שתף קטע נבחר

דן פרג'ס יחליף את ורטהיים - יגייס לנור 10 מיליון דולר

פרג'ס: "התנהגותו של ורטהיים חסרת תקדים בשוק ההון והיא מסכנת את החברה". מבטיח לפעול כדי למנוע פיטורי 400 עובדי נור

 

דן פרג'ס, בעל 28% ממניות נור מקרופרינטרס, הודיע אמש על כוונתו לגייס לחברה 10 מיליון דולר עד סוף שנת 2005. זאת במקום ההשקעה שתכננה חברת אינספייר של אבי ורטהיים, לאחר זה הודיע בסוף השבוע על ביטולה.

 

פרג'ס הודיע לבעלי התפקידים בנור, כי הוא מתגייס מיידית להצלת החברה ולמנוע פיטורי 400 עובדים. לצורך כך הוא מעמיד השקעה מיידית של מיליון דולר במניות החברה ויפעל לגיוס 9 מיליון דולר נוספים עד סוף דצמבר 2005, וזאת במטרה להשלים את הסכום אותו היה אמור ורטהיים להשקיע.

 

בהודעה שפרסם פרג'ס הוא הגדיר את הכרזת ורטהיים כ"התנהגות שעוד לא נשמע כמותה בשוק ההון" ודרש שהנהלת נור תדרוש מורטהיים הסברים על התנהגותו, המעמידה את קיום החברה בסכנה. 

 

פרג'ס מתנה את השקעתו המיידית בחברה בשלושה תנאים: שבנקים יסכימו לוותר על דרישותיהם מהחברה עד 31 בדצמבר השנה; שהבנקים יסכימו להעניק לחברה תנאים זהים לאלו שהסכימו להעניק לה במסגרת עסקת אינספייר, לאחר שתגייס 9 מיליון דולר ושהחברה התקצה לפרג'ס שטר הלוואה המירה, על סך מיליון דולר, עם מועד פירעון של 5 שנים מעכשיו

 

דן פרג'ס סבור, שהבנקים יכולים לקבלת את הצעתו ללא שום בעייה, שכן החברה סיימה רבעון בו הכניסה 25 מיליון דולר ושמרה על רווחיות. "נור משלמת את כל חובותיה, מתפתחת ועשויה לסיים את השנה עם תוצאות טובות", הוא אומר.

 

פרג'ס מוסיף: "בשנה האחרונה הייתי בקשר עם גורמים פיננסיים רציניים, שמאמינים בחברה והביעו עניין בהשקעה בה. אני לא חושב שתהיה בעייה לגייס את 9 מיליון הדולר הנותרים עד סוף השנה. לצערי, דחיתי הצעה של חברה ציבורית גדולה, אשר רצתה לרכוש חלק ניכר מהמניות שלי בנור תמורת סכום נכבד, אך נמנעתי מהסכם עימם, משום שהאמנתי שורטהיים יעמוד בהבטחותיו."

 

נור מקרופרינטרס מתמחה בייצור מדפסות בפורמט רחב להדפסת שלטי חוצות. החברה, נסחרת בשווי שוק של מיליוני דולרים בודדים. לאחרונה הודיעו רואי החשבון של נור כי בדו"חותיה הקרובים יצמידו לחברה הערת "עסק חי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נור מקרופרינטרס. יש בעל בית
מומלצים