שתף קטע נבחר

לימון נגד איידס: בינתיים בקופים

מנהג עתיק במצרים הפרעונית, שטיפת הנרתיק במיץ לימון לאחר קיום יחסי מין, עשוי להביא פתרון יעיל וזול להתפשטות האיידס. בעקבות ניסוי בקופי שימפנזה, מנסים את הלימון בחולים בתאילנד

במצרים הפרעונית הנשים נהגו לשטוף את הנרתיק במיץ לימון לאחר שקיימו יחסי מין. ייתכן שהמנהג העתיק הזה יסייע במלחמה נגד התפשטות האיידס.

 

הפתרון המפתיע הזה הוצג בכנס השנתי של החברה האמריקנית לפוריות שנערך באחרונה בפילדלפיה. חוקרים אוסטרלים הציגו בכנס מחקר שנערך בקרב קופות שימפנזה. במסגרת המחקר, נשטף הנרתיק שלהן במיץ לימון ומיד אחר כך החדירו לנרתיק נוזל עם וירוס האיידס. לא נרשמה הדבקה בקרב קבוצת המחקר, והן גם לא נכנסו להריון. עוד אמרו החוקרים, כי מריחת מיץ לימון על הפין תוך חצי שעה מקיום היחסים, מונעת גם היא הדבקה באיידס.

 

הממצאים המפתיעים עשויים להציע פריצת דרך במציאת פתרון מעשי וזול למניעת תחלואה בעולם השלישי. בתאילנד כבר החלו מחקר פעיל בקרב בני אדם במטרה לבדוק האם אכן מיץ לימון מגן מהדבקה באיידס.

 

שיעור הנשאים והחולים נמצא במגמת עלייה כאשר קיימות אוכלוסיות מסוימות בעולם, למשל בקרב נשים הרות באפריקה, בהן שיעור הנשאות והתחלואה מגיע לכדי 50 אחוזים.

 

עוד נמסר בכנס, כי שיעור ההדבקה בקרב גברים נימולים (לאחר ברית מילה) נמוך משמעותית לעומת שיעור ההדבקה בגברים ערלים.

 

מבחינה היסטולוגית נמצא שאזור העורלה עשיר משמעותית בתאים הנוטים להידבק בקלות בנגיף האיידס. ברית המילה גורמת לא רק להקטנת אזור ההדבקה, אלא אף לעיבוי דופן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לימון כתרופה לאיידס. התוצאות מבטיחות
לאתר הבריאות MIOK, לחצו כאן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים