שתף קטע נבחר

טמבור הורשעה בגין תיאום מחירים על מוצריה ברשתות

בין השנים 94'-98' קבעה תיאמה החברה בין רשתות "עשה זאת בעצמך" את מחירי מוצריה המובילים , ובכך מנעה תחרות והוזלת מחירים

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את חברת טמבור ואת מנכ"ל החברה, משה וקסלר, על פי הודאתם, בביצוע עבירות על חוק ההגבלים העסקיים. טמבור ומנכ"ל החברה הודו בעובדות כתב האישום במסגרת הסדרי טיעון בינם לבין המאשימה. על פי הסדרי הטיעון, התבקש בית המשפט להטיל על טמבור קנס בסך 2.25 מיליון שקל, ועל המנכ"ל עונש של שלושה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות וקנס בסך 60 אלף שקל. העונש צפוי להיגזר במהלך ינואר הקרוב.
טמבור הורשעה בכך שמינואר 1994 ועד יוני 1998 קבעה ותיאמה בין רשתות "עשה זאת בעצמך" (הום סנטר, קנה ובנה, אייס והנדימן) את המחירים בהם יימכרו לצרכן מוצריה המובילים – צבעי קיר לבנים מסיד ואקרילים.
בכך יצרה טמבור תיאום אסור של מחירי מוצריה בין הרשתות, במקום שהן יתחרו על ליבו של הצרכן ביחס למוצרי טמבור הנמכרים אצלן וביחס למחיריהם. בית המשפט קבע, כי טמבור תיאמה את המחירים מול כל רשת, תוך הבטחה כי מחיר המוצר יהיה אחיד בכל הרשתות. החברה אף הגדילה לעשות בכך שפיקחה על שיעור המחיר לצרכן של מוצרי טמבור ברשתות.
לטענת הרשות להגבלים עסקיים, כניסת הרשתות לשוק בשנת 1993, יצרה תחרות רבה בתחום הצבעים הדקורטיביים שהובילה לירידות מחירים משמעותית. בעקבות זאת, תיאמה טמבור את מחירי מוצריה – כדי למנוע את תחרות המחירים בין הרשתות ולשמור על רמת מחיר גבוהה יחסית, וכן לצמצם תחרות מחיר בין הרשתות לבין חנויות חומרי הבניין המסורתיות.
טמבור היא בעלת מונופולין מוכרזת בשוק הצבעים מאז שנת 1989. ההסדרים הכובלים בוצעו על ידיה בעת שהייתה מונופול בשוק. גם לאחר שנפתחה חקירה גלויה של רשות ההגבלים העסקיים בעניין, המשיכה טמבור בפרקטיקות האסורות של תיאום המחירים בין הרשתות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מתוך האתר
טמבור. מנעה תחרות מחירים
מתוך האתר
מומלצים