שתף קטע נבחר

רוצים ילד אינטליגנט? תנו לו אומגה 3 ו-6

חוקרים בבריטניה גילו כי תוספת שמנים המכילים אומגה 3 ואומגה 6 שיפרו באופן ניכר הישגי תלמידים, שנחשבו לבעייתיים. במבדקים שנערכו להם לאחר 3 חודשים, השתפרו הנבדקים באופן קיצוני במבחני התנהגות, ריכוז וזיכרון

קוקטייל שמנים טבעיים מצליח לשפר את הריכוז וההתנהגות אצל ילדים, כך עולה ממחקר חדש שנערך בבריטניה. במחקר נבדקו 120 ילדים בגילאי 6 עד 12 שנים, מחציתם קיבלו תערובת של שמני דגים המכילים אומגה 3 ואומגה 6, ומחציתם קיבלו שמן זית בלבד.

 

מהמחקר עלה כי אלה שקיבלו את תערובת השמנים המכילה אומגה 3 ואומגה 6 הראו שיפור ניכר בהישגים הלימודיים ובהתנהגות. לאחר שלושה חודשים נבדקו שוב הילדים, בבדיקות לאבחון הפרעות קשב והיפראקטיביות, בדיקות לאבחון קואורדינציה ובדיקות לזיכרון לטווח קצר.

 

מהתוצאות עולה כי הקבוצה שקיבלה את תערובת חומצות השומן, גילו שיפור דרמטי ב-12 מתוך 13 מבחני התנהגות הכוללים מבחני ריכוז, היפראקטיביות, אימפולסיביות וזיכרון לטווח קצר. אחד המורים דיווח לחוקרים כי הילדים שהשתתפו במחקר מגלים יכולת ריכוז וזיכרון גבוהים יותר, וכי הבטחון העצמי שלהם גבר אף הוא.

 

ד"ר אלכסנדרה ריצ'רדסון, ראש צוות החוקרים מאוניברסיטת אוקספורד, אמרה כי תערובת השמנים המכילה אומגה 3 משפיעה על התפקוד המוחי אצל ילדים. "הראנו כי השמנים הללו משפרים את יכולת ההתנהגות והלמידה", הסבירה ריצ'רדסון, "המסקנה היא, שאם ניתן את הדעת לתזונה, נוכל בהחלט לעשות שינוי בהישגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
תוספי אומגה. לשיפור הלמידה
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים