שתף קטע נבחר

חוק הטוקבקים עבר בקריאה טרומית

הצעת החוק המטילה אחריות על בעלי אתרים ומגיבים עברה בקריאה טרומית. היוזם, ח"כ חסון: לא הגענו להדברות עם בעלי האתרים. ח"כ יחימוביץ: זו פגיעה בחופש הביטוי

הצעת החוק המטילה אחריות פלילית ואזרחית על כותבי תכנים באינטרנט (טוקבקים,פורומים,בלוגים וכו') ועל עורכי ומפעילי האתרים הגדולים עברה היום (ד') בקריאה טרומית בכנסת, ברוב של 29 חברי כנסת שהצביעו בעד, ושני מתנגדים, לאחר שאושרה השבוע על ידי וועדת שרים לחקיקה.

 

חסון: לא הגענו להדברות עם עורכי האתרים

"הגענו לחקיקה הזו בשל פגיעות חוזרות ונשנות של הטוקבקים. ניסינו להגיע להדברות עם כל העורכים. ניסינו לקבוע קוד אתי. עורכי האתרים התעלמו ולפיכך נאלצנו להגיע לחוק הזה", אמר יוזם ההצעה חבר הכנסת ישראל חסון טרם ההצבעה. הצעת החוק של חסון (להורדה, RTF) מתייחסת לאתרים בעלי למעלה מ-50,000 כניסות יומיות. 

 

חסון התייחס בדבריו לנסיונות להסדרה עצמית בנושא התגובות באינטרנט, שנעשו לאחר שהקפיא את החוק הקודם שהציע, לפיה מגיבים יצטרכו להזדהות בפני מפעילי האתרים.

 

יחימוביץ': פגיעה בחופש הביטוי

"האינטרנט פועל לפי קודים שונים מאלה שפועלת התקשורת המוכרת והמסורתית", אמרה במליאה חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהתנגדה להצעה יחד עם חבר הכנסת גדעון סער.

 

"נכון, זה לא נעים שכותבים עליך טוקבקים לא יפים, גם לי זה לפעמים לא נעים שכותבים עלי, זה עושה לי תחושה לא נעימה, אבל לא עד כדי כך שאוריד את הגרזן כמחוקקת", אמרה יחימוביץ'.

 

"אני מציעה לך להסיר מסדר היום את ההצעה הזו, היא פוגעת בחופש הביטוי. היא לא תועיל בסופו של דבר. היתרונות העצומים שיש לאינטרנט גדולים לאין שיעור מחסרונותיו", היא הוסיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הגענו להדברות. חסון
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: דודי ועקנין
פגיעה בחופש הביטוי. יחימוביץ'
צילום: דודי ועקנין
מומלצים