שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעבודה: גלולה שתאריך חיינו ב-30 שנה

  חוקר טוען כי גלולה המכילה את ההורמון תירוקסין עשויה להאריך את חיינו ב-30 שנה. בינתיים זה עבד על עכברים

  מי רוצה לחיות לנצח, או לפחות להאריך את חייו בכ-30 שנה? על פי חוקר מאוניברסיטת אברדין שבסקוטלנד, לא מדובר בהכרח בחלום: פרופ' ג'ון ספיקרמן טוען כי ההורמון תירוקסין, המיוצר בדרך כלל על ידי בלוטת התריס, עשוי להאיץ את חילוף החומרים בגוף, ועמו גם את תוחלת החיים. לדבריו, מחקר בעכברים הוכיח כי אם יותאם המינון הנכון בבני אדם, אלה שאמורים היו לחיות עד גיל 70, יוכלו להגיע לגיל מאה לפחות.

   

  במחקר שערכו חוקרי אוניברסיטת אברדין, נתגלה כי עכברים שהיו בעלי קצב חילוף החומרים הגבוה ביותר, האריכו את תוחלת חייהם בשיעור של 25 אחוז ויותר, לעומת עכברים בעלי חילוף החומרים האיטי ביותר. לדברי

  פרופ' ספיקרמן, תרגום התוצאות בבני אדם פירושה תוספת של 30 שנים לחיים. המחקר עתיד להתפרסם בכתב העת Experimental Biology.

   

  כשקיבלו העכברים את ההורמון תירוקסין, הוגבר קצב חילוף החומרים שלהם, בהשוואה לעכברים שלא טופלו בהורמון. תירוקסין המיוצר כאמור על ידי בלוטת התריס, ניתן כיום לאלה בעלי תת תפקוד של הבלוטה. תירוקסין, כך טוענים החוקרים, משפיע על תפקוד התאים ומפחית תהליכי נזק הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים.

   

  לדברי ספיקרמן, קיימות מולקולות נוספות לתירוקסין, בעלות השפעה דומה על תאי הגוף. כך שגם אם לא יימצא מינון התירוקסין המתאים להארכת חיי האדם, עדיין קיים סיכוי להרכבת גלולה שתביא לתוחלת חיים גבוהה בהרבה. "המטרה היא להעניק לאנשים חיים בריאים וארוכים יותר", אמר ספיקרמן, "ולא להאריך את שהותם בבתי אבות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  קשישים. 30 שנים נוספות
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים