שתף קטע נבחר

יצאנו לקרב. "גנרל" ההאקרים כותב

מחדל האבטחה, הזעם על הפריצה, הנקמה וגם אחד שלא עמד בפיתוי וחשף פרטי אשראי ממדינות ערב. ההאקר הישראלי, שארגן את הקבוצה שהיכתה חזרה, בטור מיוחד

חשבתם פעם מה עובר בראשו של גנרל האחראי על חייליו ביציאה לקרב? מי יישלח לחזית, מי יישאר קרוב כי נוכחותו חשובה להמשך המתקפה. אותן המחשבות מטרידות גם אותי בימים האחרונים. אמנם מדובר בשדה קרב וירטואלי, אך ההחלטות הן אותן החלטות. את מי אחליט "להקריב" כאשר אדרוש ממנו לפרסם מידע מסווג ואת מי "אשלח" לתקוף את המטרות.

 

לאחר דליפת כרטיסי האשראי הישראליים, רתחתי מזעם, לא האמנתי שזה קורה. כיצד ייתכן שגופים המקבלים פניות כה רבות מדי יום ביומו המתריעות על מחדלי אבטחה כה חמורים מתעלמים מהן עד שפשוט מאוחר מדי? הרי קיים תקן המחייב את בעלי האתרים לעמוד בסטנדרט מסוים על מנת שיוכל לעסוק בסליקת כרטיסי אשראי, אך הוא אינו נאכף ביד קשה והפעילות בנושא מאוד מצומצמת. ניתן לקבוע כי גם בתקיפות האתרים וגם בהדלפת המידע לא היה חידוש טכנולוגי כלשהו והגישה אל המידע התאפשרה עקב שרשרת מחדלים.

 

עוד בערוץ הדעות :

יש תרבות אלטרנטיבית / נמרוד אלוני

שלמה מעוז, כאחרון הטוקבקיסטים / זיו תדהר

 

ההתראה על אותם מחדלי אבטחה לא תתרום דבר והאזרח הקטן ימשיך להיפגע, ולכן החלטתי לקום ולעשות מעשה, הקמתי קבוצת האקרים פרו-ישראלית, שתשיב אש כנגד האיומים המופנים אל ישראל בשבועות האחרונים.

 

מציאת אנשים בעלי רצון לקחת חלק בפעילות הקבוצה, שאינה חוקית, ארכה זמן רב מהמצופה. רוב הפניות שלי נענו בשלילה מסיבה אחת והיא "חוק המחשבים" במדינת ישראל, שלפיו כל חדירה למחשב עלולה להוביל לעונש מאסר של עד חמש שנים. לבסוף הצלחתי לאגד קבוצת אנשים המאמינה באותם עקרונות ובעלי דעה מגובשת בנושא, המוכנים להקריב את עצמם במידת הצורך וכל זה על מנת ליצור תגובה הולמת ל"האקר הסעודי".

 

ראוי לשאול מדוע לא אותר עדיין אותו האקר סורר העושה שמות בקרב מערכות המידע בישראל? ראשית, יש לומר כי אין זה בטוח שמדובר ב"שהיד אינטרנטי", ששם לעצמו למטרה לפגוע בישראל. ייתכן מאוד שזו קבוצה כלל עולמית של בעלי אותם אינטרסים שהתאגדה והיא זו המבצעת את אותן התקיפות והדלפות כרטיסי האשראי בטענה כי מדובר ב"האקר סעודי" בודד.

 

מצטער על פגיעה בחפים מפשע

כאמור, למרות הכול, הצלחנו מספר האקרים פרו-ישראלים להתאגד לקבוצה בינלאומית. בשלב הראשון, תקפנו מספר אתרי קניות בבעלות סעודית על מנת לשים ידנו על מידע רגיש הכולל כרטיסי אשראי ופרטי בעליהם. לצערי, ההתחלה הייתה קשה. רוב התקיפות לא הניבו פירות והייאוש החל לחלחל בין חברי הקבוצה, אך לפתע הגיעה הודעה מפתיעה מאחד מחברי הקבוצה "מצאתי את מה שחיפשנו".

  

סוף סוף היה בידינו קצה חוט שאפשר לנו להמשיך ולהתקדם במטרה להשיג כמה שיותר פרטים. בחלוף השעות הצלחנו לאתר עוד ועוד מקורות מידע שמהם התקבל רוב המידע שאותו חיפשנו. כעבור עוד כמה שעות כבר היה בידינו מספיק מידע על מנת להתעמת עם ה"האקר הסעודי", וכצוות החלטנו על "סל תגובות" שלפיו נפעל. מעכשיו כל שנותר הוא להמתין לשעת כושר, למצוא את הרגע המתאים ולהשתמש במידע שבידינו.

 

זו הייתה התוכנית, אך אדם שלקח חלק בפעילות הקבוצה לא עמד בפיתוי וחשף חלק מצומצם מאוד מהמידע שכלל מספרי כרטיסי אשראי ופרטי בעליהם מסעודיה, ירדן, מצרים וממדינות נוספות. כשמתפרסמת כמות גדולה של מידע, ניתן בקלות לזהות את מקור המידע על ידי ביצוע השוואות התוכן עם מסדי הנתונים. מסיבה זו, ברגע שחבר הקבוצה בחר בפרסום מוקדם של חלק מכרטיסי האשראי, החלטנו לשנות אסטרטגיה ולפרסם מידע אחר מהמתוכנן על מנת שלא לחשוף בבת אחת את מקורות המידע שלנו. לכן נאלצנו לחשוף את המידע שאותו לא רצינו לפרסם: פרטי כרטיסי האשראי השייכים ליהודים המעדיפים להעסיק פועלים ערבים.

 

כמנהיג הקבוצה, חשוב לי להדגיש שאנחנו לא פועלים נגד לאום מסוים וכל אדם שיפעל נגד עקרונות הקבוצה ייפגע בלי הבדל דת גזע או מין. בנוסף, אני רוצה לומר שאנו כקבוצה מצרים על הפגיעה בחפים מפשע ומנסים להימנע מכך עד כמה שאפשר, אך במלחמה הזו, זה דבר הכרחי ואין לנו ברירה אלא לעשות כך.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רתחתי מזעם. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים