שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הוארך מעצר ראש העיר חדרה: "שוחד במיליונים"

  ביהמ"ש האריך ב-8 ימים את מעצרו של חיים אביטן, החשוד בקבלת שוחד במסגרת תיווך בין בכירים בעירייה לקבלנים. גם מעצרם של אחיו של ראש העיר ושני חשודים נוספים הוארך

  ראש עיר מאחורי הסורגים: בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב (יום א') בשמונה ימים את מעצרו של ראש העיר חדרה חיים אביטן החשוד, בין היתר, בלקיחת שוחד. נציג המשטרה, רב פקד ליאור רייס, אמר בפתח הדיון כי "חיים אביטן לקח שוחד תמורת קידום עניינם של קבלנים העובדים מול עיריית חדרה. הוא נמצא בקשר מול מר יהושע אטדגי, שהפעיל את השפעתו לקידום ענייניו בתמורה לשוחד". לפי המשטרה, היקף השוחד עמד על מיליוני שקלים.

   

  כותרות נוספות בערוץ החדשות

   

  בנוסף לאביטן, בית המשפט האריך בשמונה ימים גם את מעצרם של חשודים נוספים בפרשה: אלי אביטן, אחיו של ראש העיר ועובד עירייה, מנכ"ל החברה הכלכלית בחדרה, עו"ד חגית גולני ויהושע אטדגי, חלפן כספים.

   

  השופט, מנחם מזרחי, אמר בסיום הדיונים לגבי ארבעת החשודים: "מדובר בפרשה גדולה ומורכבת, ועל פי חומרי החקירה שהוצגו לפניי קיים יותר מחשד סביר לביצוע אותן עבירות. כמו כן, ישנה מסוכנות כי הימצאותם של מי מארבעת החשודים מחוץ למעצר עלולה לפגוע בהתנהלות החקירה".

   

  דיון הארכת המעצר, הערב    (צילום: אסי כהן ועידו ארז)

  דיון הארכת המעצר, הערב    (צילום: אסי כהן ועידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש העיר חיים אביטן בבית המשפט, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  ראש העיר חיים אביטן בבית המשפט, היום(צילום: עידו ארז)
    

  הפשיטה על עיריית חדרה, הבוקר    (צילום: אביעד נלביצקי)

  הפשיטה על עיריית חדרה, הבוקר    (צילום: אביעד נלביצקי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עם כניסתו לאולם הדיונים רמז אביטן בפני הכתבים על סיבת החקירה כשאמר כי "בעוד ארבעה חודשים יש בחירות". רב פקד רייס אמר בדיון כי "בפרשה זו חברו בכירים בעיריית חדרה לגורמים פושעים עם עבר פלילי שניהלו איתם קשר הדוק ודאגו לחבר קבלנים לעבודות בעירייה בתיווך של אותם גורמים, שגם הם במעצר. השוחד מוערך בכמה מיליוני שקלים שחולקו בין רוב הקשורים בפרשה".

   

  "קל להעליל על ראש עיר"

  לדברים אלו השיב בדיון סנגורו של אביטן, עו"ד דוד ליבאי: "מרשי מכחיש את החשדות ומשתף פעולה עם החוקרים, והוא כראש עיר בישראל לא ישמור על זכות השתיקה. אני לא מבקש שום זכות יתר על כך שהוא ראש עיר. קל להציג חשדות נגד ראש עיר. יש אנשים שיש להם אינטרס ברור לעשות זאת, יש בחירות קרובות ויש המפחדים מהתמודדותו הצפויה, אבל המציאות הוכיחה בעבר שישנם אנשים שמתוך האינטרס הפוליטי שלהם ממציאים דברים.

   

  "קל להעליל על ראש עיר, ולחקור צריך, אבל מעצר מתפרש כהדחה וזו אינה הדחה, זו הדחה על תנאי. החשדות לא נולדו אתמול והתחושה שנוצרה היא שחיכו לסגור תיק אחד נגד מרשי כדי לפתוח תיק נוסף".

   

  עו"ד ששי גז, המייצג את אלי אביטן ואת יהושע אטדגי, אמר בסוף הדיון: "מרשיי כופרים בחשדות וטוענים לחפותם. יש ריח פוליטי לחשדות ולחקירות הללו. מתנגדים לראש העיר מנסים לפגוע בקרובים לו".

   

  עו"ד בני כץ המייצג את חגית גולני אמר: "החשדות הוטחו במרשתי, אך היא מכחישה את כולם. המשטרה חוקרת ועושה את שלה ואנחנו נמשיך לשתף איתה פעולה. חבל רק שהחקירה מתנהלת בכלי התקשורת ולא במקומות המתאימים לה. זה פוגע בחקירה וצריך לזכור שלכל האנשים האלה יש בתים ואני סבור שהחשדות כולם, לפחות בתיק של מרשתי, יתבדו".

   

   (צילום: רענן בן צור, מוטי קמחי, משה מזרחי "חדשות 24", עידו ארז, חיים הורנשטיין, אביהו שפירא, חגי אה) (צילום: רענן בן צור, מוטי קמחי, משה מזרחי
  (צילום: רענן בן צור, מוטי קמחי, משה מזרחי "חדשות 24", עידו ארז, חיים הורנשטיין, אביהו שפירא, חגי אה)

   

  בתגובה על טענות הסנגורים כי החקירה נולדה בשל סיבות פוליטיות, אמר ראש האופוזיציה בחדרה, צביקה גנדלמן, כי "לאורך כל הקדנציה האחרונה ריחפה עננה של חשדות פליליים מעל ראשו של אביט, כך שגם מעצרו הנוכחי אינו מפתיע את תושבי חדרה. עם זאת, כפי שנהגנו בעבר, אנחנו סומכים את ידינו על משטרת ישראל ועל פרקליטות המדינה ומקווים כי ימצו את החקירה במהרה, ויקבעו אם יש אמת בהאשמות החמורות".

   

  חדווה יחזקאלי, חברת אופוזיציה במועצת העיר, הוסיפה: "מה שקורה כאן לא יעלה על הדעת. יש כאן ועדה קרואה שקבעה שחברי המועצה כולם ילכו הביתה וראש העיר נשאר. אני לא הופתעתי מהמעצרים. דווקא הופתעתי מזה שזה לקח הרבה זמן. לפני שבוע שלחתי מכתב למשטרת ישראל ואמרתי להם תודה רבה".

   

  חברת המועצה הוסיפה כי "שנים אנחנו מתריעים על התנהלות לא תקינה שגובלת במירמה ובהפרת אמונים לכאורה. זה לא בא בחשבון. אני אשמח אם ראש העיר יוכיח את חפותו, ואם לא - עליו לקום ולהתפטר מתפקידו ולחזור רק אחרי שיהיה נקי מכל דבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  ראש העיר חדרה חיים אביטן
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  מומלצים