שתף קטע נבחר

עו"ד מסר יישאר במעצר: "חשש שישבש הליכים"

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה החליט כי החשודים בפרשת הולילנד, ובהם מקורבו לשעבר של אולמרט עו"ד אורי מסר, יישארו במעצר בימים הקרובים. "קיים חשש מוצק לשיבוש הליכי חקירה", הסביר השופט אברהם טל את דחיית הערעור

עו"ד אורי מסר ישהה במעצר גם בימים הקרובים - כך החליט בצהריים (יום ה') בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שדחה את הערעור שהגיש מקורבו לשעבר של אהוד אולמרט על הארכת מעצרו.

 

אתמול הותר לפרסום כי עו"ד מסר נעצר במסגרת פרשת הולילנד, שכונתה כ"מהחמורות בתולדות המדינה", בחשד לתיווך בשוחד. מעצרו הוארך אתמול בשישה ימים ומעצרם של יתר המעורבים הוארך בשמונה. על רבים מפרטי הפרשה מוטל עדיין צו איסור פרסום.

 

יחד עם מסר, ערערו על המשך מעצרם גם החשודים הלל צ'רני, אורי שטרית ואליה חסון. פרקליטו  של מסר, עו"ד שמעון דולן, טען במהלך הדיון כי למרשו אין כל קשר לפרשת הולילנד וכי אם היה רוצה לשבש הליכי חקירה היה יכול לעשות זאת בעבר, שכן הוא כבר נחקר בנושא.

 

גם שאר הסנגורים - עורכי הדין, גיל פרידמן, גיורא אדרת, יעל גרוסמן ויוסי בנקל - הציגו טענה דומה, שלפיה הלקוחות שלהם ידעו על חקירת המשטרה, ידעו על המידע שנמסר להם מפי אדם אחר והייתה להם אפשרות לשבש

פעולות חקירה של המשטרה, אך לא עשו כן. איש העסקים צ'רני אף טען כי נסחט על ידי אדם הקשור בפרשה וכי אם היה משלם לו, כל הפרשה הזאת כלל לא הייתה צצה.

 

השופט אברהם טל הסביר כי מסר לא היה חשוד בעבירות שקשורות ישירות לפרוייקט הולילנד, אך מראיות שנאספו לאחר הדיון בבית המשפט עולה קשר כזה, גם אם הוא לא ישיר. הוא אף אמר כי יש בסיס לחשד במשטרה שמסר ישבש את החקירה: "הגעתי למסקנה כי תקופת מעצר של שמונה ימים שאותה קצב בית משפט קמא למערערים חסון, שטרית וצ'רני, אמורה לאפשר לחקירה להתקדם בצורה משמעותית.

קל וחומר, גם תקופת מעצר של שישה ימים לאורי מסר כאשר לגביו קיים חשש מוצק על דברים שהיו בעבר לשיבוש הליכי חקירה וכאשר הוא אינו משתף פעולה באופן מלא אם החקירה, להבדיל מהמערערים האחרים".

 

פרקליטו של מסר, עו"ד שמעון דולן, מסר לאחר ההחלטה כי זו "מאשרת שעד למועד הדיון בבית משפט השלום לא היה כל קשר לא לגיטימי בין מרשי לבין פרשת הולילנד, זאת לאחר שהתבצעה חקירה סמויה ממושכת בנושא. על-פי השופט, אספה המשטרה ראייה עקיפה בלבד הקושרת אותו לכאורה לדברים. קשה שלא להשתחרר מהרושם כי המשטרה 'חפשה' ראייה כלשהי להציג בדיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד מסר (ארכיון)
צילום: דודו אזולאי
במוקד הפרשה. פרוייקט הולילנד בבירה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים