שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  משה דץ חותם על אדי: "אני מאמין בחיים, לא במתים"

  "אין לי שום בעיה שאחרי מותי ישתמשו בכל האברים שלי. אני לא מאמין שצריך לקבור אותי בצורה שלמה. אני מאמין בחיים ולא במתים", אומר משה דץ, וחותם על כרטיס אדי

  החתימה

  אני חותם היום על כרטיס אָדי.

   

  ההתלבטות

  אין לי שום בעיה שאחרי מותי ישתמשו בכל האברים שלי. אני לא מאמין שצריך לקבור אותי בצורה שלמה. אני מאמין בחיים ולא במתים.

   

  הגורם

  אני חותם בעקבות הפנייה של ynet אלי. כשאסיים את תפקידי בחיים האלה ואוכל להציל חיים או לשפר את איכות חייו של מישהו, אשמח לדעת שלשם כך השתמשו באברים שלי. 


  כל דקה יכולה להיות הדקה התשעים (צילום: עופר עמרם) 

   

  התגובות

  לעיתים התגובה היא אוהדת ולפעמים לאנשים קשה ומפחיד לדבר על מוות. אנשים מעדיפים שלא להתעסק עם מה שיקרה אחרי מותם. אותי זה לא מפחיד, אני לא חושב שאם אתעסק במוות, אביא על עצמי את המוות. 

   

  אני עושה

  הסכמתי להתראיין ולהצטלם עם הכרטיס לא בשביל להראות שאני קדוש אלא כדי לעורר כמה שיותר מודעות לנושא. אני קורא על התור הארוך של המושתלים שמחכים, על הייסורים שהחולים עוברים כי אין כליה או אברים אחרים. על הפאניקה שיש תמיד מכיוון שכל דקה יכולה להיות הדקה התשעים. תמיד מרגש אותי לקרוא את הסיפורים מהצד השני, של אלה שתרמו ואחר כך נפגשו עם מי שקיבלו את התרומה.

   

  חותמים עכשיו:

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. 31 אלף חותמים - שיא כל הזמנים באדי
 2. מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  פגשתי בתורם

  פגשתי אחות בבית חולים שתרמה את אבריי בעלה לילד ערבי והם שומרים על קשר. היא סיפרה לי שלקח לה זמן לבוא ולבקר אותו. זה היה לה מאד קשה. בפגישה, אירחה משפחתו של הילד אותה ואת בנותיה אצלה בכפר. ההתרגשות שם הייתה גדולה מאוד.

   

  כולנו שווים

  אני לא אמור לחנך אף אחד. כל אחד והגישה שלו. אני לא דוגל בגישה מפלה. לתרום זה לתרום, ולהציל חיים זה להציל חיים. אני לא רואה הבדל בין בני אדם ובכלל בין חיים של יהודי, מוסלמי או כל אדם אחר. אין לי שום בעיה להציל חיים ולא משנה של מי.

   

  התרומה והדת

  גם כאן אני לא מתכוון לחנך. מי שמקובע באמונה שמונעת ממנו לתרום, אני לא אזיז אותו משם. אני חושב שאלוהים בטח שמח שאנשים עושים משהו, שהם חושבים על החיים ולא על המוות, והם מוכנים להקריב מעצמם. אני לא חושב שמישהו יחזור בגלגול אחר פגום. אם יש צדק בעניין הזה אני לא מאמין שיקבלו רעה תחת טובה.

   

  מילה לספקנים

  חשוב שלכל אחד יהיה כרטיס ושכל אחד יסביר למשפחה שלו שבמקרה הצורך הוא מסכים לתרום אברים. אני מקווה שככל שתגבר המודעות כך יותר ויותר אנשים יחתמו ויצטרפו.


  רוצים לראות מי עוד חתם על כרטיס אדי ומפציר גם בכם להציל חיים? לחצו כאן


 3. לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לפעמים לאנשים קשה ומפחיד לדבר על מוות. משה דץ
  צילום: עופר עמרם
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים