שתף קטע נבחר

משפט אולמרט לא יופסק, יתחדש במאי

פרקליטי ראש הממשלה לשעבר ביקשו להפסיק את משפטו עד תום החקירה בפרשת הולילנד, אך בקשתם נדחתה. עם זאת, המשפט נדחה בשל נסיבות אישיות של פרקליטת אולמרט

בית המשפט המחוזי דחה הבוקר (יום ה') את בקשת פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, להפסיק את המשפט עד תום החקירה בפרשת הולילנד. המשפט יתחדש ב-6 במאי.

 

השופטים קיבלו את בקשת הפרקליטות להתחיל מיד בפרשת ראשונטורס במשפט המתנהל וקבעו כי לנוכח הנסיבות המיוחדות ולאור הנסיבות האישיות של הסנגורית בתיק, יש לדחות את המשך המשפט בחודש.

 

בהחלטתם קבעו השופטים כי "נוכח אילוץ חדש זה של חקירה משטרתית, כפי שפורט על ידי הפרקליטות, אין מנוס מלהיעתר לבקשת התביעה שלא להעלות בשלב זה את עדי התביעה הנותרים הקשורים לאישומים הנדונים".

 

עם זאת, הם התחשבו בנסיבות אישיות של פרקליטת אולמרט, עורכת הדין נוית נגב: "נוכח הנסיבות האישיות יוצאות הדופן והבלתי צפויות של באת כוח נאשם אחד, כפי שפורטו לפנינו, ולאור עמדת בא כוח התביעה לפיה יש מקום להתחשבות בנסיבות אלה, ולאחר איזון האינטרסים הכוללים הנוגעים לעניין, אנו נעתרים לבקשת באת כוח נאשם 1 באופן חלקי, במובן זה ששמיעת הראיות בנוגע לאישום הראשון (פרשת ראשונטורס) תתקיים החל מ-6 במאי".

 

פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, אמר בתגובה: "המשפט הזה משנה את סדריו ומדולל ככל שהדבר נוגע לתאריכי המשפט בחודש מאי. הבעיה היא שמזה שלושה חודשים מתנהלת חקירה תוך ניהול המשפט, כאשר אף אחד לא מיידע אותנו ומסב את תשומת לבנו. זהו הצד הפלילי של הליכים אזרחיים שמתנהלים מזה זמן רב. קרה משהו ומשטרת ישראל החליטה לפתוח בחקירה. לצערנו הרב הדבר זה נעשה בדרך שנעשה. זה דבר מצער, וחבל שקרה. אני מקווה שפרשה זאת, כמו כל הדברים שהתחילו ברעש גדול, ייגמר בלא כלום. למר אולמרט יש תוכנית נסיעה שכוללת את השבוע ושבוע הבא. הוא ממשיך להתנהל על פי התוכנית".

 

במהלך הדיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים, דרש עו"ד זהר, "להפסיק את המשפט כאן ועכשיו". זאת, בעקבות הבקשה המפתיעה של הפרקליטות לשנות את סדר העדויות במשפט ועל רקע פרשת הולילנד, שאחד החשודים המרכזיים בה הוא מקורבו של אולמרט לשעבר, עו"ד אורי מסר.

 

"אני אבקש להפסיק את המשפט כאן ועכשיו", אמר זהר לשופטת מוסיה ארד, "אין הצדקה, טעם ועניין בסיטואציה הזאת, לעמוד על פרק אחד ולא על פרקים אחרים, וגם להיכנס בצורה הזו ובאופן הזה אל ניהול משפט מקוטע, נכה,

פגוע ופגום". גם עו"ד מיכה פטמן, פרקליטה של שולה זקן, ביקש להפסיק את המשפט.

 

מאידך, הפרקליטות הסכימה לדחייה קצרה בלבד, לאור נסיבות אישיות של אחת הסנגוריות, לפני שיתחילו העדויות בפרשת ראשונטורס. לפני כן, פירט פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, את הסיבות לבקשה להפוך את סדר הדיונים ואת הקשר של פרשת הולילנד למשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד זהר. "להפסיק את המשפט כאן ועכשיו"
צילום: גיל יוחנן
התובעים קורב ואברבנאל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים