שתף קטע נבחר

נער הודה בהצתות בירושלים: "למדתי מהבורר"

שני נערים נעצרו בחשד להצתת שדות קוצים בירושלים, שבוע לאחר שפרצה באזור הבירה שריפה גדולה. אחד מהם סיפר כי קיבל השראה מ"אבי הטחול" ששרף חולצה כדי להעלים ראיות

חוקרי הנוער של משטרת ירושלים עצרו אתמול לחקירה שני נערים יהודים בחשד למספר הצתות של שדות קוצים בחודשים האחרונים באזור תלפיות וארמון הנציב בעיר. הנערים הודו בהצתות, אחד מהם שוחרר ומעצרו של השני הוארך בצהריים (יום ד') ביומיים בבית משפט השלום בעיר. אחד הנערים, בן 13, הודה בחקירתו שביצע הצתות של מספר שדות קוצים, וטען כי באחד המקרים עשה זאת בהשפעת תוכנית הטלוויזיה "הבורר", שעוסקת בנעשה בעולם הפשע.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הנער סיפר בחקירתו כי צפה באחד הפרקים שבו אבי אסולין, המכונה "הטחול", שורף את חלוצתו במטרה להעלים ראיות לאחר שהרג אדם בשם "משה ג'יפה. לדברי הנער, זמן קצר קודם לכן הוא היה מעורב בקטטה שהשאירה על חולצתו סימני דם. בעקבות זאת, החליט גם הוא בהשראת הסדרה לשרוף את חולצתו בשדה הקוצים וכך פרצה השריפה.

 

במשטרה אומרים כי הנער נתפס שלשום בשעת מעשה כאשר הצית שדה קוצים בשכונת תלפיות. בחקירתו הוא הודה במעשיו ואף סיפר על מספר חברים שהיו מעורבים במעשים. הנער, ששוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, הוביל את חוקרי המשטרה לנער נוסף שנעצר, ולעוד חמישה נערים שנחקרו ושוחררו.

 

הנער השני שנעצר, בן 14, הודה בחקירה כי הצית שדה קוצים בתחילת חודש יוני באזור ארנונה בעיר. בשריפה עלו באש שלושה כלי רכב, ודיירים פונו מבניינים סמוכים לשדה שהוצת. כאמור,

הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

 

בשבוע שעבר פרצה שריפה גדולה באזור ירושלים בשני מוקדים, ליד מעלה החמישה ובאזור מוצא. 35 צוותי כיבוי עמלו כדי להשתלט על האש, שלדברי חוקרי השריפות נבעה מהצתה בזדון ומרשלנות.

 

אסף אברס, דובר כבאות ירושלים אמר כי "אפשר לומר שבימים האחרונים יש סוג של רגיעה מסוימת בשריפות הקוצים. יש שיתוף פעולה מלא עם המשטרה, ואנחנו מקיימים איתם פגישות עבודה. כמו כן חלקנו איתם את החומרים המודיעיניים שמתייחסים למקומות, זמנים והסיבות לשריפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שריפה באזור ירושלים
צילום: גיל יוחנן
"אבי הטחול"
צילום: אוהד רומנו
מומלצים