שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סרטן השד: ארגון KOMEN השיק פעילותו בארץ

  הארגון משלב בין פעילות מחקרית ומדעית לבין יצירת מודעות ציבורית. הוא מקיים בכל שנה צעדות ומרוצים במטרה לגייס כספים, והשנה תצטרף גם ישראל ל-141 הערים שבהן כבר התרחשו האירועים הללו. דורין פרנקפורט תשמש כנשיאת הכבוד של הארגון בארץ

  מצטרפים למלחמה בסרטן השד בישראל: ארגון SUSAN G. KOMEN הבינלאומי, הפועל בחמש יבשות בעולם להגברת המודעות והערנות למלחמה בסרטן השד ותומך במחקר ופיתוח תרופות למניעת המחלה, השיק אתמול (ב') את פעילותו בישראל. הארגון פתח בארץ נציגות רשמית וארגון נשות "הדסה", הבינלאומי והישראלי, פרס את חסותו עליו.

   

  מעוררים מודעות על ידי צעדות ומירוצים

  ייחודו של הארגון הוא בשילוב שבין פעילות מחקרית ומדעית עניפה לבין חינוך ליצירת מודעות ציבורית, במטרה לאפשר

  לכלל האוכלוסייה בעולם ללמוד כיצד להגן על עצמם מפני מחלת סרטן השד. הוא נוסד על ידי השגרירה ננסי ג'י ברינקר, שהבטיחה לאחותה, סוזן ג'י קומן, ערב מותה מהמחלה, לפעול ללא לאות להגברת המודעות לגילוי המוקדם, למחקר ולפיתוח תרופות למניעה והקלה של המחלה. ההבטחה בין שתי האחיות נתנה השראה לתנועה עולמית למלחמה בסרטן השד.


  בתמונה (מימין): דורין פרנקפורט, הדסה ליברמן (רעייתו של ג'ו ליברמן), אילון נופר (מיסדת להקת מיומנה) וננסי פלצ'וק (נשיאת הדסה). (צילום: יוסי זמיר) 

   

  במהלך שנות פעילותו ייסד הארגון את קיומם של מרוצים וצעדות ככלי מרכזי לגיוס כספים ויצירת מודעות ציבורית. אירועי הצעדה מתרחשים ב-141 ערים ברחבי העולם. גם בישראל תתקיים באוקטובר הקרוב, לראשונה, צעדה מיוחדת, אותה תפתח דורין פרנקפורט, שהתנדבה לשמש כנשיאת הכבוד בישראל. הצעדה תיערך בירושלים. 

   

   

  סרטן השד: הנפוץ בקרב נשים בישראל

  סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים בישראל. הוא מהווה

  כמעט 30% מכלל מקרי הסרטן בנשים בארץ והוא גורם התמותה מספר אחד של נשים מתחת לגיל 60. שכיחותו של סרטן השד עלתה באופן יציב במשך 25 השנים האחרונות, עם כ-4,000 מקרים חדשים שאובחנו בכל שנה אך נראה כי לאחרונה מסתמנת ירידה במספר המקרים החדשים והמומחים מייחסים זאת לתוכניות לאבחון מוקדם ולשיטות המתקדמות לטיפול במחלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  בדיקה עצמית שד סרטן השד אילוסרפואה בריאות שדיים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים