שתף קטע נבחר

כולנו מסובים, לחוד: זמן למחשבה

בפסח הזה נשב איש, אישה, משפחה גרעינית - כל אחד ואחת בביתו שלו ושלה ולא נתאסף כל המשפחה הגדולה סביב שולחן אחד. משבר הקורונה קרע אותנו מהשגרה המוכרת, אבל אולי יש בכך לבוא ללמדנו לא רק שנוכל לעבור זאת, אלא שנוכל לעשות זאת יחד וללמוד מחדש מה חשוב בחיים

חג פסח, הוא חג האביב, הגיע אלינו בתקופת חיים לא פשוטה וכמובן לא שגרתית, שבה נאלץ לחרוג ממנהגנו הטבעי לשבת סביב שולחן הסדר עם כל המשפחה המורחבת. בלית ברירה נסתגל למציאות חדשה שבה נהיה רק עם המשפחה הגרעינית.

 

"ייעודו של אדם הוא לעולם לא מקום, אלא דרך חדשה להתבונן בדברים" (הסופר הנרי מילר).

 

משפט זה של הסופר הידוע מתאים במיוחד למטרה ולתכלית שלשמה נועדה הקורונה ברמה הרוחנית וכוכבי השמיים פועלים לשם כך.

 

כיצד תזוזת הכוכבים משפיע על ההורוסקופ השבועי שלכם?

 

באסטרולוגיה כל כוכב שתפקידו לעשות מהפכים משמעותיים וגורם לנו לקשיים נועד, למעשה, לעורר אותנו לשינוי, חשיבה ועשייה חדשה ולכן, אין כוכב שהוא רע והשני שהוא טוב יותר. מה שמשנה הוא דרך הפעולה של הכוכב. משמע "מה שלא הורג -מחשל," כדברי הסופר הידוע ויקטור פרנקל.

באסטרולוגיה לכל כוכב יש השפעה (צלום: shutterstock) (צלום: shutterstock)
באסטרולוגיה לכל כוכב יש השפעה(צלום: shutterstock)

כדי להוכיח את העובדה שאם האדם לא למד הוא יצטרך להתמודד עם זה בשנית בצורה קשה יותר ובאופן שלא מותיר ברירה, ניזכר במה שאירע ב-15 בספטמבר 2008 - משבר כלכלי שהתהווה בשוק ההון האמריקני, ותוך זמן קצר הפך למשבר הכלכלי העולמי הגדול ביותר מאז השפל הגדול של 1929.

 

שלא כמו אסון טבע או מתקפת טרור, שהם נקודתיים, משבר כלכלי הוא אירוע שקשה מלכתחילה להבין את השלכותיו ולשרטט את גבולות השפעתו, אך ידוע שהוא המשבר שעיצב מחדש את כלכלת העולם. הוא התחיל בארה"ב, אך התניע תהליכים רבים שהשפיעו על כלכלות, חברות ואנשים מסביב לעולם, ובמידה רבה ניתן עדיין להגדיר את העולם שאנחנו חיים בו כעולם של אחרי המשבר.

 

גם בתקופה זו האנושות חווה מהפך משמעותי במיוחד עם אותה זווית מיוחדת בשל ביקורו של פלוטו הכוכב שיוצר טרנספורמציה והורס מהיסוד את הקיים על מנת לבנות משהו תחתיו חדש וטוב יותר. מאחר ולא הוסקו בעבר המסקנות הנכונות, הרי שההרס תמיד יבוא ממקום שבו כשהאנושות לא מסוגלת לעשות זאת לבד, הרי שהטבע כולו בא לעזרתה.

 

פלוטו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פלוטו(צילום: AFP)
 

בצמוד לכוכב פלוטו, נמצא הפעם כוכב יופיטר שמעצים ומגדיל את המהפך שיוצר פלוטו. שילוב שני כוכבים אלה נמצא כבעבר בשנת 2008 במזל גדי, המזל הארצי ביותר מבין כל המזלות, ומאחר והאנושות איבדה את רגישותה לעזור לנזקק, ורדפה אחרי החומר, הנהנתנות, הכסף והמעמד, וכל זה ללא סוף וללא גבול, הרי שכדי לעצור תופעה מתמשכת זו של רדיפת הון ושלטון, היה הכרח שיבוא כוכב חזק כמו פלוטו כדי להרוס זאת - הפעם מהיסוד.

 

פלוטו, שתפקידו להרוס, התחפש למגפת הקורונה שהחזירה את הפרופורציות ליקום. המחלה לא יודעת להבדיל בין דת, גזע ולאום וכולם שווים בעיני הווירוס שאוכל כל חלקה טובה על ידי זריעת הרס, חורבן ומוות.

 

והנה, כדי למגר את הווירוס אנחנו נדרשים לבידוד, התכנסות פנימה וחישוב מסלול מחדש. כולנו באותה הסירה ואנו למדים מחדש מה נכון ומה הכי חשוב לנו בחיים.

 

המשפחתיות ששכחנו ממנה, ערבות ועזרה הדדית הן רק חלק מסדר עולמי חדש. כל אחד בפסח הזה יעשה את חשבון נפש שלו לגבי מי הם האנשים היקרים לו בעולם, מהו סדר העדיפויות הנכון לחיות לפיו וכיצד לפעול עבורו.

 

אף אחד מאיתנו לא יישאר אותו הדבר כפי שהיינו קודם ומגפה זו שנכפתה עלינו, אמורה להפוך אותנו לאנשים טובים, סלחניים ומכילים יותר. הקורונה טובה מאוד לטבע, לחיות ואף להפחתת זיהום האוויר. חיות הטבע יוצאות אל המרחבים והאביב שפרץ אלינו בבת אחת לאחר שנה גשומה במיוחד, משרה תחושה של ריח משכר וחגיגיות באוויר. ייתכן אף שההתחממות הגלובלית מחייכת אלינו ממקום שבתה ושמחה על השינויים שחלו בשנה זו.

 

יופיטר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
יופיטר(צילום: shutterstock)
  

לסיכום, בפסח הזה נשב שבת אחים גם יחד איש איש בביתו, לבד אך לא בדד. כולנו עם אחד וקורצנו מאותו ניצוץ אלוהי שהפעם החליט שהוא לוקח את המושכות אליו, ומלמד אותנו מהם הפרופורציות הנכונות לחיים.

 

בברכת חג שמח, שנהיה בריאים ומאוחדים.

 

צילה שיר אל , אסטרולוגית ויועצת משפחתית

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
בפסח הזה נחגוג עם המשפחה הגרעינית
צילום: Shutterstock
צילה שיר אל
מומלצים