שתף קטע נבחר

30 נפגעים בבינת ג'ביל; הסתיים פינוי הפצועים

קרבות מרים התנהלו מאז שעות הבוקר ב"בירת חיזבאללה", יממה אחרי שצה"ל הודיע כי השתלט עליה. הלוחמים דיווחו על ירי מטווח קצר, קרב פנים אל פנים, הפעלת מטענים וירי טילים. בעוד האש נמשכת בגזרה, פונו כל הפצועים באיטיות לבתי-החולים בצפון

מסוקי חיל האוויר, שפינו את הפצועים מהתקרית הקשה בבינת ג'ביל, החלו לנחות בצהריים (יום ד') בבית החולים רמב"ם בחיפה והועברו לחדר הטראומה. עד לשעות אחר הצהריים הגיעו כל הפצועים לבית החולים. לפחות 30 חיילים נפגעו בלחימה בעיירה שכונתה "בירת חיזבאללה", באחד הקרבות המרים ביותר שידע צה"ל בשנים האחרונות.

 

 

"רוב הפצועים סובלים מחדירה של קליעים ורסיסים, כשעיקר הפגיעות הן בגפיים, ומעט בחזה ובבטן", סיפר בצהריים ד"ר מיקי הלברטל, ממיין ראשי בבית החולים רמב"ם בחיפה. הוא הוסיף כי בית החולים עובד במערך חירום מלא.

 

בצה"ל דיווחו על אירוע קשה במיוחד, שכלל היתקלויות עם מחבלים פנים מול פנים, הפעלת מטענים וירי טילים מסוגים שונים. ככל הנראה מדובר במחבלים רבים שפעלו באזור בתקרית משולבת נגד כוחות צה"ל. במהלך הקרבות נהרגו בין 10 ל-15 מחבלים. חילופי האש נמשכים בגזרה מדי פעם גם בשעה זו.

 

ד"ר הלברטל אמר כי התקופה היחידה שזכורה לו כדומה בכמות הפצועים שמגיעים מדי יום לבית לרמב"ם היא מלחמת לבנון. "עבדנו 24 שעות ביממה, כל הזמן נחתו פה מסוקים", סיפר.

 


אחד הלוחמים מובל לתוך בית החולים (צילום: דורון גולן)

 

הלחימה בבינת ג'ביל החלה כאשר כוחות צה"ל, בהם חיילים מחטיבת גולני, פתחו בסריקת מבנים שלפי החשד נותרה בהן תשתית לפעילות המחבלים. כבר אתמול התגלו בחלק מהבתים אמצעי לחימה רבים, וחדרים שהפכו לחמ"לים עבור אנשי חיזבאללה.

 

הבוקר, במהלך הסריקות או בשלב מוקדם יותר, נפתחה אש לעבר הכוחות, שהשיבו אש. מספר מחבלים שנמלטו לתוך

מסגד באזור המשיכו לירות מתוכו לעבר החיילים. בשבוע שעבר, אומרים בצה"ל, נמצא משגר טילים ברחבת מסגד. "אנשי חיזבאללה לא בוחלים בשום אמצעי על מנת להרוג ולפגוע, כולל שימוש באזרחים כמגן אנושי ובמקומות קדושים. אם לא תהיה ברירה, נפגע בכל מקום ממנו יורים על כוחותינו", אמר ל-ynet גורם צבאי.

 

אתמול בישרו בצה"ל בסיפוק כי כוחות גולני והצנחנים השתלטו על עיירת המחוז בינת ג'ביל. מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף גל הירש, סיפר כי "היוזמה עברה לידי צה"ל והמחבלים נראים במנוסה מהמקום". אולם חילופי אש כבדים נמשכו שם גם הבוקר.

 


פורסם לראשונה 26/07/2006 13:17

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
פינוי הפצועים לבית החולים
צילום: דורון גולן
צילום: דורון גולן
"תקופה דומה למלחמת לבנון"
צילום: דורון גולן
מומלצים