שתף קטע נבחר

צ'רנוי תובע העודף ממכירת מניות בזק בכינוס

מיכאל צ'רנוי הגיש בקשה למתןת הוראות לביהמ"ש, להשיב לחשבון הקשור אליו עודף כספי, אם יישאר לאחר מכירת מניות בזק של גד זאבי על ידי כונס הנכסים ולאחר פירעון החוב לבנקים

איש העסקים מיכאל צ'רנוי ביקש היום (ג') מבית המשפט המחוזי בתל-אביב לאשר לו לקבל את העודף הכספי שיישאר ממכירת מניות בזק שבכינוס. צ'רנוי הגיש בקשה למתן הוראות לביהמ"ש, בה ביקש כי ככל שיישאר עודף כספי לאחר מכירת מניות בזק של גד זאבי על ידי כונס הנכסים מטעם הבנקים ופירעון החוב לבנקים, יושב העודף לחשבון הקשור אליו.

 

 

בבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט, ירון קוסטליץ ויואב סגל, נכתב כי להבטחת ההלוואה בסך של 643 מיליון דולר שנתן קונסורציום הבנקים לזאבי בשנת 1999 לצורך רכישת מניות בזק, העמיד צ'רנוי את סכומי הערבויות בנקאיות בפיבי בנק (שוויץ), בסך של 143 מיליוני דולרים (קרן).

 

עוד נטען כי בשנת 2001, לאחר שזאבי לא החזיר את ההלוואה, מימשו הבנקים כחלק מפירעון החוב את הערבויות הבנקאיות, שהגיעו בצירוף ריבית לסך של כ-160 מיליון דולר. בנוסף, ביהמ"ש מונה את עו"ד אלקס הרטמן לכונס נכסים של מניות זאבי בבזק, לשם אכיפת יתרת חובן של חברות הקשורות של זאבי לבנקים.

 

לטענת צרנוי, בעקבות מכירת 5.85% מניות בזק על ידי כונס הנכסים באוגוסט האחרון, ועליית ערך מניות בזק באחרונה, קיימת עתה אפשרות כי מכירת מניות בזק הנותרות תוביל לקבלת עודף מעבר לחוב לבנקים. לכן מבקש צ'רנוי כי ככל שיוותר עודף ממכירת המניות, הוא יושב לחשבון בפיבי בנק (שוויץ) שעל בסיסו הוצאו הערבויות הבנקאיות, ולא לחברות של גד זאבי.

 

עוד נטען בבקשה כי ההכרעה הסופית ביחס לכספים תוכרע בבוררות שתתקיים בין זאבי לצ'רנוי, ושתחל בסיומו של המשפט שמנהלת המדינה נגד זאבי וצ'רנוי בבית המשפט המחוזי בת"א, לפני השופט ד"ר עודד מודריק. מטרת הבקשה בשלב זה היא למנוע מזאבי לקבל את העודף לידיו, ולסכל בכך את האפשרות של צ'רנוי לקבל בחזרה את כספי הערבות, נטען. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
מיכאל צ'רנוי. מבקש את העודף
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים