שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עינוי בבי"ח בחומס: ניתוח בלי הרדמה, ראש בקיר
  עדות מצמררת ממעוז המורדים בסוריה: בסרטון וידאו שהוברח מהמדינה ושודר בערוץ 4 הבריטי נראים מטופלים בבי"ח ממשלתי קשורים בשלשלאות למיטות עם סימני התעללות והצלפות. עובד ביה"ח: "מסובבים להם את הרגל עד שהיא נשברת, נותנים מכות חשמל, מצליפים וקושרים את הפין כדי שלא יוכלו להשתין"

  סרטון וידאו שצולם בחשאי ושודר בליל אמש (ב') בערוץ טלוויזיה בריטי, מביא תיעוד לכאורה של אזרחים סורים שעברו עינויים על-ידי אנשי צוות רפואי בבית חולים בחומס שמופעל על-ידי הממשלה. ערוץ 4 הבריטי דיווח כי הצילומים של המעשים המזוויעים בבית החולים הצבאי בחומס שאותם שידר, הוברחו על-ידי צלם עיתונות צרפתי שזוהה רק בשם "מני". לפי הערוץ הבריטי, הסרטון צולם בחשאי על ידי עובד בית החולים.

   

  עוד חדשות מהעולם הגדול:

   

  תמונה מתוך הסרטון, כפי שהובאה באתר ה"דיילי מייל" הבריטי
  תמונה מתוך הסרטון, כפי שהובאה באתר ה"דיילי מייל" הבריטי

   

  "ראיתי עצורים עוברים התעללויות על-ידי מכות חשמל, הצלפות, הכאות באלות ואף שבירת רגליים. הם מסובבים את הרגל עד שהיא נשברת", סיפר עובד בית החולים שצילם את הסרטון לצלם העיתונות. "הם מבצעים ניתוחים ללא הרדמה... ראיתי אותם מטיחים את ראשיהם של עצורים בקירות. הם קושרים מטופלים בשלשלאות למיטות. הם לא נותנים להם מים. לאחרים קושרים את הפין כדי לא לאפשר להם להשתין".

   

  בווידאו, שבערוץ 4 הבריטי אמרו כי לא ניתן לוודא את האותנטיות שלו באופן עצמאי, נראים גברים פצועים שעיניהם

  מכוסות כבולים למיטות. שוט עשוי גומי וכבל חשמלי מונחים על שולחן ליד. על חלק מהמטופלים שמוצגים בסרטון ניתן להבחין בסימנים שנראים כחבלות כתוצאה ממכות קשות. עובד בית החולים סיפר כי חלק מהגברים הם חיילים שסירבו למלא פקודות ואחרים הם אזרחים. הצעיר שבהם לדבריו הוא בן 14.

   

  לפי שעה כוחותיו של נשיא סוריה, בשאר אסד, עדיין אינם מאפשרים לצלב האדום להיכנס לשכונת באבא עמרו בחומס, השכונה שנפגעה הכי קשה בעיר ושלפי עדויות שהגיעו ממנה בימים האחרונים יש חשש כי מתבצע בה טבח של ממש. שכונת באבא עמרו הייתה מעוז המורדים במשך זמן רב, אבל אחרי שבועות של הפגזות עליה ומאות הרוגים, בשבוע שעבר השתלטו עליה כוחות אסד. לפי דיווחים הם נכנסו אליה, העלו בתים באש וירו למוות ברבים.

   

  שוט וכבל על השולחן. מתוך הסרטון
  שוט וכבל על השולחן. מתוך הסרטון

   

  הצלב האדום מחלק בינתיים מזון וסיוע נוסף לתושבי שכונות אחרות בחומס. לפי הצלב האדום, "המצב בבאבא עמרו קשה ביותר, תנאי מזג האוויר שם טראגיים. קר מאוד שם, יש לחימה, לאנשים אין גישה למזון או מים, ויותר מכול יש בעיה גדולה של פינוי פצועים".

   

  מוכים, חבולים וקשורים למיטה בשלשלאות
  מוכים, חבולים וקשורים למיטה בשלשלאות

   

  גם מאות הפליטים הסורים שנמלטו ביממה האחרונה ללבנון החלו לתאר את מה שעבר עליהם. בין 1,000 ל-2,000 פליטים כאלה נמלטו אל מעבר לגבול אתמול, אחרי שצבא סוריה החל להפגיז ריכוזי אוכלוסייה בעיירה באזור. "נמלטנו

  מההפגזות וההפצצות", סיפרה חסנה אבו-פיראס, שבאה ללבנון יחד עם שתי משפחות שנמלטו מהפגזות הממשלה באל-קוסייר, כ-22 קילומטרים מהגבול.

   

  "מה עלינו לעשות?", שאלה חסנה, "אנשים יושבים בבתיהם והם יורים עלינו עם טנקים. אלה שיכולים לברוח, עושים זאת. אלה שלא יכולים ימותו כשהם יושבים". גורמי ביטחון בלבנון סיפרו כי לפי הערכות יש בארצם כעת כ-10,000 סורים. גורם רשמי אחד אמר כי לפי ההערכות 3,000 איש חצו את הגבול לארץ הארזים רק בימים האחרונים בשל האלימות בסוריה.

   


  פרסום ראשון: 05.03.12, 22:54
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עינוי בבי"ח בחומס: ניתוח בלי הרדמה, ראש בקיר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סימני מכות על החזה. בבית החולים בחומס
  ברחובות חומס ההרוסה
  צילום: AFP
  מעוז המורדים תחת האש של אסד
  צילום: AFP PHOTO / YOUTUBE
  מוצר השנה
  מומלצים