שתף קטע נבחר

מחקר: גם אבות לוקים בדיכאון שלאחר לידה

חוקרים בבריטניה מצאו כי כ-3 אחוז מהגברים לוקים בדיכאון לאחר לידה, וכי ילדים לאבות כאלה בסיכון כפול ללקות בהפרעות רגש והתנהגות

דיכאון שלאחר לידה, מסתבר עכשיו, אינו נחלת הנשים בלבד: חוקרי אוניברסיטת אוקספורד בבריטניה מצאו כי יותר ויותר גברים לוקים בדיכאון לאחר הולדת הזאטוט, וכי ילדים לאבות שלקו בדיכאון שלאחר לידה נמצאים בסיכון כפול ללקות בבעיות התנהגות ורגש בשנות הילדות הראשונות.

 

במחקר עליו מדווח כתב העת The Lancet נבדקו נתונים מ-8,430 גברים. החוקרים מצאו כי שמונה שבועות לאחר הלידה לקו 3.6 אחוז מהאבות בדיכאון, עם תסמינים הכוללים חרדה, שינויי מצב רוח, עצבנות ותחושת חוסר תקווה.

 

החוקרים המשיכו ובדקו את מצבם הנפשי של ילדים בגילאי שלוש וחצי. בין היתר נבדקו הפרעות רגשיות, עצבות, הפרעות התנהגות והיפראקטיביות. החוקרים מצאו שיעור גבוה יחסית של בעיות התנהגותיות ורגשיות אצל ילדים אצלם לקה האב בדיכאון לאחר לידה.

 

לחוקרים עדיין לא ברור כיצד משפיע דיכאון האב על מצבם הרגשי של הילדים בגיל מוקדם, אולם מציינים כי הממצאים עשויים להעיד על כך שהאב משחק תפקיד משמעותי בהתפתחות הרגשית של הילד. החוקרים עוד המליצו לאבות שלקו בדיכאון לאחר לידה לפנות לייעוץ מקצועי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
דיכאון. לא רק נשים
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים