שתף קטע נבחר

בקרוב: חיסון נגד שפעת – דרך האף

מנהל התרופות והמזון האמריקני, אישר אתמול לשווק בארה"ב את החיסון הראשון בעולם נגד שפעת שניתן שלא באמצעות זריקה; החיסון החדש, "פלו מיסט", יינתן באמצעו תרסיס שיישאף דרך האף

החיסון בתרסיס יוצא לדרך: מינהל התרופות והמזון האמריקני, האף-די-אי, אישר אתמול לשווק בארצות הברית את החיסון הראשון בעולם נגד שפעת שניתן שלא באמצעו תזריקה. החיסון החדש, "פלו מיסט", שקיבל אישור עקרוני כבר לפני שה, יינתן באמצעות תרסיס שיישאף דרך האף, והוא אושר לשימוש בקרב בני 5-49.
החיסון החדשני מאושר למניעת מחלת השפעת שנגרמת מזני השפעת המוכרים והידועים מסוג "אי" ו"בי" בילדים ובמתבגרים בריאים בגילאי 5-17 ובמבוגרים בריאים בני 49-18. ילדים בני 5-8 יזדקקו לשתי מנות של החיסון, בהפרש של שישה שבועות, כדי להשיג את רמת החסינות הדרושה נגד המחלה, ואילו מבוגרים יותר יוכלו לקבל את החסיון החדש במנה אחת בלבד.
כל מנה של החיסון החדש מתוכננת להכיל את הזנים המומלצים לעונת החורף הקרובה. בניסויים קליניים נבדק החיסון החדש על למעלה מ-20 אלף בני אדם, בהם יותר מ-10,000 ילדים בריאים. החיסון אינו מיועד לאנשים הסובלים מדיכוי של המערכת החיסונית.
ד"ר אמנון קירו, מומחה לשפעת, אמר אתמול: "החיסון החדש פועל על תאי הציפוי של האף ומערכת הנשימה ויוצר תגובה חיסונית שמונעת את חדירת הנגיף לגוף בדרך זו. שיווקו פותח אפשרות לחסן אוכלוסיות נרחבות יותר מבעבר, ובכללן ילדים שנרתעו מקבלת הזריקה הרגילה".
עדיין אל ברור מתי יגיע החיסון החדש לישראל, אולם ספק אם יגיע לכאן כבר בחורף הקרוב. זאת אף שמשרד הבריאות נוהג לאשר בהליך מזורז, בן חודשים אחדים, תרופות שהותרו לשיווק בארצות הברית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
למה להתעטש אם אפשר לשאוף חיסון?
צילום: מריאן הול
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים