתתפים סברו כי קיימות ראיות לכך שהקטינה נפגעה מינית, וכן שקיימת תשתית ראיות מסוימת המצביעה על מעורבות של קטוסה בפגיעה בה. עם זאת, כולם סברו שאין בתיק החקירה כיום די ראיות לביסוס כתב אישום נגד קטוסה", נאמר בהודעת דובר צה"ל עם קריסת התיק.

   

  אלוף שרון אפק (צילום: מירי שמעונוביץ, לע
  אלוף שרון אפק(צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ)
   

  הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק הודיע בשעתו כי "לאחר בחינת חומר הראיות בתיק,השלמות החקירה שבוצעו, וניתוח פעולות החקירה שעוד נכון לבצע, סבר הפצ"ר כי לא התגבש בתיק, לעת הזו, סיכוי סביר להרשעת קטוסה. על כן, החליט הפצ"ר לחזור מכתב האישום ולאפשר למשטרת ישראל להמשיך ולהשלים את החקירה".

    

  לנוכח זאת, הודיעה התביעה הצבאית לבית המשפט הצבאי על חזרה מכתב האישום וביקשה לשחרר את קטוסה ממעצר. "ברי כי חזרה מכתב אישום ושחרור נאשם ממעצר, במצב בו יש ראיות מסוימות נגדו לביצוע עבירות מין בקטינה אינם דבר של מה בכך. ועדיין, בנסיבות העניין ולאור מארג הראיות שנאספו עד כה זו ההחלטה הנדרשת מבחינה מקצועית". 

   

  "במסגרת החקירה נאספו ראיות שחיזקו את החשדות נגד קטוסה מעבר לעדותה של הילדה, לרבות הליכי זיהוי מסוימים והתאמה בין פרטים שמסרה הילדה לבין ממצאים בשטח. התביעה הצבאית בחנה את חומר הראיות שנאסף במסגרת החקירה. בתום הבחינה הוחלט כי על אף מורכבות המצב הראייתי, חומר הראיות בתיק מגבש תשתית ראייתית מספקת להעמדתו של קטוסה לדין פלילי, ועל כן יש להגיש נגדו כתב אישום".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  מחמוד קטוסה עם שחרורו
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים