שתף קטע נבחר

גולני שלו: האישה מפרשת השחיתות החדשה

הקשר עם פליקס אבוטבול, משרת האמון שקיבלה והביקורת על כך ש"עשתה בעיר מה שהיא רוצה". מנכ"לית החברה הכלכלית בחדרה, עו"ד חגית גולני, נאמנה לראש העיר אביטן מאז היה פוליטיקאי זוטר. השבוע שניהם נעצרו בחשד למעורבות בפרשה

עד סוף שנות ה-90 נחשבה חגית גולני עורכת דין זוטרה שהפעילה משרד צנוע ברחוב סמילנסקי בנתניה. אבל בשנים שחלפו מאז נקשר שמה לפליקס אבוטבול, שהוגדר ראש ארגון פשיעה ונרצח בפראג ב-2002, ובהמשך היא התקרבה לחיים אביטן, אז חבר מועצה בחדרה, והתקדמה עד שמונתה למנכ"לית החברה הכלכלית של העירייה. ביום ראשון היא נעצרה יחד עם אביטן - עכשיו כבר ראש העיר - בחשד למעורבות בפרשת שחיתות ושוחד במיליוני שקלים שלכאורה התקבלו מקבלנים ויזמים בתמורה לקידום פרויקטים. מי היא עו"ד גולני ואיזו דרך עברה מאותו משרד קטן בנתניה עד שהגיעה אל מאחורי הסורגים?

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

על פי המשטרה, גולני חשודה בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. היא הגישה ערעור על מעצרה לבית המשפט המחוזי בלוד, אולם בית המשפט דחה בקשתה. סנגורה, עו"ד בני כץ, מסר בתגובה כי מרשתו מכחישה את המיוחס לה.

 

מקורבים לגולני ששוחחו השבוע עם ynet מתארים אישה שאפתנית שהגיעה לתפקידה בזכות כישוריה, אופיה היסודי ואחרי שנים של עבודה קשה. מנגד, גורמים בחדרה טוענים שמעצרה לא הפתיע איש: "זה היה צפוי. היא עשתה בעיר מה שהיא רוצה ולא ספרה אף אחד, כי אביטן שמינה אותה נתן לה גיבוי".

 

את גולני (44), אם חד הורית מנתניה, הכירו גם במשטרת נתניה כמקורבת לאבוטבול המנוח. גורם לשעבר במשטרה אמר: "כולם ידעו שהיא הייתה קשורה לפליקס. היא הייתה מוכרת כמי שאוהבת את ברנז'ת הפשע".

 

בעשור החולף עברו גולני ומשפחתה טרגדיה כשאחיה - איש עסקים מצליח - נהרג בפיגוע. "זה היה אסון נוראי עבורם", אומר אדם המכיר היטב את המשפחה. "אחיה הגדול היה מודל לחיקוי עבורה. האסון הזה ליווה וימשיך ללוות אותה כל חייה".

 

גולני ליוותה את ראש העירייה אביטן שנים לפני שנבחר לתפקיד. אחרי שהתיישב על הכיסא, הצעד הראשון שעליו החליט היה למנות אותה למנכ"לית החברה הכלכלית של העירייה כמשרת אמון. גורמים שונים שהכירו אותה המליצו לו לא לעשות כן, אבל הוא התעקש ומאז נתן לה גיבוי מלא. בימים אלה הם גם לומדים יחד לתואר שני במרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

"התמיכה של אביטן הביאה אותה לשלוט בעיר ולעשות מה שהיא רוצה", אומר אדם שמכיר אותה. "היא פשוט לא ראתה אף אחד ממטר. היא הייתה צמודה לאביטן והיינו רואים אותה מסתובבת במסדרונות העירייה יחד עם אחיו ועם חלפן הכספים יהושע אטדגי (שניהם נעצרו בחשד למעורבות בפרשה, רב"צ)".

 

 (צילום: רענן בן צור, מוטי קמחי, משה מזרחי "חדשות 24", עידו ארז, חיים הורנשטיין, אביהו שפירא, חגי אה) (צילום: רענן בן צור, מוטי קמחי, משה מזרחי
(צילום: רענן בן צור, מוטי קמחי, משה מזרחי "חדשות 24", עידו ארז, חיים הורנשטיין, אביהו שפירא, חגי אה)

 

לדברי אותו גורם, "התפקיד היה גדול עליה. היא לא הקימה פרויקטים גדולים בעיר ולא השאירה חותם. כולם נדהמו כשתיק הבנייה עבר לאחריותה מאגף ההנדסה, למורת רוחו של מהנדס העיר ולמרות שהחברה הכלכלית לא צריכה להתעסק עם פרויקטים של בנייה".

 

גורמים נוספים המעורים בהתנהלות של העירייה טוענים שהגיבוי שניתן לגולני היה חריג. "כולם אמרו לראש העיר שהיא לא מתאימה לתפקיד ושצריך לפטר אותה אבל כלום לא עזר", אמר אחד מהם. "בשלב מסוים נכנס איקי צור לתפקיד מנכ"ל העירייה ורצה לעשות 'ניקיון'. הוא הביא לפיטורים של כמה בכירים, אבל לא הצליח לפטר אותה בגלל הגיבוי שנתן לה חיים. במחאה צור התפטר מתפקידו כדירקטור בחברה הכלכלית".

  

הפרשה נחשפה ביום ראשון אחרי שאנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה פשטו על עיריית חדרה ועצרו 13 חשודים בעבירות הקשורות לטוהר מידות. אביטן חשוד שלקח שוחד בסך מיליוני שקלים תמורת קידום עניינם של קבלנים העובדים מול עיריית חדרה, ומעצרו הוארך בשמונה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
חגית גולני
צילום: עידו ארז
מומלצים