שתף קטע נבחר

חברות המוזיקה ניצחו: אם חד-הורית תפצה אותן

ניצחון לתעשיית המוזיקה במשפט שיתוף הקבצים הראשון: ג'יימי תומאס, 30, תאלץ לשלם לחברות המוזיקה 220 אלף דולרים בגין שיתוף 24 שירים ברשת

אם חד-הורית ממינסוטה תאלץ לשלם לחברות המוזיקה 220 אלף דולרים בגין שיתוף 24 שירים ברשת, כך נפסק במקרה הראשון של שיתוף קבצים בלתי חוקי שהגיע לבית המשפט בארצות הברית.

 

ג'יימי תומאס, 30, היא אחת מ-26,000 בני אדם שנתבעו על ידי ארבע חברות המוזיקה הגדולות בעולם. הרוב המכריע של תביעות אלה לא הגיעו לשלב של משפט, והנתבעים העדיפו הסדרים עם חברות המוזיקה. סכום הפיצוי

הממוצע לכל נתבע במסגרת ההסדר נע בין 3,000 ל-4,000 דולרים. עם זאת, תומאס סירבה להתפשר לאחר שנתבעה, ולא הסכימה לשלם לחברות מוזיקה כמה אלפי דולרים.

 

על פי הטענה של RIAA, ב-21 בפברואר, 2005, תומאס התחברה לרשת שיתוף הקבצים "קאזה" בכינוי tereastarr, והיא הציעה לגולשים אחרים להוריד מהמחשב שלה 1,702 שירים. לפחות 26 מהם מוכנים בזכויות היוצרים של חברי ה-RIAA.

 

הראיות נגד תומאס

שירים אלה זוהו על ידי חברת SafeNet (לשעבר MediaSentry), שערכה את החקירה ברשת. על פי הבדיקה, כתובת ה-IP של המשתמשת tereastarr תואמת לכתובת ה-IP שהוקצתה באותו יום לחשבונה של ג'יימי תומאס על ידי ספקית האינטרנט שלה.

 

כמו כן, Tereastarr הוא הכינוי של תומאס ב-MySpace ושירותים מקוונים נוספים. אם חבר המושבעים יפסוק נגד תואמס היא עלולה לגלות שהיא חייבת לתעשייה יותר מ-1.2 מיליון דולרים פיצויים. ה-RIAA מבקש פיצוי בסך 750 עד 30,000 דולרים לכל הפרה.

 

בבית המשפט תומאס הכחישה כי שיתפה מוזיקה

באופן בלתי חוקי. עורך הדין שלה, בריאן טודר, אמר כי אין כל הוכחה המצביעה על כך. הוא אמר, כי לא מן הנמנע כי אחד משכניה של תומאס או עובר אורח שיתף את הקבצים, מאחר והיא גלשה באמצעות רשת אלחוטית שפתוחה לכל גולש.

 

חמש שעות בלבד נדרשו לחבר המושבעים כדי לשקול את העדויות שסיפקו חברות המוזיקה, ובסיומן קבע כי תומאס נושאת באחריות להפרת זכויות יוצרים. עליה לשלם 9,250 דולרים עבור כל אחד מ-24 השירים ששיתפה ברשת. השבוע התברר כי התביעות נגד משתפי הקבצים עלו לחברות המוזיקה מיליוני דולרים ולא הניבו את התוצאות המקוות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומאס. שיתפה 24 שירים
צילום: איי פי
הישג לחברות המוזיקה
מומלצים