שתף קטע נבחר
צילום: מוטי קמחי

הבת הדביקה 5 מבני משפחתה; האם אושפזה בטיפול נמרץ

טניה קושניר חלתה בקורונה אחרי שחמישה מבני משפחתה נדבקו וסבלו מתסמינים קלים לאחר שבתה, תלמידה בגימנסיה העברית חלתה. בריאיון לאולפן ynet סיפרה שחשבה ש"זה לא כזה נורא", אבל אז מצבה הידרדר: "העבירו אותי לטיפול נמרץ, שקלו להנשים אותי"

 

 

בתה של טניה קושניר, אביטל, הייתה אחת מעשרות תלמידי הגימנסיה העברית בירושלים שנדבקו בנגיף הקורונה לפני כשבועיים. מאז נדבקו בנגיף עוד חמישה בני משפחה, כולל קושניר שמאושפזת בבית החולים שערי צדק בבירה. "לא חשבתי שאני יכולה להסתבך ככה" אמרה הבוקר (ב') קושניר בריאיון לאולפן ynet.

 

לפני שבועיים סיפרה קושניר בריאיון שבתה נדבקה בנגיף. "הרבה דברים קרו בשבועיים האלה", אמרה היום קושניר. "אביטל נדבקה והיו לה תסמינים. ברגע שאמרו לה להיכנס לבידוד היא נכנסה לבידוד". לדבריה, בני משפחה נוספים נדבקו "כולל חמותי שגרה איתנו. אצל בעלי וחמותי זה עבר עם תסמינים קלים של חום ליום אחד".

טניה קושניר (באדיבות טניה קושניר)
"לא חשבתי שאסתבך ככה". קושניר בבית החולים(באדיבות טניה קושניר)

קושניר סיפרה שגם יתר בני המשפחה שחלו פיתחו תסמינים קלים יחסית. "גם אצל הבנים עבר בחום וכאבי ראש, אני כמובן טיפלתי בכולם, נדבקתי אחרונה", היא אמרה. "לפני עשרה ימים התחיל לעלות לי חום גבוה, שלושה ימים ניסיתי להתמודד עם זה בבית, הבנתי שאי אפשר להתמודד בבית, הזמנתי מד"א, נסעתי לבית חולים שערי צדק, עשו מטוש, בדקו".

 

איך את מרגישה עכשיו?

"גילו אצלי דלקת ריאות דו צדדית וגם נוזל בריאות. הייתה הידרדרות מסוימת אחרי יומיים במחלקת קורונה, הם די חשדו שאני לא מסתדרת עם החמצן הרגיל כמו עכשיו, העבירו אותי לטיפול נמרץ, הייתי יומיים במצב שאולי היה צריך להעביר אותי להנשמה.

 

"הייתי עם חמצן אכזרי של 60 ליטר במכשיר, אם לא הייתי מסתדרת עם זה זהו, הייתי מונשמת. זה בזכות הגוף שלי, בסופו של דבר המחלה איכשהו נסוגה ואני עכשיו כבר יומיים במחלקה רגילה של קורונה".

 

על האנשים שמתייחסים לקורונה בקלות דעת ואומרים שהמחלה "כמעט כמו שפעת", אמרה: "גם אני חשבתי ככה, אחרי שראיתי שחמותי חלתה חצי יום, בעלי חלה חצי יום, לא כזה נורא. אבל זה לא ככה, אף אחד לא יודע מה יקרה. נכון יש לי קצת מחלות רקע, יש לי סוכר גבוה, עודף משקל, אני בת 44 אבל בחיים לא חשבתי שאני יכולה להסתבך ככה".

 

מה המסר שלך לאנשים שחשבו כמוך?

"אני חושבת שכל אחד צריך לקחת בחשבון שאנחנו לא יודעים איך זה יכול להסתיים, אז אמצעי זהירות, מה שאומרים".

 

מה עברת בימים האלה, סיוט כזה?

"מי שמבין מה זה חמצן, שזה משהו מאוד חזק, זה כמו מה שאתם רואים שם צינור על האף, זרם בלתי פוסק של חמצן של 30 מעלות שבלי הפסקה מגיע בעוצמה. מאוד קשה להתמודד עם זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות טניה קושניר
טניה קושניר בבית החולים
באדיבות טניה קושניר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים