שתף קטע נבחר

מפעל הפיס נגד הלוטונט - הקרב נמשך

מפעל הפיס נאבק במפעילי משחק הלוטונט, הגוזל רווחים ממפעל הפיס

מלחמת המודעות שמנהל מפעל הפיס בעיתונות כנגד חברת לוטונט מעידה על הלחץ שבו נתון המפעל בעקבות התרגיל השיווקי המבריק שעשו לו החברות הקטנות שמצאו דרך לכרסם ברווחיו. הסיפור של חברת לוטונט התחיל בדוכן פיס בראש העין, שם הבין הזכיין, מיכה שריג, שאפשר להכניס קצת כסף לכיס לפני שהוא מגיע למשווק האזורי שלו.
במשחק הלוטו נדרש המהמר לנחש צירוף של שישה מספרים מתוך טבלה בת 45 מספרים. הזוכה יכול להגדיל את זכייתו אם הוא משתתף גם במשחק הבול והאות שהוא בחר תעלה בגורל. כל טבלה עולה למשתתף 2.20 שקל וכל מהמר חייב למלא לפחות שניים כאלה. יחד עם בחירת אות בסופר בול (8 שקל) הוא משאיר בדוכן המפעל 12.40 שקל.
שריג הבין שבין המהמר לפיס יש מקום גם בשבילו, ולכן הקים מועדון חברים שבמסגרתו יכולים כל 12 משתתפים, להמר על טבלה אחת ועל אות אחת, ולהשאיר אצלו 7 שקלים בלבד. שריג מרכז בטופס אחד את כל המהמרים שבחרו באות מסוימת, גובה מהם רק 7 שקלים עבור בחירת שישה מספרים והאות, מקבל 48 שקלים לטופס, ומעביר למפעל הפיס רק 34.40 שקל: עבור 12 טורים כפול 2.2 שקל ועל האות בהגרלת הסופר בול שעלותה 8 שקלים בלבד.
מאז חודש מאי הצטרפו 3,000 מהמרים לחוזה התקשרות מיוחד עם חברת לוטונט שגם כובל אותם לשנה שלמה של הגרלות, ובפיס נלחצו: הנהלת המפעל נטלה את הזיכיון לתחנת הלוטו שנתנה לבעלים של החברה בראש העין, ואף פרסמה מודעות אזהרה לציבור בעיתונות. בתגובה תבעה לוטונט את מפעל הפיס על הוצאת לשון הרע. בתחילת דצמבר קבע השופט זפט, כי פעולותיה של לוטונט הן בתחום המותר. החברה לא מארגנת הגרלות בעצמה, קבע השופט, נכון שרווחי מפעל הפיס נפגעים, הוסיף, אך פגיעה זו לגיטימית ומשרתת את האינטרסים של המהמרים באמצעות החברה.
מפעל הפיס שינה את נוסח המודעות ומיקד את מאבקו בחברות אחרות, שעובדות בשיטה דומה. החברים שקונים כרטיס השתתפות דרך הלוטונט חייבים להבין שהם קונים מוצר שהוא שונה ממוצר מפעל הפיס ואם למישהו מהם תהיה פעם תלונה או תביעה על זכיות שלא נפדו הם לא יוכלו לפנות אלינו משום שאנו לא אחראים למוצר הזה. אומרת מנכ"ל מפעל הפיס, ענת קינן. בפיס אומרים כי רגע המבחן האמיתי יהיה ביום שבו מישהו מלקוחות החברה יזכה בפרס הראשון או השני שם מדובר במיליוני שקלים אז נראה איך הם גובים את הפרס ואיך הם מחלקים את הכסף.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מפעל הפיס. נכנס ללחץ
לוטונט. מתחרים חוקיים
מומלצים