שתף קטע נבחר

פצוע הקרב לבנון: "רוצה לחזור לשם, לחברים"

"אנשים הלכו לחלץ את החברים שלהם תחת אש, הם לא חשבו שכדור יכול לפגוע בהם ונתנו את הכל אחד למען השני". כך סיפר סמל רם בונה, שנפצע בקרב הקשה בבינת ג'ביל בלבנון. חייל אחר סיפר: "הפתיעו אותנו קצת". גלילה וירצר, שבנה נפצע בקרב: "אי אפשר לתאר מה עובר עליך כשהבן שלך בלבנון"

"היו הרבה מעשי גבורה של חילוצים תחת אש. אנשים הלכו לחלץ את החברים שלהם, הם לא חשבו שכדור יכול לפגוע בהם ונתנו הכל אחד למען השני". כך סיפר הערב (יום ד') סמל רם בונה (20) מחדרה, שנפצע בקרבות העזים של צה"ל והחיזבאללה בבינת ג'ביל שבלבנון.

 

 

 

לבית החולים רמב"ם בחיפה הובהלו יותר מ-20 חיילים שנפצעו בתקרית. מצבם שלושה מהפצועים הוגדרו באורח קשה, ארבעה הוגדרו באורח בינוני ו-15 נפצעו באורח קל.

 

מצבו של החייל הוגדר קל, לאחר שנפגע מרסיסים. בונה סיפר עוד: "ידענו שאנחנו הולכים להילחם. הכול התחיל עם אור ראשון, כשיצאנו למשימה ובדרך הייתה היתקלות, אבל טיפלנו בהם כמו שצריך ומעבר לזה".

 

בונה הבהיר: "לא טעינו בדרך", אבל הוסיף: "תמיד קיים איפשהו פחד. מדובר באנשים שלא היו במצבים האלה, אבל אנחנו הגענו לשם מוכנים". על השאלה האם המורל נפגע אחרי יום כזה אמר הסמל: "תתפלאו, אבל גם אחרי יום כזה המורל גבוה לגמרי. אסור לנו להתייאש. אני רוצה לצאת מפה ולחזור לשם. תנו לי רק לצאת מפה ולחזור לשם, לחברים שלי. אנחנו הולכים לנצח בגדול".

 

ליד בונה שכב חייל נוסף, אף הוא פצוע באורח קל. חבר הכנסת אפי איתם (איחוד לאומי-מפד"ל), הגיע לביקור במקום שוחח עם החייל וסיפר שהבן שלו גם הוא נמצא שם. על השאלה מה קרה שם אמר החייל: "הפתיעו אותנו קצת".

 

אי אפשר לתאר את התחושה כשהבן בלבנון

 

הוריהם של החיילים הפצועים מיהרו אף הם לבית החולים. גלילה וירצר, שבנה, אור, נפצע אף הוא בקרב, סיפרה: "הבן שלי הצליח לצאת משם אבל אחרים עוד שם, התחושה היא של המון כאב. מצד אחד יש הקלה כי הוא יצא מהתופת, מצד שני אחרים נפגעו. אין מילים לתאר מה עובר עליך כשאתה יודע שהבן שלך בלבנון".

 

וירצר תיארה את הרגע בו קיבלה את הבשורה בנוגע לבנה: "הייתי בעבודה, קיבלתי טלפון. כל הגוף הגיב, התחושה היא נוראית אבל ברגע ששמעתי אותו זה היה מעורב בסוג של הקלה, הוא סיפר לי שהוא נפצע קל, ואמר שהוא רוצה לאכול. ברגע שהוא אמר את המשפט הזה הבנתי שהכל בסדר איתו". לדברי וירצר בנה נפצע מרסיסים באורח קל בידיו.

 

אור מאושפז במחלקה האורתופדית בבית החולים. לדברי אמו, "במוצאי שבת הזעיקו אותם לעלות ללבנון. ידעתי שהוא נמצא שם. אני יודעת גם כשהוא נמצא בעזה, הוא תמיד אומר לי 'אני לא אהיה זמין בטלפון כמה ימים'. מהרגע שהוא הוזעק ללבנון, עוברים כל הזמן סרטים בראש. כל אמא וכל אבא שהבן שלהם נמצא שם, חש את הדברים האלה".

 

וירצר התייחסה גם לפרסומים בתקשרות אודות הלחימה בלבנון. "הילדים שלנו מקיזים את דמם והאנשים האלו מדברים בלי טעם ובלי מחשבה נכונה. תנו להם קודם כל לצאת משם בשלום ולחזור הביתה. שמעתי את אחת המראיינות מדברת על פאשלות. חכו, זה לא הזמן לכך. הבנים שלנו נלחמים, חכו שהם ייצאו משם בשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
רם בונה. מעשי גבורה
צילום: דורון גולן
צילום: דורון גולן
גלילה וירצר. הקלה מהולה בכאב
צילום: דורון גולן
צילום: דורון גולן
פצוע מובהל לבית החולים
צילום: דורון גולן
צילום: ניב קלדרון
מתכוננים לקרב (ארכיון)
צילום: ניב קלדרון
צילום: רויטרס
תקיפה בלבנון
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
"הבנים שלנו נלחמים"
צילום: איי פי
מומלצים