שתף קטע נבחר

הסטארט-אפ נוטריניה מנצרת גייס כמיליון דולר

חברת הפורטפוליו של חממת NGT, המפתחת תוסף ייחודי לתחליף חלב אם, סיימה סבב גיוס ראשון של כמיליון דולר. חלק מהסכום יושקע ב-נובופיד, ספין אוף של נוטריניה העוסק בפיתוח תוספים לתעשיית מזון בעלי חיים

הסטארט-אפ Nutrinia (נוטריניה), הפועל במסגרת החממה הטכנולוגית NGT בנצרת, סיים בימים אלה סבב גיוס ראשון של כמיליון דולר. הסכום גויס ממשקיעים ישירים בנוטריניה וממשקיעים של חממת NGT, שהיא בעלת המניות הגדולה בחברה.

 

נוטריניה, אשר הוקמה לפני שנה, מפתחת תוסף ייחודי לתחליף חלב אם, שעד היום סופק רק באמצעות חלב אם טבעי. התוסף, InsuMeal, משפר את תהליך העיכול בקרב תינוקות, ואת קצב העלייה במשקל, המשמעותי בעיקר בקרב פגים.

 

למוצר גם פוטנציאל ניכר בתחום מניעת מחלות כרוניות כגון סכרת נעורים, השמנת יתר ואלרגיות. ד"ר נעים שחאדה, מנהל מחלקת ילדים א' בבית החולים לילדים מאיר בחיפה, הנו היזם ומייסד נוטריניה, ומשמש כמנהל הרפואי הראשי שלה.

 

שוק תחליפי חלב אם מוערך כיום ביותר מ- 7.9 מיליארד דולר בשנה. מתוך כ-60 מיליון לידות בשנה, כ-10% נולדים פגים (מתחת ל- 1.7 ק"ג), הזקוקים לטיפול מיוחד בתנאי בית חולים. מתוך כל התינוקות, כ- 40 מיליון מוזנים בתחליף חלב אם בשלב מסוים בשנה הראשונה לחייהם.

 

חלק מהסכום שגויס עבור נוטריניה, יושקע ב-Novofeed (נובופיד), חברה נוספת הפועלת במסגרת החממה, שהינה ספין אוף של נוטריניה. נובופיד, אשר הוקמה בשלהי שנת 2004, עוסקת בפיתוח תוספים לתעשיית מזון בעלי חיים.

 

אמיר ברזילי, מנכ"ל נוטריניה ונובופיד, אמר: "בימים אלה התחלנו סדרה של ניסויים קליניים של התוסף לפורמולות התינוקות בפגיות בבתי חולים בארץ ובאירופה ובהמשך גם בסין. ניסויים אלה נועדו לבחון את פעילות המוצר בשטח ולבסס את הידע המחקרי הדרוש להגשת רגולציה בינלאומית. היעד הוא להגיע לשוק עם מוצר מדף ראשון להזנת פגים מהלך שנת 2007". 

 

NGT היא חממה טכנולוגית מופרטת, בבעלות ערבית-יהודית שנוסדה ביולי 2002 וממוקמת באזור התעשייה של העיר נצרת. NGT מעודדת ותומכת ביוזמות בתחומי הטכנולוגיה והביו-טכנולוגיה, במסגרת תכנית החממות במשרד המדען הראשי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי שמעוני
משקיעים בתחליפי חלב אם
צילום: אלי שמעוני
מומלצים